Email od Emila Macury – který musím zveřejnit!

 

 

 

 

 

Emil byl stavebním kamenem našeho loňského postupu. Emil byl vždy pro mě největší ikona našeho šachového kraje a nejtěžší rozhodnutí tento rok pro mě bylo mu říct, že mám pro něj místo jen v B týmu a Emil tím nepohrdl a opět ukázal jaké má šachové srdce! Emilovi jsem volal, že jsem na něho nezapomněl a že budu rád, když si i on zahraje druhou ligu za Vlčnov a jeho rekace je v tomto článku. Emile tímto ti vzkazuji, že jsi v našich srdcích a jsme šťastní že patříš mezi nás – na přátele nikdy nezapomínáme!!

 

 

Zdravím Petře.

Jsi velice empatický člověk. Přes naším telefonickým hovorem jsem byl naladěn na ukončení šachové dráhy. Jednak pro stáří a hlavně minulý rok nebyl pro mne zdravotně příznivý. A tak jsem počítal jenom nějaký turnaj seniorů a tělesně postižených. A Ty jsi ve mně probudil rvavost vlčete, kterým jsem srdcem stále. A vlče se nebojí nikoho, přece má tesáky od toho, aby když soupeř za šachovnici ozve se , pořádně mu prohnal makovici.

To jenom, na úvod, protože se stále cítím členem vlčího doupěte, i když nebudu členem smečky, ve které jsem se cítil moc pěkně. Díky všem !

 

Náš hovor a tvé představy nabouraly mé představy a já si uvědomují, že neustále nacházím nové pohledy v životě a učím se stále,  a baví mne to.

 

Proto  souhlasím s Tvou představou,umožnit co nejvíce členům, pokud o to usilují, zahrát si druhou ligu. Ta myšlenky stojí za rozvinutí.

Před  pěti léty jsem ji hrál tři roky a se skoro stejnými družstvy jako bude příští ročník. Hrál jsem s Lipovcem,, Vsetínem,Starém Městě,Hustopečích, Kroměříži, Loko Brno,  Duras Brno,  Prušánky, atd. a tak vím co lze očekávat. Je nutno být velice obezřetný a respektovat v první řadě úkol záchrany a proto sestavovat a delegovat sestavu s rozumem.

 

Já mohu pomoci i jako kvalifikovaný rozhodčí I.třídy, což je předepsané SŘ pro i pro utkání i II. Ligy. Delegaci určuje KR,  pan Harasimovič hodně později, ale abys věděl i o této možnosti.   I.   a II. ligu rozhodují posledních pět let.

 

Jinak 22.4. přijedu s potěšením a prosím o zajištění noclehu.

Emil

9 komentářů u „Email od Emila Macury – který musím zveřejnit!“

 1. Možná to zní divně, ale pro mě není důležitá druhá liga a není důležitá ani první liga, ale co má pro mě největší význam je to že můžu hrát v oddíle s lidmi, kteří formují můj život, moje názory a přináší mi pokaždé radost je potkat. nemůžu jmenovat všechny, abych na někoho nezapomněl, ale Emil patří a bude vždy patřit mezi lidi, které považuji za vzor a já mám obrovské štěstí a pro mě to znamená víc než hrát ligu, to že jsem s ním měl a mám tu čest hrát v jednom družstvu!!

  Odpovědět
 2. Nedá mě to, abych se nepřpojil k  Emilovu krásnému meilu, vyjadřujícím jeho přátelskouou a upřímnou povahu, kterou jsem poznal už před 50 ti lety, když mě poprvé zaregistroval v Gotvaldovê ( Zlíně ). Taky jsem mêl v úmyslu ukončit aktivnêjší šachovou karieru a pouze s pozice náhradníků si občas rekreačně zahrát. Emil mě nabil novou energií a i když už zázraky neočekávám, tak Emile ať nás soupeři ještě neodepisují. Už se těším, že si spolu 22 přiťukneme, hlavně na zdraví a pokud se náhodou sedkáme i za družstvo, tak to bude pro mě čest.
  Emile díky.

  Odpovědět
 3. Náš Emil je jednička. Vím, že není náš a u nás jen hostuje. Ale beru ho jako našeho. Od prvních chvil si nás získal pro svoji lidskost a perfektním nadhledem nad věc. A jsem vždycky nadšen, když ho vidím. A co potom moci ho sledovat u partie. Prostě Emile jsi borec a už se těším na oslavy až si budu moci s Tebou povídat a doufám, že nebudeš jen druholigový :-).

  Odpovědět
 4. Já bych chtěl panu Macurovi poděkovat za to, že mám tu čest ho znám, za jeho výborné šachové historky, jelikož se seznámil a zná se z šachovými ikonami a dále poděkovat za velkou motivaci k novému tréninku a makání zase do šachů v tomto směru i poděkování Petrovi Koutnému za skvělé tréninky a pomoc vždy. Chtěl bych se taky zeptat pana Macury jestli by opět nechtěl vytvořit ve svém podání nějaké šachové přednášky, jak šachové historky tak i nějaký ten trénink bude vynikající. Tak ještě jednou děkuji za všechno co pan Macura udělal pro mě a pro náš tým Vlčnov a budu se těšit na oslavě 22.4 a věřím, že na oslavě bude i pan Javor Jan, který si jistě opět s panem Macurou vítězně zazpívá…

  Odpovědět

Napsat komentář