Takový těžký den, takový normální den

Ráno budíček kolem páté ráno, čas tak akorát na kafe a jede se do práce. V práci rychle než budou všichni v práci napsat článek na nss, up-lodovat video na Robert a Petr šachy a zkopírovat článek od Roberta na nss. Poslední úprava fotek a je to tam. Tímto ale nekončí, tím to vše začíná…

První úkol byl jasný, rychle nabít článkem nss a publikovat. Vnitřnosti nss jsou v těchto dnech ve výstavbě a tak se vše vleče. Vše co fungovalo dobře, najednou nejde a je to takové vše pomalé. Nakonec poslední kontrola článků a up-load video na youtube. Vložení videa do článků a oddych, dveře se otevřely a do dveří vstupuje moje sekretářka. 

 

Ranní porada  s obchodním týmem a podle plánu šup za pilku. Nejsou lidi  a tak rukavice, rouška a od osmi do dvanácti jsem obsluha pily na řezání materiálu pro CNC obráběcí stroje. No, toto zní asi moc odborně. Spíš jednou za půl hodinu dám do bedny nařezané díly a mezitím se koukám na videa od Mikyho Maníka, co nahrál včera na Royal Chess.

 

Miky se zlepšuje a mám z toho radost. Málokdo si umí představit co to byla za práci naučit Mikyho používat počítač. Už je to dobré, ale třeba včera mi Miky psal že mi poslal video a za deset minut mi napsal, že neposlal, protože zapomněl poslat email. No, ale Miky je každým dnem lepší a jde to vidět i na sledovanosti. Rosteme a mám z toho radost.

 

Od dvanácti se nechávám vystřídat a šup do kanceláře, pospíchám protože Vojta začíná přímý přenos a nejdůležitější je začátek přenosu. Jak se vše rozeběhne je vše dobré a srdeční tep se vratí zpět do normálu. Přenos začíná dle plánu, zvuk má Vojta vylepšený a mám radost za Vojtu. Jde vidět, že to Vojtu baví a lidi baví se dívat na Vojtu. Přenos má pohodovou atmosféru a čas pěkně plyne. 

Nakonec to bude asi rekordní video, Protože přenos končí kolem půl osmé večer a tedy 7 hodin a pár minut trval tento přenos a Vojta vše okomentoval. Připadalo mi, že v závěru má více sil než na začátku. Lidi vydrželi až do konce a před Vojtou smekám! Sedm hodin komentovat  živě!! VOW! No ale nepředbíhat….blíží se 13:00 a pracovní doba se nějak vleče. Co takhle si dát turnaj na lichess? 

36 místo z nějakých 140 hráčů. Žádná hitparadá, ale ře jsem v práci. Že u toho vyřizuji telefony a tak asi ok. Dvě partie se mi povedly. Nevím to jistě, ale toto by mohl být vašek Finěk? 

https://lichess.org/SxfyCLHF/black

https://lichess.org/amk1kmVW/white

No dobrá, prohrál jsem s ním 0,5-1 ale ta prohra a nastevná figura byla , když ředitel chtěl nějakou hloupou tabulku pro poradu jednatelů a vyčítal mi barvičky. Ach jo! jak mám řešit jestli tam má být hnědá a nebo černá barvička, když mám takovou partii! No nic, stálo mě to figuru a partii. 

přidám ještě jednu a už opravdu jdu dělat tu zatracenou tabulku..:) 

https://lichess.org/fPEEYbHK/black#78

 

Cestou z práce skoro jako vždy za volantem telefonuji. Takže Robert Cvek, Marek Kadlčík, Petr Kapusta, Vlastimil Jansa. Přes mobil zaplatím měnší kapesné Markovi Vokáčovi za jeho videa pro náš kanál a utíkám poslat i pár drobných Vojtovi. Systém mi hlásí chybu v jeho účtu a tak pro dnešek jsem to měl levnější, zítra už mu nějaký bonus za dnešní heroický výkon musím poslat. Doma odpovídám na emaily, fanouškům na chaty z Facebooku a jede se dál…

Doma kouknu na vše co mě potřebuje a v 18:00 pouštím přenos s Pavlem Šimáčkem. Mezitím mě sprdne Peťa Pisk za gramatiku na nss a Marek Kadlčík mi říká, že MČR Amatérů dochází dech. Koronavirus je silnější a mám si připravit článek o zrišení tohoto turnaje. Vymodlím si ještě týden, i když vím, že tento boj nejde vyhrát a tento turnaj se bude muset odložit na lepší dobu. 

 

Výborně, mám skoro postavený plot. Ta radost opadne, když se dozvím tu raketu co ten plot stál. Asi mám nejdražší plot ve městě a co s tím udělám? Nic, s úsměvěm na rtech a s bolestí na duší zaplatím a jede se dál. Prý mě ten plot přežije…No jestli budu tak dál pokračovat, tak to ten plot bude mít hodně lehké se mnou…

 

Pavel to rozjede výborně a v jeden čas mám dva přenosy. Na jednom kontroluji Pavla a na druhém Vojtu. 

 

Po sedmé hodině skončí Vojta a Miky mi posílá nové video. Rychlá kontrola, up-load na youtube a sdílení na všem, co má ve jménu chess. Tedy mám přístupová a administrátorská práva na stránku Chess.com ( toto je podstránka nejsledovanější šachové stránky světa), Chess teachers and learners ( má cca 50 tis fanoušků), Chess diary ( má asi 30 tis fanoušků), Chess Videos, Chess Lovers over the world, Li chess org a nakonec samozřejmě na náš anglický facebook. Uf, je to tam…

 

 

Robert mi posílá video s rozborem dnešního dne. Takže upload na youtube, další upload videao na Royal Chess a psaní tohoto článku. Tak rychlá sprcha a hurá na diagramy. O půl noci asi padnu  a když se neprobudím za stolem a nějak se dostanu do postele, pak ráno v pět do práce….Jestli tak budu pokračovat, tak tá psí bouda co mám od Peti Kapusty nebude pro psa, ale pro mne. Prostě mě rodina vystěhuje do boudy. Pes si stejně už zabral celý gauč a netváří se, že by jej chtěl opustit. Těším se na víkend, žádné telefony, žádné emaily, žádný internet a jen pohodička s rodinou. 

 

 

 • Tak nějaký tréninkový….na tahu bílý a jak bílý získá jasnou výhodu? Prostě, co má hrát bílý, aby nikdo nepochyboval, že bude stát lépe? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • to pokračování je v pochopení správné výměny. Co chcete vyměnit a s čím chcete dál tuto partii hrát? Když na toto přijdete, pak jen hledat cestu jak to hrát:) 

Tak poslední dnes večer. Na tahu je bílý a jak má hrát bílý, aby měl jasnou poziční výhodu? A opět doporučím přemýšlet nad tím, co chceme vyměnit a co ne. Výměna to je  nejtěžší tah v partii!! 

4 komentáře u „Takový těžký den, takový normální den“

 1. Řešení…

  1) nejlepší je Jd5 a vynutíš Ve8, zahraješ Sb4 a Jc5 nemůže uhnout protože napadáš na e7 dvakrát…Pak zahraješ Jb6 soupeř asi Vc6 vezmeš Sxc5 Vxc5 b4 a c5 a dominance a jasná výhoda…!!

  2) Nejlepší tady je vyměnit obě věže, Vxd8 Vxd8 Vd1 Vxd1Kxd1 a pak c5 a král posbírá s jezdcem slabé pěšce na a6 a c6….

  Odpovědět
 2. 1) Se3 to určitě není….Nejlepší tah je Jd5, vynutíš Ve8 a pak Sb4!! Vyměníš Střelce za jezdce a budeš hrát lepší jezdce proti špatnému střelci…Ten jezdce z Jd5 má jěště políčko b6 a plán b4+c5..ten druhý diagram je o tom, jestli vyměníš všechny věže a nebo jen jednu a nebo žádnou….

  Odpovědět

Napsat komentář