Vlčnov A – SM D 5 -3 , partie, pohled na zápas, fotky a spokojenost.

images-3

ZKP třetí kolo a obávaný soupeř SM D, kde hraje Krajská šachová budoucnost. Nečekal nás lehký soupeř ! Malinko jsme obměnily zadní šachovnice a šanci dostal Ondra Podškubka a Karel Hasík a oba dva zahráli pěknou partii a udrželi zadní šachovnice! Tím jsme nabrali klid a mohli zatlačit na předních šachovnicích. Za soupeře bych vybral jako nejlepší partii Knotek – Staňa, kde Knotek zahrál opravdu skvělou partii! Blahopřeji! Z naší strany se mi líbí partie Karla Vlacha, kde si připraví figurky na Dámském křídle, soupeřka to ignoruje, Karel otevře křídlo a partie končí. Pěknou partii o jedné chybě zahrál Jára Buráň a připsal důležitý bod, docela divočinu s obětí figury zahrál Peťa Kičmer a nebudu dál plýtvat slovy, protože sami se pojďte podívat na partie z tohoto zápasu!

img_2567

Partie o jedné chybě. Dlouho je partie v rovnováze a pak se černý dopustí rozhodující chyby! Obětuje/ztratí pěšce na c6 za vidinu útoku na krále. Jára si ale vše dobře spočítá a partii pěkně vyhrává! Jára zatím hraje moc pěkně za Vlčnov, protože má 2,5 ze 3!

wp_20161120_11_53_51_pro

Tak fotograf Peťu Kičmeru nezachytil, tak aspoň Jana Zpěváková. Jana nachytá Peťu v pozici, kdy snad musí obětovat figuru za dva pěšce, Jana odmítá nabídku remíz, ale nakonec po nějaké nepřesnosti remíza. Docela zajímavá partie!

 

img_2577

Hra čtyř jezdců, soupeř dostane šanci a variantu v partii ukáži se zachránit. Je to pozice, kde každé tempo se počítá a soupeř si nechá své hlavní esa, tedy volné pěšce zbytečně dlouho bez povšimnutí, po tomto ale už partii nepustím. Během partie jsem měl několik možností jít do příjemné výhody, ale neuměl jsem ohodnotit jestli takovou výhodu dokáži vyhrát a tak jsem držel pozici v komplikacích a soupeř dostal šanci, pro nás dobře že jí nevyužil, protože toto byla rozhodující partie zápasu a vyhráváme zápas. Po pravdě musím říct, že při nejlepší hře v koncovce černý má maximálně remiz ale i ta nám stačila k výhře. Partie určitě zajímavá a stojí za to se na ní podívat.

 

img_2569

Jožka zahraje partii zápasu! Nejlepší partie od SM a musím blahopřát k tak pěkné partií! Marek se motal v zahájení až si domotal jezdce na Ja8, Vb8 a to skladiště už nerozmotal. Ale upřímně, tady zahrál soupeř moc moc pěkně! 

 

img_2573

Peťa korektní remíz. Lámat takové pozice je velké riziko a remíz je ok. Peťa je bojovník a umí bojovat, dnes po diskuzi jsme s remízou souhlasili. Možná už může stát v konečném postavení malinko hůře, kdy volný a sloupec, jestli bude mít nějaký význam, tak bude patřit jen a jen černému. Výsledek ok.

img_2583

Karel zahrál pěknou partií! Doporučím k přehrání! Správně se rozhodl hrát na Dámském křídle, soupeřka převaluje figurky a čeká, Karel přesune veškeré své síly na Dámské křídlo a soupeřka stále jakoby se nechtěla rozhodnout, kde a co bude hrát a Karel otevře křídlo a partie končí. Moc pěkná partie a ukázka jak se má připravit hra! První krok je si vybrat správné křídlo, pak tam přesunout všechny své figury a pak to tam otevřít! Jaká je to síla, když soupeř/ka nereaguje bude vidět v této partii!

Karel ( nemám foto) zahraje pěknou oběť střelce! Může pokračovat přesně a musí vyhrát! Ale vybere si malinko slabší pokračování a partie končí bezpečnou remízou! Ale i od Karla pěkná partie, bojovnost a co je důležité – že Karel podržel šachovnici! Dobrá práce Karle!

img_2585

Partie stylu Carlsen – Karjakin. Rovina a remíz. Ale to je ok! Zadní šachovnice nám v minulých zápasech hodně hořely a dnes tyto dobré šachové výkony byly základním kamenem našeho vítězství! Ondro – dobrá práce!

 

img_2577

Hodnocení zápasu mými očima ( Petr Koutný).

Respekt ze soupeře, respekt k talentům a odhodlání makat! Zadní šachovnice jsme udrželi, problémové pozice a to hlavně pozici Peti Kičmera jsme taky udrželi a když Karel vyhrál a vyrovnal naší prohru ( Knotek – Staňa) vše leželo na Járovi a na mě. Jára dostal příkaz bojovat a radši padnout s králem v matu, než dát remíz a Jára ukázal svojí sílu! U mě stačila remíza a soupeř jí mohl mít, po bojovné partii , kde jsem využil mírně více svých šancí vyhrávám a získáváme první domácí výhru tohoto roku. Bojovný, férový zápas a když jsem začínal hodnocení slovy  – respekt – tak soupeř si zaslouží respekt! hrál tvrdě, hrál férově a bojoval, jak se na dobré šachisty sluší a patří! 

 

5 komentářů u „Vlčnov A – SM D 5 -3 , partie, pohled na zápas, fotky a spokojenost.“

 1. Ahoj Ondro.
  Já to chápu. Jen se mi zdá, že Tvé partie bývají agresivnější než je tato. Ale pro dobro týmu vše :-).

  Odpovědět
 2. Ahoj Libore, remíz mi nabídl soupeř, po dohodě s kapitánem ( Marek Staňa) jsem ji přijal. Kdyby mi řekl že mám hrát dál, tak bych hrál. ?

  Odpovědět
 3. Tak partie jsou velmi hezké a poučné. Ale konkrétně u Ondry mi chyběla v partii větší dravost. Remiz ok, ale z mého pohledu ji vypustil a hrál na jistotu. Jinak důležitý je u A-týmu výsledek. Takže spokojenost. Jak s výsledkem, tak s postavením v tabulce.

  Odpovědět
 4. Karel Hasík a Ondra Podškubka zahráli moc dobře a podrželi zadní šachovnice! To bylo strašně důležité a když mrknete na partii Karla tak pěkný výkon! Peťa Partyš se dostal do takové divné pozice a remi ok, Peťa Kičmer byl nachytán v divné pozici a musel obětovat figuru, korektnost byla otázkou, ale remíza nakonec spokojenost. Marek Staňa tomu se zatím nedaří rozmotat sám sebe a jeho největším protihráčem je on sám a musí porazit sám sebe! Jára Buráň paráda, Karel paráda a já si užil ten stresující, ale nakonec krásný moment kdy jsem pečetil naší výhru. Kluc bojovali a zaslouží pochvalu, na partiích to určitě bude vidět!
  petr

  Odpovědět

Napsat komentář