Joanna Worek – bude hrát za Vlčnov druhou ligu!

Výsledek obrázku pro joanna worek šachy

Nejlepší hráčka ČR bude hrát za Vlčnov 2E ligu! Toto je skvělá zpráva pro všechny, kteří fandíte Vlčnovu a těm ostatním chceme říct, že druhou ligu bereme opravdu vážně, těšte se! A jestli se nám podařilo v posledních dvou letech šokovat soupiskami, tak tento rok nezklameme, protože IM Pavel Zpěvák, IM Milan Babula, WGM Joaana Worek! K tomu samozřejmě počítejte s Peťou Kičmerem, Pavlem Dubinou, Petrem Koutným, Járou Buráněm, Karlem Vlachem, Peťu Partyše a to nejmenuji hladové kluky jako Libor Ficenc, Vlastík Oharek, Milan Flekač, Marek Kadlčík, Honza Moštěk, Ondra Podškubka, Jenda Ondrůšek, kde tito kluci budou bojovat o místo v sestavě.  Pojďme se podívat na 2 roky starý rozhovor s Joannou, teda doba kdy přestupovala do České reprezentace a možná ani v té době ještě nevěděla, kde je Vlčnov, protože v té době Vlčnov hrál ZKS:)

 

Joanna Worek je původem polská šachistka, narozená v Pszczynie. V polském dresu vybojovala několik medailí na juniorských mistrovstvích Evropy i světa. Před třemi lety získala titul ženské velmistryně. Její dosavadní ratingové maximum má hodnotu 2357.

Váš přechod pod českou federaci mnoho šachistů překvapil. Můžete prozradit, proč jste se pro něj rozhodla?

Myslím si, že nastal moment v mém živote, kdy musím něco změnit. Jedna ze změn byla změna federace.

Jaké jsou Vaše budoucí šachové plány?

Jeden z mých cílů je dosáhnout rating 2400 do konce tohoto roku. A především zlepšit svou hru.

Jste novou českou jedničkou, mnozí se těší až Vás uvidí v reprezentačním dresu. Máte již nějaké reprezentační plány?

To je ještě všechno čerstvé, ale ráda bych reprezentovala Českou republiku na všech reprezentačních akcích. 

Konkurence v Polsku je podstatně tvrdší než u nás, nebojíte se ztráty motivace?

V Polsku je konkurence tvrdší, ale v Česku holky, také umí hrát velmi dobře. Mojí motivací je snaha zlepšovat svoji hru, protože šachy mám ráda.

 

 

 

 

3 komentáře u „Joanna Worek – bude hrát za Vlčnov druhou ligu!“

 1. makej a nebudeš se jen dívat a budeš hrát:), stále platí že 8 šachovnice minimálně je pro domácí hráče, často budou poslední dvě pro domácí hráče, takže můžeš i hrát:) , minimálně na první kolo jsi v užším výběru:)

  Odpovědět
  • Připadám si skoro jako reprezentant na první kolo jsi v užším výběru, zní to velmi dobře 🙂 minimálně jsem tedy v reprezentaci Vlčnova. Tak snad budu mít tak natrénováno, že budu moci hrát i za A-tým…

   Odpovědět
 2. Tak tomu říkám pecka, to bude opravdu radost se dívat na Vlčnovské zápasy, hlavně když bude hrát Vlčnov doma na online šachovnicích, kde tito hráči(čky) uvidíte z první ruky… Ale nejvíce se těším, že se s touto výbornou šachistkou budu moci vydět a seznámit se… Tak jen bacha na Vlčnov!!!

  Odpovědět

Napsat komentář