Olympijské hry Východního Slovácka – zajímavé partie

 

 

 

 

 

Honza Moštěk ukázal že trénuje a v partii na kterou se podíváme to bude krásně vidět. Marek Staňa ukáže že umí přehrát vítěze turnaje a co víc, krásně obětuje kvalitu a odvahu na takovou obět má jen opravdu dobrý hráč! Marek Kadlčík zahraje parádně agresivně a mrkněte na jeho partie, to je šachovnice v plamenech! A poslední ukázka, je lekce pro nás pro všechny, kdy i trpaslík může porazit obra!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pěkná partie, na které chci ukázat jak Honza trénuje. Je to partie s vítezem turnaje a tak i proto tady je. Nejzajímavější je pozice s diagramem. Kdo si vzpomene na ukázku od Roberta Cveka, kde vysvětluje boj o vlný sloupec tak toto je přesně ta pozice. hráč který první zahraje a4( bílý) a nebo a5 ( černý) otevře volný sloupec a získá velkou výhodu. Honza zahraje přesně toho co Robert Cvek vysvětloval a i díky tomuto tahu/plánu stál brzo na výhru, že to nevyhrál nevadí, ale toto je přesně to co chci ukázat, že když se šachy trénují, když se jim učíme rozumět, je to hned větší zábava!

 

 

 

 

 

 

 

 

Marek hraje s vítězem turnaje a v této partii byl lepším hráčem. Tato partie není celá, ale tam kde je to zajímavé je náš diagram. Marek obětuje kvalitu, ale za cenu toho, že soupeři vymění aktivní figury a nechá mu ty pasívní. Ano, to je kompenzace za kvalitu! A zahrát toto si troufne jen silný hráč. Partie už dlouho nepokračovala a černého pevnost se brzo hroutí, protože bez aktivních figur se špatně brání. Pěkná partie, pěkná myšlenka a pochvala!

 

 

 

 

 

 

 

 

Marek hrál opravdu agresivně a krásně. Na ukázku tato partie, kde se podívejte na diagram, kde je šachovnice v plamenech! Takto se má hrát, to je aktivita a když Marek v sobě tento plamen neuhasí, bude hodně brzo hodně silný hráč!

 

 

 

 

 

 

 

 

Další ukázka jak hrál Marek agresívně. Pozice v diagramu a hádejte kdo je lovec a kdo je štvaná liška?

 

 

 

 

 

 

 

 

A že nemá nikdo s nikým nic jistého, nám ukáže tato partie!

 

 

Pěkný turnaj, kde kluci zaslouží pochvalu a mě těší nejvíc to, že je lepší hrát než se dívat a každá nová partie je škola a lekce zároveň a touto lekcí si prošlo v tomto turnají opravdu hodně hráčů z našeho oddílu!

 

4 komentáře u „Olympijské hry Východního Slovácka – zajímavé partie“

 1. Honzo, měl jsi i štěstí, v poslední partii s Petrem Kadlčíkem. O tom zlepšování jsme již mnohokrát mluvili, je třeba hrát a hrát.
  Jsi mladý máš pro to všechny předpoklady, záleží jen a jen na Tobě. Mám radost, že trénuješ a zlepšuješ se. Vydrž.
  Jaro, to byl turnaj obcí Východního Slovácka, reprezentovali jsme obec Vlčnov, mohli jsme postavit 6.hráčů, na místě nám povolili o jednoho víc.
  Veliké poděkování patří organizátorům , pod vedením pana Václava Bujáčka, za pěkné prostředí, občerstvení a krásné ceny.
  Díky i vedení obce Vlčnov za nominaci k turnaji i osobní podporu paní Martě Mošťkové.

  Odpovědět
  • Chtěl bych zareagovat je to opravdu komické, ale když se podíváte zpětně na online a v té poslední partii s petrem je snímání partie skončeno tahem Dd8 a proč to?? Protože soupeř zahrál nemožný tah Jg5 nebo Jg4 teď si nevzpomenu a upřímně je směšné to že ani já ani on si toho nevšiml prostě skočil jezdcem o ještě jedno pole více a hrálo se dál a proto ta partie byla pak už horší, ale je to prostě komické já jsem si dlouho lámal hlavu co se stalo pak jsem se podíval na záznam jak nám ho poslal marek staňa a je to tam krásně vidět, snímání přestalo, jelikož se provedl nemožný tah a to pc prostě nevezme…

   Odpovědět
 2. Tak zhodnocení turnaje je výborné není to plných 100 %, ale byl to slušný výkon tým hrál výborně 1.místo a jednotlivci tak hrál jsem slušně a spokojenost je tak na 90 % kvůli mé blbosti a nedohrátí vyhrané pozice prostě, ale nedá se nic dělat zbytek se dal brát a díky za zhodnocení petra, že se zlepšuji jde to cítit a všem jen řele doporučuji pořádný trénink a zlepšení příjde ale ne hned ale časem je nutné vydržet. Tak snad vydržím a všem co mi pomáhají moc děkuji, hlavně oddílu a dále petru koutnému (vždy pomůže a poradí) atd…Dlouhodobý cíl mám stále před sebou doufám že do 5.let bude splněn tento rok je ten první přípravný…

  Odpovědět

Napsat komentář