Zlatá pravidla – Nejhorší figurka!

Zlatá šachová pravidla, jsou pravidla, které dělají z hráčů dobré hráče!  Jedno z těch opravdu důležitých, zlatých pravidel je pravidlo nejhorší figurky! Které říká, když nevíš co hrát, najdi svojí nejhorší figurku a tu si vylepší a pokračuj v tomto plánu do doby, než máš všechny dobré figurky, protože jen dobrý hráč má dobré figurky! Jednoduché? Jasné? Tak se pojďte vyzkoušet! 

 

Tak mám pro Vás dnes tady dva diagramy, zahrajete je jako opravdu silný hráč? Najdete nejlepší tah ? Vždy je na tahu černý! 

 

 

Na tahu je černý, co hrajete? Jaký je správný plán černého? Zkusíte použít zlaté pravidlo a najít nejhorší černého figurku? 

 

Na tahu je černý, najdete opět nejhorší černého figurku a zlepšíte si pozici? Ale pozor, toto pravidlo dále pokračuje a říká, že když jste si vylepšili svojí nejhorší figurku, je možné že tam bude další špatná figurka, možná další nejhorší a opět máte stejný úkol si najít další nejhorší figurku a  dále si jí zlepšit…..Protože toto je plán a toto jsou dobré šachy!

 

A Jaké je správné řešení??? Tady jej máte a k tomu dalších 6 testovacích diagramů! Naučte se toto pravidlo, je v něm opravdu síla!

6 komentářů u „Zlatá pravidla – Nejhorší figurka!“

 1. Tak paráda dneska to jde 3.diagram jsem taky našel správný plán dle špatný figurek f5 je prostě parádní pole, ale s oběma jezdci. Paráda dneska mám asi svůj den doufám, že i vy jste našli správnou odpověď i na 4.diagram c5 je přece tak parádní políčko a proč si nevzít ještě lepší s tempem a to pole e5! já bych tomu dal vykřičník prostě. A pokračujeme dál v řešení… Tak bohužel nejsem ještě tak dobrý hráč, tah b3 a Sb2! jsem našel až s nápovědou. Tak 6.diagram jsem neměl jak říkal trenér za 5.sekund ale bylo to docela rychlý střelc Sc4 má před sebou zeď e6 to není složitý a jedem dál dokud jsem rozjetej. Tak už se to začíná hroutit plán jsem zvolil špatně táhl jsem Sg5 vazba s dalším e5, až opět s nápovědou přišla možnost Sd2 a Sc3… A jdeme na poslední diagram a zase se ponořit do studia na zkoušku. Tak utoho posledního byla škoda že jsi nezahrál tah a6 rovnou černýma můj plán byl dostat jezdce až na pole d6 Ja3, Jb5 a Jd6 a jinak jsem přesun jezdce na c5 přemýšlel jinak Va2 s možností Vc2 dále tedy převod jezdce Ja1, Jb3 a Jc5, pokud černý bude měnit Vx1 vemu Dxc1 a pak jak zahraje Vc8 zahraji Vc2…Jinak parádní trénink vždy pomůže ke zlepšení…

  Odpovědět
  • To je super, takový trénink je vždy parádní!! věřím, že to ukážeš na Štěpánovi a urveš hodně silných bodů!!

   Odpovědět
   • Tak jsem zapsán u pc minulý rok jsem hrál a nehráli jiní hráči takže se zase vystřídáme asi. Předminulý rok jsem taky nehrál a byl u pc, takže uvidíme jak to bude v den zápasu…

    Odpovědět
 2. Tak abychom aspoň něco potrénoval přes zkoušky tak ty diagramy jsem si dal je to lepší než jen zapnout video neznáte prostě hnedka odpověď. Tak snad se přidáte a prodiskutujeme možnosti černého.

  Diagram1: Myslím, že figurka co nemá žádnou práci je Sd6 a mám v plánu zaútočit na pole d4 tahy Sc7 a Sb6 nebo dokonce až Sb8 a Sa7 na tah Sb6 by mohl přijít Ja4 za bílého a pak s následným i Jc5 třeba….
  Diagram2: Zde mi to přišlo o něco jednodušší nehrají 2 figurky Sd6 (nejraději by byl na poli h4) a Vf8 (nejraději by byla na volném sloupci) bohužel tah Se7 s dalším Sh4 nelze provést tak správný tah bude nejspíše Vg8 a uvidíme co zahraje bílý…

  Odpovědět

Napsat komentář