Vlčnov B – Zborovice A -3,5-4,5 – 9 kolo ZKS Západ

 

 

 

 

 

Vlčnov B má tento rok splněno a protože úkolem tohoto družstva byla záchrana v soutěži, tak staví už podruhé za sebou sestavu, která má za úkol sbírat zkušenosti a znalosti a s každou těžkou partií mají příležitost šachově růst. Výsledek v zápase už není důležitý a přesně v tomto duchu jsme dnes přivítali družstvo Zborovic, které tento rok hrají v parádní fazóně a dlouho bojovali o první místo, druhé místo které drží po 9ti kolech jen potvrzjí moje slova. Úkol pro naše hráče zněl jasně, učit se a sbírat zkušenosti a jak to dopadlo?

 

 

 1. šachovnice Oharek Vlastimil – Sas Roman

 

 

 

 

 

 

 

Vlastíkova partie se rozhoduje v přechodu do koncovky a jak je u Vlastíka zvykem i v jeho časové tísně. Věřím, že byl v pozici kde mohl přejít do zajímavé pěšcové koncovky, kde by měl větší šance na výhru, na druhé straně Vlastík zahraje hrubou chybu a nechá si nasadit vidličku jezdcem na střelce a krále a zbylá koncovka je už jen o tom, jestli to soupeř dokáže vyhrát, bez protahování můžu říct, že soupeř to opravdu vyhrál.  Celou partii kazí hodně dětské přehlédnutí vidličky, škoda jinak to mohla být zajímavá partie. Vlastík zapracoval na zahájení, tam je viděl velký pokrok, teď to chce zlepšit propočty a taktiku.

 

2.  šachovnice Ondra Podškubka – Prachař Mojmír

 

 

 

 

 

 

 

Ondra by měl být základním stavebním kamenem tohoto družstva v příští sezóně a tak v výsledkem a hrou velká spokojenost!  Remíza s 300 Elo silnějším soupeřem, lehkým pohledem měl Ondra postavenou solidní pozici, to je přesně to co od těchto zápasů čekáme, sbírání zkušeností a sebedůvěry a Ondra dnes zaslouží pochvalu!

 

Bartoš Karel – Krejčí Petr

 

 

 

 

 

Karlovi se ta partie dnes nepovedla. Zahájení vypadalo chmuře, střední hra byla překvapující v tom, že brzo neskončila a koncovka byla jen protahování utrpení. Pochvalu snad jen za bojovnost, protože na ručník to bylo hodně brzo a to je i velké plus dnešní partie u Karla. Bojovnost tady je, teď ještě přidat v technice  a může to být dobrý. To jsou právě zápasy, které musí být radost hrát, protože není tady stres u toho jak dopadne zápas, jde o to jen sbírat zkušenosti a ponaučení a vom najít své slabiny, protože ten kdo najde své slabiny v sobě po dnešním zápase, ten se zlepší a tento zápas pak splní svůj význam.

 

Ondrůšek Jan – Zajíček Radek

 

 

 

 

 

 

 

Honza je bojovník, ale těžko se bojuje na výhru, když soupeř má pěšce víc a nabízí remízu. Jsou nabídky které jdou odmítnout a jsou nabídky, třeba jako ta dnešní, když máte o pěšce méně  a soupeř nabízí remízu. Nevzít takovou nabídku a doufat ve výhru je jako čekání na zatmění slunce, které ale jak víme se stává jednou za mnoho let a když se stane a je zatmění slunce, tak si jej ani nevšimneme. Proto remíza asi ano, ale chyba se stala někde dříve! I tady je z čeho si vzít ponaučení!

 

Javor Jan – Nezdařil Miroslav

 

 

 

 

 

 

 

Mám Jendu hrozně rád, udělal pro Vlčnovský šach strašně moc, ale ty jeho šachy jsou jak na houpačce, bohužel ta houpačka se stále houpá moc nízko a všichni čekáme a přejeme si ať se ta houpačka zhoupne opět tam kde jí chceme vidět, tedy hodně nahoru. Dnešek mohl být další příležitostí, ale jak vidíte výsledek nebyl. Stále to není ono, pozice vypadala stejně podezřele jako Klasusova amnestie a taky tak dopadla. Čekám od Jendy lepší výkon a my všichni víme, že na to Jenda má, tak snad v příští partii!

 

 

 

 

 

 

 

 

Hala Jaroslav – Prachař David

Jsou věci, které jsou mimo mé chápaní, napadá mě třeba proč se země stále točí, nebo proč  naše dálnice jsou nejdražšími dálnicemi v Evropě a třeba proč jíme chémii a samé Ečka místo potravin a něco podobného je dnešní výsledek, Protože tak prohranou partii co měl pan Hala a ještě jí vyhrát?! Samozřejmě gratuluji k bojovnosti, ale ten varovný prst je hodně vysoko! Bojovnost je krásná věc, ale dnešní partie kromě dobrého výsledku neměla moc krás a já vím, že pan Hala šachy umí hrát a těším se na další partii, která nabídne kvalitu a bojovnost!

 

 

 

 

 

 

 

 

Kadlčík Marek – Nezdařil Radek

Z mého pohledu největší zklamání zápasu! Remíza bez boje, remíza ani ne do 10 tahu je popření všeho toho, k čemu tento zápas měl být! Jestliže nejde o výsledek družstva, protože to je zachráněno a jestliže kluci co táhli družstvo k záchraně uvolnili své místo ostatním, aby i oni získali zkušenosti a dostali šanci si zahrát o soutěž výš, tak potom nerozumím tomuto výsledku a této partii!? Nejde o výsledek, jde o to že to bylo dnes úplně zbytečný, protože příští rok až o něco půjde, můžou tyto zkušenosti Markovi chybět! Škoda, snad příště!

 

8 šachovnice – Pavelčík Jaroslav – Nezdařil jsem neviděl a proto jí nemůžu komentovat,přijel jsem až po partii.

 

Hodnocení zápasu:

Jde o to sbírat zkušenosti a tak nevadí prohra družstva a nevadí jakákoliv prohra , vadí ale zahození šance získat zkušenost. Od tohoto jsou dnes tady tyto zápasy! Tak snad příště to bude lepší! Na druhé straně ty pozice co jsme hrály byly hodně špatné, neviděl jsem nikde náznak aktivity, útoku a snad i plánu! PO šachové stránce to bylo z naší stránky hodně slabé a nebojím se říct až hodně podprůměrné a je to varovný prst, protože takto se takové šachy v této soutěži hrát nedají! Tento rok nám to projde, ale příští rok to nemusí stačit! Máme dnes neuvěřitelné množství šachových materiálů, možností  a je na každém z nás, jak toho využijeme! Dnes to byla ale bída! Příště to musí být lepší! určitě bude, teda chtěl bych tomu věřit……

Blahopřejeme klukům ze Zborovic, kteří mohli vyhrát mnohem větším rozdílem a já to dle pozic tipoval na 5-3 a nebo dokonce 5,5-2,5 pro Zborovice!

 

TJ Vlčnov B   ŠO TJ Zborovice A
Oharek Vlastimil (Z) 1750 0 1 1903 Sas Roman (Z)
Podškubka Ondřej (Z) 1754 ½ ½ 1882 Prachař Mojmír (Z)
Bartoš Karel (Z) 1630 0 1 1888 Krejčí Petr (Z)
Ondrůšek Jan 1729 ½ ½ 1849 Zajíček Radek (ZH)
Javor Jan 1657 0 1 1790 Nezdařil Miroslav
Hala Jaroslav 1676 1 0 1548 Prachař David
Kadlčík Marek 1488 ½ ½ 1485 Nezdařil Radek
Pavelčík Jaroslav 1537 1 0 1524 Nezdařil Vlastimil
  :

9 komentářů u „Vlčnov B – Zborovice A -3,5-4,5 – 9 kolo ZKS Západ“

 1. Všem gratulantum děkuji a slibuji, že k tomu ohňostroji něco přinesu. Jenda má pravdu, že nás čeká tvrdá práce. Ale věřím tomu, že to zvladnem.

  Odpovědět
 2. Přesné hodnocení zápasu od Petra, souhlas s příspěvkem Jary.
  Zborovice nenasadily nejsilnější sestavu, ale zápas měly jasně pod kontrolou.
  Já hraji špatně. Právě jsem skončil rozbor a vidím, že jsem nevyžil nepřesnosti soupeře v zahájení , k zisku dvou temp a pak hrál soupeř 80 % nejsilnějších tahů podle počítače, asi variantu hrává častěji, a po zásluze vyhrál.
  Zkouška sestavy v posledních zápasech,tak jako by měla nastupovat na rok, nedopadla dobře. Máme co dělat, abychom se polepšili. Moc času na to ale není.

  Odpovědět
 3. Připojuji se ke gratulaci Liborovi k narozeninám. A k Petrovovi hodnocení zápasu bych chtěl jen dodat, že to co projde v okrese, v žádném případě neprochází v kraji. Sebemenší chybička v zahájení, nebo ztráta pika nebo dvou , nebo pozice se nevyplácí a krutě trestá. Pak už hraje roli i psychika, na kterou jsem už mnohokrát doplatil. Hráč který se cítí už suverénně vyhraný a myslí si, že už nemá co zkazit, nevidí hrozbu. To se stalo mému soupeři a prohrál. A i tom ty šachy jsou, stejně jako přehlídnutá vidlička. Myslím, že o tom by mohl mluvit i Míra Žižka, který bojuje až do samého konce.

  Odpovědět
 4. Gratuluji tez Liborovi k narozeninam, vse nejlepsi pevne zdravi a spoustu krasnych chvil nad sachovnici…………..

  Odpovědět
 5. Jinak přeji Liborovi všechno nejlepší k narozeninám. Hlavně to zdraví! A hodně šachových úspěchů!! ?

  Odpovědět
 6. Ahoj Ondro, jo pak jsem si toho všiml, ale už nechal tak……

  Jinak zápas má ukázat jak se bude stavět soupiska na příští rok pro B tým a musíme zabrat……chceme-li nejlepší z B týmu dát do A týmu, tak B týmu musí pomoct kluci z C týmu ( dnes C zítra B), ale tady od těchto kluků se čeká víc!

  Odpovědět

Napsat komentář