Napajedla B – Vlčnov B – partie, rozbory a spousta chyb.

images-3

Těžko se mi hodnotí tento zápas, protože kdyby platilo kdyby tak to mohlo být úplně jinak. Broňa Pálka na první možná zbytečně riskuje, na druhé Mira Kunc se mnou udělá neuvěřitelnou hrubici a tato výhra mě vůbec netěší, Emil – tentokrát náš hráč může matovat a nastaví jednotahově věž, Vlastík Oharek má s panem Kolomazníkem hodně dlouho o pěšce méně a je jen otázka kdy to rupne, Honza Moštěk vyhraje ale jestli to bylo vyhrané ví jen on sám a jeho soupeř. Poměrně jasné ale byly naše dvě prohry, soupeř Karla Bartoše pana Poláška musím pochválit, zahrál partii zápasu a tato partie opravdu stojí za se na na ní podívat a snad jediná co byla jasná a moc moc se mi líbila, i když to byl náš protihráč a prohru Jendy na poslední šachovnici jsem viděl, nemám partiář ale taky mi to přišlo poměrně jasné. Když to tak píši, tak Napajedla mohla chtít z tohoto zápasu víc než jeden bod. Vlčnov musí být spokojený. Tak tady jsou partie, komentář, rozbory…připoutejte se, tolik hrubých chyb kolik uvidíte, už doufám v jednom zápase dlouho neuvidíte.

11img_20161113_091019

img_2577

 

img_20161113_091049

img_20161113_091046

img_20161113_091043

img_20161113_091034

img_20161113_091037

Když budu zápas hodnotit, tak bojovnost byla z naší strany parádní. Vlastík vybojoval remízku, Honza vydřel výhru a zajistil nám bod. Kvalita je druhá stránka, na které musíme zapracovat. Bojovnost už v sobě máme, teď dáme kvalitu a bude to dobrý ročník. Napajedla, co říct. Minulý týden měli výhru na dosah a prohráli, dnes měli výhru přímo pod nosem a mají jenom bod. Ale na kdyby se nehraje, vyhrává ten kdo udělá poslední chybu a dnes my jako Vlčnov jsme asi na víc neměli a získali jsme maximu co šlo. S bodem spokojenost. Vyzdvihuji Honzu a budu jej sledovat v dalším kole, jestli potvrdí to co předvádí dostane příležitost v A družstvu a to pořádně velkou. Jestli chceme zabudovávat Vlčnovské hráče do A týmu, tak Honza je prvním který si říká o to, aby hrál za A tým a to stabilně a dlouhodobě. Ale ještě jednu partii musí ukázat a pak bude v A týmu. To tady píši jako motivaci pro každého, ukažte kvalitu! A budete v A týmu!

img_2589

pohled kapitána B týmu – Vlastíka Oharka

Očima kapitána B týmu

Dne 13.11.2016 naše B družstvo jelo k sehrání 3 kola ZKS západ  do Napajedel bojovat o 3 body s tamním B týmem.
Pro některé hráče to bylo setkání po týdnu na stejném místě venku, což nebývá zrovna častý jev.

Průběh utkání se vcelku vyvíjel dobře ve prospěch našich barev. Na první desce Petr Partyš ukazuje skvělou formu, což bylo viděl
na šachovnici, kde se vyhřívali navíc dvě figury. Ostatní až na mě stáli vyrovnaně. Postupem vyhráli Petr Kouný, Petr Partyš, dále Jenda
Ondrůšek přišel s návrhem remizi, Petr Koutný ji schválil a tak stav byl 2,5 ku 0.5 pro nás.

Myslím si, že tento stav nás zvyklal ke klidnému dohraní zápasu, protože moje partie se vyrovnala i ostatní až na Jendu Javora stáli vyrovnaně.
Takže se logicky nabídlo řešení nabízet remiz a dovést utkání do stavu 4,5 pro Vlčnov.
Po nabídnutí mojí remizi soupeři, který měl dost času si vzal správně čas na rozmyšlení a vyčkával na další vývoj utkání.
Následně se Karlovi Bartošovi zhoršila pozice, Emil Macura v časovce udělal  chybu a tak jsme zaznamenali v rychlém sledu 2 porážky, třetí přidal
Jenda Javor, který neudržel materiálovou převahu soupeře a musel rovněž kapitulovat. Tady se vyplatilo vyčkat mému soupeři s nabídnutou remizou
na kterou následně přistoupil a stav utkání se rázem otočil 4: 3  pro domácí.

Poslední dohrával Honza Moštěk, pozice vypadala lepší  pro soupeře, měl lepší lehkou figuru a vypadalo to že o remiz bude spíše bojovat naš hráč.
Podařilo se mu nakonec partii vyhrát, což přineslo bod jemu i našemu družstvu, a tím si zaslouží uznání borec na konec.

Závěrem bych chtěl říct, že bychom měli udělat rozbor taktiky průběhu tohoto utkání, myslím si že bylo poučné. Nicméně bod určitě bereme, jsme nováčci této soutěže a hřejeme se ve středu tabulky. Potřebujeme  pro splnění našeho plánu na udržení v této soutěži 2 výhry k jistotě záchrany, věřím, že tento cíl splníme.

Kapitán B týmu

 

12 komentářů u „Napajedla B – Vlčnov B – partie, rozbory a spousta chyb.“

 1. Ve zhodnocení neděle, já jsem viděl jen hráče kolem mě jak jsou na tom takže Bartoš bohužel jsem viděl prohra, javor prohra už skoro po zahájení, Ondrůšek pohodoá pozice za černého, Vlastik jsem viděl taky prohru, tak jsem si myslel, že jsme na tom bledě první desky jsem viděl až ke konci. Nic méně kdo si myslí, že moje koncovka po 42. Jxa5 je horší tak asi nezná význam síly aktivity figur v koncovce a myslím že pozice je rovná a nedá se vyhrát ani za jednu stranu, nakonec i po zisku pěšce z mojí strany jsem nevěřil, že ta partie je vyhraná stále remis. Jen jsem pokusil udělat menší kombinaci, která vyšla v partii, ale normálně nefungovala to se přiznám špatně jsem ji spočítal….

  Odpovědět
  • Honzo, nebojím se říct, že když jsem odcházel myslel jsem si že stojíš hůř. Být tam o hodně, hodně lepší hráč bojoval by jsi o vlastní život….takže já patřím k těm, co věří že jsi stál hůř, v těch pozicích musí být jezdec lepší než střelec. Jestli rozumím nebo ne šachům nechám na tobě:) ale blahopřeji k výhře a mám z radost, respekt k výsledku,

   Odpovědět
   • Já co si pamatuji tak jezdec je lepší v koncovce buť v zavřené pozici kde může dobře měnit své místo nebo když se hraje na jedné straně šachovnice. Myslím že v této pozici se může hrát na celé šachovnici když někomu vznikne volný pěšec na kraji šachovnice můj střelec ho chytne ale jezdec je pak mimo hru. Neveřil jsem že stojím hůře a věřím že hráč nad 2000 by mě v tom možná porazil,ale myslím že je to remis i tak, ale to je věc názoru…

    Odpovědět
    • z mého pohledu, raději bych to hrál bílýma. Ale to nesnižuje tvůj bod a přínos pro družstvo. Je úplně jedno co říká počítač, já ale kdybych si mohl vybrat hrál bych to raději za bílého. Vyhrál jsi a je to super, vše ostatní je jen kdyby a k výhře blahopřeji.

     Odpovědět
  • Kdyby bílý po tahu g5 nehrál Jb7 a hrál Vd2, tak máš čistého pika méně, dle mě to je a jen bílý kdo to může hrát na výhru, jakmile bílý podrží druhou řadu, nic mu nesebereš, jezdec může napadat tvé pěšce, může přejít do věžovky a bílého král může jít na královské křídlo ( Kg4+Kh5) nebo na dámské křídlo a podporovat svého potenciálně volného pěšce……..opravdu i když si tu partii znovu přehrávám, věřím bílému, černý je na pokraji hrany…..

   Odpovědět
   • Rozhodně tento tah je nepříjemný který drží 2 řadu a zabranuje šacho na Vg1, ale myslím že to neprohraji…

    Odpovědět
    • Máš pravdu, že jsem neměl hrát tah g5 to bylo zbytečné ale okamžite si jít pro pěšce tahem Vg1+ a pak Vxb2 nebo Vxa2, ale tím tahem g5 jsem ještě zkoušel jestli nepůjde po Vg1+ třeba Kh3? a tam mu dát mat…

     Odpovědět
     • souhlas, udělám pečlivý rozbor tvé partie a dám ji sem na středu, dám si na ní záležet……

  • Zdravím pánové,
   výsledek 4:4 je“ asi dobrý“ , ale očekaval jsem vítězství. Jako vždy hraje dobře Peťa Koutný a navíc bojuje a ztoho vychází, že dělá důležité body . Pochvalu zaslouží Honza za velkou bojovnost!! ikdyž pozice nevypadala nic moc, ale bojovnost se cenní, tedy dle mě. Mrzí mě moc prohra Pana Macury, který hrál pěkné šachy a neskutečné bojoval !!!( oba 2 zápasy hrál opravdu pěkné bojovné šachy) Vlastík, je pro mě hráč pro družstvo, škoda, že letos se mu nedaří( pozice byla horší,ale bojovností dovedl ji k remize) Doufám, že jeho čas ještě přijde. Ostatní hráči se moc nechytali a spíše to byla křeč. Očekával jsem trochu více bodů na zadních šachovnicích!! Je potřeba více zapracovat na další zápasy………………………………

   Odpovědět
   • pravda je že i v A i B družstvu nám hoří zadní šachovnice, na tom zapracujeme. Vlastík se dostává do formy, od Ondry čekám větší zapojení do hry, v B týmu brzo přijde čas pro duo Kadlčíků…….počítám s tím, že jak bude B zachráněno, přestanu hrát za B a nechám místo ostatním:)

    Odpovědět
 2. asi ano, jinak to byl pěkný zápas a pěkná atmosféra, Napajedla jsou hodně příjemným družstvem, jsou silní ale férový a to se mi na šachách taky líbí, že člověk má šanci potkat parádni lidi, přesně tak se stalo tuto neděli!

  Odpovědět
 3. Je pravdou, že Napajedla měla na vítězství lépe nakročeno. Ale když si prehravam některé partie, tak to mohlo být klidně i obráceně. Takže asi zasloužená remiz.

  Odpovědět

Napsat komentář