Přednáška s GM Cvekem ve Vlčnově se blíží – už za 14 dní!!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

Za 14 dní, tedy od 10/9 do 11/9 bude šachová akce, na kterou se nezapomíná! Robert Cvek bude opět přednášet ve Vlčnově! Jistě, žádná novinka ale i tak to připomínám! Máme připravené malé novinky, třeba soutěž v hádání správných odpovědí od Roberta a ti nejlepší dostanou láhvinku dobrého archívního vína, když to budou děti tak určitě nějakou sladkou pozornost! Je jisté, že to bude ve stejných prostorách jak minule a dokonce tam budeme oba dva dny, takže příjemné prostředí jedné Vlčnovské restaurace, která bude otevřená jen ajen pro nás! Ta noc ze soboty na neděli opravdu nebude krátká:)

 

Zájem je velký, prosím o ty co se ještě nepřihlásily, napište Liborovi email, že dojedete, jde opravdu o to aby jsme měli dost šachovnic, aby náš oddílový řezník připravil dostatek domácích klobásek a aby naší oddíloví vinaři a mistři slivovic vypálili dost slivovice:)

 

l.ficenc@seznam.cz

 

Tak, těšíme se na Vás už za 14 dní!! a připomínám:

 

sobota: přednáška se soutěží o ceny, simultánka  – kde Roberta určitě zničíme a půlnoční blicáček, kde součastí každé partie je panáček slivovičky, minule jsme měli asi 20 ti kolový turnaj, jo bylo to náročně….

 

neděle: pokračování v přednášce a otázky na Roberta

 

občerstvení , jídlo k dispozici a zadarmo……

 

 

a propozice:

Pozvánka na soustředění s Robertem Cvekem 10-11.9.2016

soustredeni 4

Robert Cvek ve Vlčnově! Opět po půl roce ve Vlčnově. Přijeďte! Nabijeme si šachové baterky a energie, kterou Vám předá Robert ve Vás vydrží hodně dlouho. Říkám že, v životě jsou okamžiky na které se nezapomíná a jedna taková na Vás tady za pár dní čeká. !!

 

Pár slov od velmistra na jaké téma se bude přednášet: ,,Sám sobě trenérem“ anebo jak je důležité se učit od klasiků a jakým způsobem Nyní se zaměříme na partie klasiků. Podíváme se, jak je to důležité v šachovém rozvoji a proč. Hlavní důraz bude kladen na přechod zahájení/střední hra, tedy plán a jeho realizace. Možná budou mnozí překvapení, když jim řeknu, jak jsem se učil zahájení (a dále střední hru z typových pozic) a jak mu rozumět když jsem už měl elo přes 2300 a směřoval jsem k IM a platí to nadále. Když se Bobbyho Fischera zeptali, proč hraje tak dobře šachy (= proč je takový génius), odpověděl jim, že to je proto, protože prostudoval tisíce partií… My se podíváme i jak studovat a na co zaměřit. Ještě vám ukáži, že kniha stará 50letVám může dát mnohem více než moderní kniha podpořena nejlepšími stroji! Těším se na shledanou ve Vlčnově, Robert

 

Kdy: Toto soustředění proběhne 10 – 11. 9. 2016 ve 12 hod. v přísálí kulturního domu ( Nebo v náhradních prostorech. Záleží na počtu účastníků). Průběh: Zhruba od 12 do 17 hod. by proběhla přednáška. Od 18 hod. simultánka. Potom diskuze, nebo bleskový turnaj (volná zábava uvidí se ….) V neděli 11. 9. 2016 by se začalo v 9. hod přednáškou a potom možná diskuze (dle délky přednášky) Cena: Soustředění bez ubytování je 400 Kč, ale s drobným pohoštěním. Pokud se někdo zúčastní jen soboty 300 Kč, mládež na oba dny 250 a jen sobota 150 Kč. Účast více lidí z jedno oddílu možná sleva. Ubytování můžeme zajistit. Chtěl bych vás taky požádat o včasné přihlášení (nejpozději 8. 9. 2016), protože kapacita je omezena a taky by se mohlo stát, že by nebylo dostatek šachovnic, které budou k přednášce nutné.

 

Přihlášky prosím zasílejte na e-mailovou adresu: L.Ficenc@seznam.cz nebo (telefon 732 348 773)

 

 

Napsat komentář