Oddílový přebor

IMG_2393 Tak jsme rádi, že se nám v termínu podařilo odehrát oddílový přebor. Zápasy to byly velmi vyrovnané a v některých partiích nebyl znát elový rozdíl. Turnaj sice pomalu dopadl podle očekávání, ale do posledního kola nebylo o vítězi rozhodnuto.

Ale Vlastik udržel první místo i když se o něj musí dělit s Ondrou. Na třetím místě jsem se umístil já a čtvrtý skončil Jenda. Ale to si můžete prohlídnout níže. Jen bych chtěl Všem poděkovat, že pravidelně chodili každý pátek na zápas. Určitě nám to Všem něco dalo a můžu říci, že se pořádně potrénovalo. Ale taky jsme poznali něco nového, protože se to v našem oddíle nehrávalo a všichni poznali, že není možné vše hodnotit podle ela. Takže si dáme teď taky dva měsíce prázdnin, abychom s chutí přivítali novou sezónu a všichni měli zase obrovskou chuť do šachů a kolem nich. Bez toho to nejde a patří se Všem ještě jednou poděkovat za všechno co pro náš oddíl dělají.

Oddílový přebor

 

3 komentáře u „Oddílový přebor“

 1. Určitě super pro každého, například:

  Vlastík – všichni o něm ví, že umí hrát s papírově silnějšími hráči, ale tady měl papírově všechny slabší a musel tlačit, bourat zdi a každý proti němu hrál na maximum, takže Vlastík si šáhl opravdu hluboko aby tento turnaj vyhrál. Patří mu dík i za to, že on riskoval nejvíc, nesl kůži na trh a mohl přijít o místo v A družstvu, takové riziko podstoupilo málo hráčů! Pro něj bylo pořadí do prvních třech míst a nebo nashledanou A družstvu a dokázal to!

  Ondra – hral svěží šachy, škoda pár ztrát s papírově slabšími, ale i tady je Ondrova slabina, podceňování pozic a někdy měl i štěstí, třeba poslední výhra s JJ, kdy měl o figuru víc , ale dal mat….ano mat je víc, ale o tu figuru přišel nepozorností…

  Libor – ukázal pěkné zahájení, zahrál dobře Grunfelda, překvapil Carocannem a celkově vypadal a hrál sebejistě, určitě zlepšení

  pan Hala – zahrál opravdu parádně a škoda těch závěrů, protože ostatní z něj šíleli, jak je těžké jej porazit

  Jenda Javor – taky měl o co hrát, chtěl ukázat a ukázal, že nepatří do starého železa a makal každou partii na maximum, něco mu nevyšlo ale i tak ukázal všem mladším, že ještě není šachový důchodce a stále je platným hráčem a členem Vlčnova!

  Mira a Jaroušek a Pepíček – bylo tam dost hrubých chyb, často se hráli partie bez figury, či pěšce ale když partie sedla, každý se zapotil!! To je parádní světýlko že to ve Vás je!! Víc koncentrace, možná víc času a super, bude to o třídu lepší!

  Duo Kadlčík – škoda jejich vytížení, to ovlivnilo nejvíc jejich výkonost, vinohrad,práce a předseda oddílu je dost už tak na jednoho a k tomu přebor oddílu, dík že to Peťa dohrál. To Marek, jakmile vyjde sluníčko je v práci od rána do večera, v zimě lenoší ale jinak má opravdu záhul a i tady patří velké dík za to že to dohrál! Oba dva měli pěkné partie a je na čem stavět!

  Dominik – naděje Vlčnova získal školu, která mu pomůže jít dál. V začátku tam bylo spoustu přehlédnutí, ale nakonci turnaje už to bylo mnohem lepší a některé pozice už stáli za to!! Jde to, ještě je to kus cesty, ale vykročeno má dobře!

  Snad jsem na nikoho nezapomněl, přebor splnil úkol, kluci makali a věřím že se to v soutěžích projeví!

  Odpovědět
 2. Byla to super zkušenost. Trochu se ukázalo kdo jak na tom je v delší partii, protože blicky moc neukazují kdo jak na tom je. A slabší (teoreticky) ukazovali, že mají na to potrápit silnější. Jen chybělo umění dotáhnout vítěznou partii až do konce. Prostě bylo to SUPER a všem patří velký dík za to jak k tomuto přeboru bylo přistoupeno.

  Odpovědět
 3. Pohledem na oddílový přebor

  Každého čekalo 22 partií, což je dávka pro spoustu lidí na dva roky i více! Hlavní favorit Vlastík to měl abnormálně těžké, protože proti němu se každý snažil vytáhnout a ukázat to nejlepší a taky to tak bylo. Ondra zahrál pěkně a Libor ukázal, že když se na sobě tvrdě pracuje, jde to vidět. Jenda Javor ukázal, že je stále silným hráčem a zdaleka nepatří do starého železa. Pan Hala trápil každého a škoda pár pokažených partií, mohlo to být mnohem lepší. Duo Kadlčík P+M tam jsem čekal malinko víc, ale turnaj padl do ne zrovna nejlepšího období roku, kombinace vinohrad a hafo práce nedovolovala se na šachy plně soustředit a je vůbec zázrak a za to dík, že i tak dokázali na hranici lidských možností tento turnaj dohrát. Pepíček kazil sám sobě hodně pozic, ale bude to lepší, Mira Žižka ach ty časovky, Jaroušek byl postrachem všech a Dominik dostal nejlepší školu, věřím že v příštím přeboru už složí Maturitu a nejen on, věřím že všichni si odnesli velkou porci zlepšení a to je dobře, protože to příště už není tak daleko, soutěže jsou za dveřmi a jen co sluníčko párkrát zapadne za Vlčnovské vinohrady je tady nová sezóna a ta se nás zeptá, jak jsme připraveni. Já věřím, že naše odpověď bude vidět!

  mimochodem, Vlastík, Ondra a Libor si vyhráli nominaci do A oddílu!

  Odpovědět

Napsat komentář