Cvek ve Vlčnově už za týden!!

soustredeni 4

Robert Cvek ve Vlčnově! Opět po půl roce ve Vlčnově. Přijeďte! Nabijeme si šachové baterky a energie, kterou Vám předá Robert ve Vás vydrží hodně dlouho. Říkám že, v životě jsou okamžiky na které se nezapomíná a jedna taková na Vás tady za pár dní čeká. !!

Pár slov od velmistra na jaké téma se bude přednášet: ,,Sám sobě trenérem“ anebo jak je důležité se učit od klasiků a jakým způsobem Nyní se zaměříme na partie klasiků. Podíváme se, jak je to důležité v šachovém rozvoji a proč. Hlavní důraz bude kladen na přechod zahájení/střední hra, tedy plán a jeho realizace. Možná budou mnozí překvapení, když jim řeknu, jak jsem se učil zahájení (a dále střední hru z typových pozic) a jak mu rozumět když jsem už měl elo přes 2300 a směřoval jsem k IM a platí to nadále. Když se Bobbyho Fischera zeptali, proč hraje tak dobře šachy (= proč je takový génius), odpověděl jim, že to je proto, protože prostudoval tisíce partií… My se podíváme i jak studovat a na co zaměřit. Ještě vám ukáži, že kniha stará 50letVám může dát mnohem více než moderní kniha podpořena nejlepšími stroji! Těším se na shledanou ve Vlčnově, Robert

Kdy: Toto soustředění proběhne 10 – 11. 9. 2016 ve 12 hod. v přísálí kulturního domu ( Nebo v náhradních prostorech. Záleží na počtu účastníků). Průběh: Zhruba od 12 do 17 hod. by proběhla přednáška. Od 18 hod. simultánka. Potom diskuze, nebo bleskový turnaj (volná zábava uvidí se ….) V neděli 11. 9. 2016 by se začalo v 9. hod přednáškou a potom možná diskuze (dle délky přednášky) Cena: Soustředění bez ubytování je 400 Kč, ale s drobným pohoštěním. Pokud se někdo zúčastní jen soboty 300 Kč, mládež na oba dny 250 a jen sobota 150 Kč. Účast více lidí z jedno oddílu možná sleva. Ubytování můžeme zajistit. Chtěl bych vás taky požádat o včasné přihlášení (nejpozději 8. 9. 2016), protože kapacita je omezena a taky by se mohlo stát, že by nebylo dostatek šachovnic, které budou k přednášce nutné.

Přihlášky prosím zasílejte na e-mailovou adresu: L.Ficenc@seznam.cz nebo (telefon 732 348 773)

Napsat komentář