Jarouškova partie z neděle a komentář kapitána Béčka

p1070651
V minulé sezoně býval druhý článek po neděli partií víkendu. Bohužel z vítězných partií se ke mě dostalo jen pár a měl jsem problém je zrekonstruovat, takže tento týden bez partie víkendu. Ale rozhodně jsem měl možnost si přehrát některé velmi zajímavé partie jako například Babula – Pavelčík. V druhé části pak je komentář Vlastíka k zápasu Béčka, který viděl zápas až do úplného konce, který otočil výsledek celého zápasu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

img_20161009_0904561

Tato partie ikdyž ji Jaroušek prohrál se mi velmi líbila, postavil pěšce na bílé pole při černopolném střelci,

zavřel při tom i centrum a hrál na královském křídle, kde byl silnější, jen na špatný tah zahrál ještě horší, takže řešit diagramy a diagramy.

 

 

**************************************************

wp_20161009_10_08_00_pro

Očima kapitána B týmu

V neděli 9.10.2016 jsme jeli k 1 zápasu krajské soutěže západ do Malenovic.
Malenovice v loňském ročníku spadly do této soutěže, a tak nás čekal nelehký souboj.

Odjíížděli jsme 3 auty, protože Petr hned po zápase odjížděl na služební cestu do ciziny.
Zápas nezačal pro nás vůbec dobře, po  hodině hry Petr Koutný remizoval, vzápětí na druhé šachovnici kapituloval Marek Staňa.
Po dalších dvou hodinách se podařilo Ondrovi Poškubkovi výhrou srovnat skóre, ale následně jsem prohrál já hodně zapříčiněné neznalostí zahájení.

Další partie vypadali vcelku vyrovnaně, až na Milana, který nestál moc dobře. Jenda Ondrůšek zdálo se mi, že v lepší pozici vzal remiz, byl to můj letmý náhled na šachovnici, nicméně vypadalo to, že si dnes body z Malenovic neodvezeme. Následně připsal remiz i Honza Moštěk a momentální stav byl 3,5 ku 2,5 pro domácí.
Jenda Javor stál pod tlakem, partie však byla remizová, vzápětí soupeř ztratil koncentraci a ztrati pěšce, a pozice se rázem vyklubala lepší pro našeho hráče, který tak dal naději ještě pro výsledek zápasu svou výhrou.

Dohrával Milan Flekač, kterému se podařilo vychytat matové sítě soupeře, a následně zarazil soupeři ránu v podobě vazby věže ke králi střelcem a partie dostala nový náboj.  Bylo to ještě hodně těžké, ale Milanovi koncovky jsou velmi přesné a postupným utahováním pozice dovedl partii k výhře a tak se nám podařilo jako nováček porazit těsnou výhrou mužstvo, které ještě v loňské soutěži hrálo krajský přebor.

Závěrem, bych vyzdvihl bojovnost, která nám pomohla k zisku 3 bodů, a tento výsledek beru jako úspěch, protože jsme nejeli do Malenovic v roli favorita.

Kapitán B týmu
VO

 

 

5 komentářů u „Jarouškova partie z neděle a komentář kapitána Béčka“

  1. Hodne smolny zapas d tymu,Jarda prehledl zisk kvality,Pepa v 7 tahu ziska figuru,pak v casovce chybuje a prohraje.o partiji Miry nevim nic,dnes na treninku nam to snad akteri ukazi.no skoda min.na bod to bylo!

    Odpovědět
  2. A samozřejmě souhlasim s vlastníkem k zápasu v Malenovic – bojovnost! Tak to ma byt když hrajeme za Vlčnov!

    Odpovědět
  3. Pekne čtení, pro neznalé , klikem na tah se otevře šachovnice a partie se da přehrát, šachovnici jde zvětšit, posunout a tak v pohodlí se podívat na partii.

    Odpovědět

Napsat komentář