Tři nová videa od Roberta Cvek

 

 

Jak už to občas bývá, někdy člověk udělá něco, nebo se někde ocitne a vůbec to neplánoval. Osud někdy s člověkem všelijak cloumá a někdy opravdu dobře a pozoruhodným směrem.

A o čem videa jsou? První jsem natočil o Bobby Fischerovi.  Dlouho jsem přemýšlel co o Bobbym natočit. Jde o můj velký šachový vzor (největší šachový vzor, zcela absolutně 🙂 ). Rozhodl jsem nakonec pro rok 1970 a jeho tažení klíčovým turnajem v Palma de Mallorce, který nakonec suverénně vyhrál a vymrštil ho tak do boje o mistra světa. A pak o jeho jedinou partii v roce 1969, možná vůbec nejkrásnější partie Bobbyho. Rozhodně tímto nekončím s Bobbym a plánuji natočit další videa o tomto nejlepším šachistovi všech dob.
 

 
 
Další video je o základech strategie. Zde se snažím ukázat na základní věci – souhra figur a pak na pěšce, na slabá pole/silná pole a na slabé pěšce. Nakolik je to důležité. Myslím si, že toto je často opomíjená věc. Kolikrát jsem byl překvapen, že i silní hráči moc o základech strategie nevěděli.
 
A poslední vide o je o koncovkách. Zde jsem původně chtěl natočit video o trénování sebe samého. O tom jak trénovat, co atd. ale na to jsem si zatím netroufl z hlediska techniky. Ne znalostí 🙂 Ale pokud budete chtít, určitě další vide bych natočil o tom jak trénovat sám sebe.
Koncovky jsou v šachu velmi důležité, ale často opomíjené. Zde vám chci ukázat základní principy koncovek – aktivita a souhra figur včetně krále. A pak zamezovat možnostem soupeře.
 
 
K videím na YouTube a k článkům na www.sachycvek.cz jsem se rozhodl natočit placená videa. Jde o tři videa, zhruba v délce hodinu a půl. Cenu jsem se rozhodl dát 100 Kč za jedno video
 
Když jsem se o tom bavil s několika šachisty, byli překvapeni, proč tak málo. Je snad kvalita nedobrá? Nebo špatný zvuk? Nic takového, nemusíte mít vůbec obavu. Kvalitu můžete posoudit sami z ukázky. Cena je taková proto, protože jsem chtěl, aby si každý (kdo samozřejmě chce) mohl toto video (videa) koupit.
 
 
 
Nakonec chci jenom napsat pár věc o kanále na YouTube Robert a Petr šachy. Nadále zde budou videa zdarma. Stejně tak moje stránky www.sachycvek.cz budou zdarma. Projekt placených videí by mi měl pomoci právě k větší a kvalitnější práci právě na YouTube a pak na mých stránkách. kde rozhodně budu chtít publikovat častěji. Nechme se překvapit, včetně autorů, jak se dále budou moje stránky a kanál na YouTube vyvíjet, ale rozhodně jdeme vpřed 🙂
 
Doufám, že se vám videa budou nejenom líbit, ale že vám šachově pomohou

ke koupení zde:

 
Základy Strategie – Robert Cvek – DVD
 

Bobby Fischer – vybrané partie 1969-70 v otázkách a odpovědích – Robert Cvek

 

Aktivita a souhra figur v koncovce – Robert Cvek

 
nebo na www.sachycvek.cz a nebo na našem e-shopu ( pravý okraj našich stránek)
 
Dík za všechny, kdo se na tomto projektu opravdu makali a to:
 
Honza Jílek 
Robert Cvek 
Petr Koutný 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

3 komentáře u „Tři nová videa od Roberta Cvek“

Napsat komentář