Napajedla A – Vlčnov A – 3-5, výsledek ok, bojovnost ok, ale takto dál to nejde!

images-2

Dnes pohled na zápas, dnes partie, dnes fotky a dnes kritická slova, kde jsme si možná zasloužily prohrát a s body jsme spokojeni, ale jinak si musíme sáhnout do svědomí, kdo kolik trénoval, kdo kolik dává šachům a musíme zabrat! Napajedla hráli pěkně a sami se připravily o body, kdy Emil šel kolem výhry několikrát, Mira Kunc se zabil sám a na jeho obranu, hrál bych to stejně a stejně jako on jsem byl v šoku, že je to špatně, Broňa Pálka s pěscem více nacházel ty nejslabší tah a moc nechybělo aby naše vzájemné skóre bylo 3-0 pro něj, Pavel Bartas hrál opravdu dobře a našeho borce celou partii tlačil a jestli jste někdy byli na tobogánu, tak až uvidíte partii Vlach-Kozojed, tak se Vám hlava zamotá, ale dost slov a pojďme na partie!

 

1 šachovnice:  Mira Kunc – IM Milan Babula 0-1

wp_20161106_10_56_58_pro

Ukázka pozice, která by mohla jít do knih….

 a věřte nebo ne Ja2 a černý stíhá pika na d sloupci a tím pádem je to figura více, ale partie tak jasná nebyla……

 

Buráň – Kopčil – 1-0

wp_20161106_10_58_19_pro

Parádní partie Járy! Určitě moc pěkná. Jeho soupeř udělal dvě nepřesnosti, prvně Jh5? To je figura na kraj, ztracený tah a to si černý nemůže dovolit, potom c5 a sám sobě vytváří v této pozici špatného ilozovaného pěšce a pak Jára zahraje opravdu silně!! Tuto partii doporučuji si přehrát!

 

 

3 šachovnice Bronislav Pálka – Koutný Petr 0-1

Fotku nemám, byl jsem fotograf, ale k partii. Ztratím pěšce, následná pozice se mi ale líbila a dnes bych to hrál stejně. Když jsem pozici hledal v databasi, tak se tato oběť/ztráta hrála v roce 1998 mezi dvěmi IM, dle PC má černý i bez pěšce malou výhodu, takže ok. Na obranu Broni, má se mnou po dnešku aktivní skóre 2-1 a hraje opravdu moc dobře. 

 

4 šachovnice – Marek – Macura –  remiz

wp_20161106_10_56_48_pro

Partii nemám, ale Marek bránil pozici, kterou Emil nevyhrál. Marek určitě nebude i s touto partií spokojený a Emil ukázal že je opravdu pan hráč a pro mě je vždy krásný den, když jej potkám! Emila si Vážím pro mnoho věcí a je mým vzorem a nejen mým, celý Vlčnov jej obdivuje za to jaký je bojovník, jak má šachy rád a pro mě v šachovém životě znamená strašně moc. Tady tedy nemám partii, ale přeji Emilkovi hodně zdraví a jsem šťastný, že ve svém životě jsem mohl potkat takového pana hráče! 

 

5 šachovnice – Vidlář – Partyš  – remíza

wp_20161106_10_56_37_pro

Korektní remíza, Peťa je velkou posilou našeho družstva, dnes po diskuzi jsme nechtěli jít do rizika a lámat pozici, oba hráči hráli dobře a remiz je asi ok.

6 šachovnice – Vlach – Kozojed 1-0

wp_20161106_10_57_49_pro

Karel vyhrál, ale pro klid družstva musí zapracovat na koncentraci, nemůže mít dva piky více, aby o ně během pár minut jen tak přišel a potom musel sedět a lámat těžkou, mírně lepí pozici, když výhra na něj čekala už tak brzo! Karel nakonec vyhrál, ale vzpomínám si na Rosťu Svobodu, když mě právě toto vždy vyčítal a říkal mi: Když nevyhraješ vyhranou pozici a pokazí si jí, místo aby jsi za pět minut měl bod, tak tady pak musíš sedět a makat další dvě hodiny a je to škoda! Vyhrané partie se musí vyhrávat!! To samé bych řekl dnes Karlovi. Bod ok, ale varování ve vzduchu, protože někdy to může mužstvu hodně ublížit, ale ok – bod je bod.

 

7 šachovnice Bartas – Flekač 1-0

wp_20161106_10_56_15_pro

Pavel zahrál dle mě nejlepší partii Napajedel a celou partii Milan musel bojovat s těžkou pozicí. Pavel odmítl nabídku remiz a neříkám že bez chyb, ale po zásluze vyhrál. Milan bojoval, ale Pavel byl dnes lepším hráčem a dával Napajedlím reálné šance na body z tohoto zápasu.

 

8 šachovnice – Oharek – Krejčiřík 1-0

wp_20161106_10_56_20_pro-1

 

Vlastíkovi to nejde, nejde a nejde. Měl by začít trénovat, zahájení a taktiku, protože má bílé a ze zahájení získá maximálně nevýhodu a korunuje to dvoutahovou kombinací, která už na první pohled je chybná a ztrácí pěšce v 11 tahu. Pan Krejčiřík je hodně zkušený a silný hráč na to, aby partii lehce vyhrál a to se stalo. Pochvala soupeři za pěkný výkon a hodně velká výtka Vlastíkovi. Čekám od Vlastíka mnohem ale opravdu mnohem víc, protože vím že na víc má!

 

 

TJ Fatra-Slavia Napajedla A   TJ Vlčnov A
Kunc Miroslav (Z) 2063F 0 1 2210F Babula Milan (ZH)
Kopčil Milan (Z) 2014F 0 1 2187F Buráň Jaroslav (Z)
Pálka Bronislav (Z) 1941F 0 1 2126F Koutný Petr (Z)
Macura Emil (Z) 1954F ½ ½ 1967F Staňa Marek (Z)
Vidlář Pavel (Z) 1989F ½ ½ 2058F Partyš Petr (Z)
Kozojed Vlastislav (Z) 1889F 0 1 2099F Vlach Karel (H)
Bartas Pavel (Z) 1867F 1 0 1976F Flekač Milan
Krejčiřík Radim 1935F 1 0 1795F Oharek Vlastimil
  3 : 5

 

Pár slov po zápase: Napajedla přišla o body jen díky sami sobě, dnes měli na to aby vyhráli. Ale platí  – nedáš – dostaneš a za body a za bojovnost jsem spokojený, ale se hrou ne!! Budeme muset hýbat sestavou, ne protože hrajeme o postup, protože nevím s kým bychom hráli druhou ligu, to opravdu ne, ale protože některé výkony nejsou na úrovni  toho, co si od hráčů Vlčnova A představuji. Pochvala určitě Járovi za naší nejlepší partii, Milanovi dík za bojovnost, Peťovi Partyšovi za týmovost, Milan i když prohrál za bojovnost a dohrával jako poslední a to se cení, Marek remíza ok, ale je to utrpení a vím že má navíc, Karel bod ok, ale obrovská výtka směrem ke koncentrovanosti a Vlastík opravdu palec dolů, bílýma 11 tahů a pěšec méně, to se nemůže opakovat. Soupeři děkuji za absolutně korektní zápas a končím tento článek slovy, že měli na víc! 

 

 

8 komentářů u „Napajedla A – Vlčnov A – 3-5, výsledek ok, bojovnost ok, ale takto dál to nejde!“

 1. jinak scházející partie mi slíbil poslat Mira Kunc a jako bonus přidám během týdne televizní záznam z našeho utkání………ale díky za komentáře, to je koření, které nám chutná….

  Odpovědět
 2. Po víkendu, to se nám ty komentáře, hlavně zásluhou Petra velmi pěkně rozjeli. Nedá mě to, abych se taky s troškou názorů, jako přihlížející nepřidal. Ještě před před analýzou jednotlivých partií si myslím, že tento víkend mělo Áčko po vyjádření Petra i Céčko stejného patrona. Přesvědčivý výsledek, nemusel být tak jasný, kdyby Vychr ve velmi ostré otevřené pozici a pod hrozbou jedno tahového matu nebo ztráty figury, neviděl parádní kombinaci věže, dámy a splašeného šimla (koně), s matovou sítí. Soupeř to neviděl a musel vzdát. Toto u Vychra oceňuji a přeji mu i v budoucnu podobných partií více, to je to co je na šachách to krásné. Druhá partie, která podle mne mohla dopadnou jinak, byla Jendy Javora. Přestože měl kvalitu navíc, tak čelil útoku dvou volných, spojených, pokročilých pěšců. Nevím jak se mu to podařilo, to ukáže až analýza, výměnou věže získat oba dva volné pěšce a s kvalitou zvítězit. Další důvod proč hrát šachy až do konce a vychutnat si jejich záludnosti. Předem se omlouvám, je to jen názor se kterým nemusíte souhlasit.

  Odpovědět
 3. Petře pokud máš zájem obnovit páteční tréninky cca od 19:00 max na hodku, což je 1.partie třeba pěkně rozebraná, tak kdyby jste měli zájem tento pátek nemám ještě školu můžu si něco připravit na trénink. A třeba jak říkáš 1x za měsíc bych mohl snad přes zkouškové období se třeba střídat s petrem koutným…To je jen návrh, kdyby jste měli zájem trénovat i opravdově na 100%. Honza

  Odpovědět
 4. přidám statistiky, přehledně domácích hráčů:
  1 kolo – 0,5 ze 3
  2 kolo – 0,5 ze 3

  obě půlky byl boj o náš život a obě asi hodně šťastné, reálně to mohlo být i 0 ze 3 a 0 ze 3…To je to co mě mrzí, ale zapracujeme na tom:)

  Odpovědět
 5. K výkonu – Vím že kluci mají na lepší výkony. Mrzí mě jen, když vidím že ty lepší výkony jsou někde schovány. Někdy to je neznalost zahájení, někdy to je porušení hlavních principů hry ( vývin, rocháda, boj o centrum) – prostě jen základ, někdy to je koncentrace a někdy to může být psychika. Jsme jeden tým, dokážeme to vstřebat, to je jasné, ale máme k dispozici přes 180 tréninkových videii na youtube, máme na webu rozbory, jezdí k nám Cvek na přednášky, přednášky dělal Emil MACURA, DNES IM Milan Babula, máme vše co potřebujeme k tomu abychom hráli lépe. Toto není kritika a palba do živých, toto je motivace aby jsme si řekli, že to umíme hrát lépe a je to jenom na nás! Jestli chceme sázet na Vlčnovské hráče a beru opravdu Vlčnovské, tedy beze mne a Járy, tak Vlastík prohra, Milan prohra, Marek remiz po klinické smrti, takže tři domácí hráči a šťastná půlka ze tří partií! Ano půl ze tří, ale i tak to jsou nejlepší domácí hráči a nevidím dnes nikoho lepšího! Musíme sis ednout a říct jak dál, viděl bych to v podpoře mládeže, výchově mládeže a určitě by měl začít oddílový přebor, možná i obnovíme první pátky v měsíci jako tréninkové pátky. Je toho dost co můžeme pro oddíl udělat, ale nemůžeme si říct, ok 3 domácí hráči a půl ze tří. Když vím, že tito kluci mají navíc a jestli chceme zapracovávat do oddílu víc a víc domácích hráčů, tak s tím musíme něco dělat…..Není to tragédie, ale je to téma k zamyšlení.

  Odpovědět
 6. Mas pravdu Libore,ale i Petr,kdyz rika,ze je potreba zvednout varovny prst!komentar k zapasu cecka napisi dnes odpoledne.plus dodam lepsi fotky partiaru

  Odpovědět
 7. Velmi zajímavé partie. A slabší chvilku má nárok si vybrat každý. Jsme tým a týmové výsledky jsou nejdůležitější. Přeci táhneme za jeden provaz. Takže důležitá výhra a jedeme na další.

  Odpovědět

Napsat komentář