Vlčnovský festival přednášek – přednášející Milan Babula a Robert Cvek a největší hvězdy jste byly Vy!

 

První zářijový víkend ve Vlčnově se stává tradicí pro setkání lidí, kteří mají rádi šachy  a když píši tradice, tak  to jsou skvělé přednášky, simultánky, klobásy,  řízky, slivovice, dlouhá sobotní noc, šachy a šachy a lidi, co stojí za to poznat a prožít s nimi jeden víkend.  Tradice je jen slovo, ale když za Vámi přijedou lidi z Čech a dokonce ze Slovenska, dostáváte punc už i mezinárodní akce, ale věřte mi, že o to tady nejde. Jde opravdu o jeden víkend, který patří jenom nám a ten si chceme užít a i tentokrát, to stálo za to.

 

 

 

 

V pátek jsme začali tak neoficiálně s plánovanou simultánkou s IM Milanem Babulou, fotku tady nemám, ale i tak napíši pár slov. Původně plánovaná simultánka proti 4 lidem se zvrtla a byl z toho boj proti 14 lidem a to jsme ještě Milanovi nasadili bláznivé tempo, kdy měl 80 minut na simultánka jeho soupeři 40 minut, tedy na jednu partii měl Milan průměrně něco málo přes 5 minut. Závěr patří Mistrům a Milan vyhrává 11,5-2,5 kdy Milan odehraje Simultánku bez jediné prohry!

 

 

 

 

Parádní prostory v Kulturním Domě ve Vlčnově praskaly ve všech, místnost plná do posledního místa, někteří domácí hráči, museli  ( nebo i chtěli) pozorovat přednášku z kuchyňky, oddíl nasadil všechny šachové soupravy co měl a ještě to nestačilo, ale vše se zvládlo a sobotní přednáška Milana na teorii kombinace mohla pěkně probíhat.

 

 

 

 

 

 

Musím smeknout před všemi, kdo přijeli na přednášku, ono ta sobota byla opravdu dlouhá a šachově náročná. Začali jsme v 9:00 a Milan skončil těsně před druhou hodinou, kdy už Robert přebíral projektor a i on prokázal, že je u nás absolutní špička! Nikoho nenechal oddechnout, diagramy, otázky, odpovědi……a znova…..to tempo bylo až zběsilé!

 

 

 

 

 

Pro každého kdo byl na přednášce připomínám, ať mi pošlou email, materiály na opakování rád pošlu.

 

 

 

 

 

 

Už vyhlášená sobotní noc, pro netrénované tvrdá zkouška, kde i dobře trénovaní jedinci mají co dělat 🙂

 

 

 

 

 

 

Nedělní simultánka s Robertem, nevím teď z hlavy přesný počet hráčů proti Robertovi, ale tuším že snad 28 borců si s ním zahráli a snad 5x remíza? Robert byl jak mašina, jel a bortil obranně valy každého koho potkal, ale i tak 5 borců uhrálo pěkné výsledky!

 

 

 

 

Myslíme na budoucnost našich přednášek a už dnes si vyhlížíme naše budoucí lektory.

 

 

 

 

 

 

Není moc co dodat, jedním slovem skvělá akce, ale i tak jedno speciální poděkování musí přijít a to člověku…..i když Pepíček Kůžela makal v jídelně a byl to on, kdo pro nás připravil ty neuvěřitelné klobásy, i když Honza Moštěk byl naše technická podpora tak borec nakonec a hvězda, která tuto akci organizovala byl Marek Kadlčík a tomu patří velký dík!

 

Díky Máro!

 

 

 

 

 

 

 

1 komentář u „Vlčnovský festival přednášek – přednášející Milan Babula a Robert Cvek a největší hvězdy jste byly Vy!“

  1. Ještě jednou vám všem chci poděkovat za skvělý šachový víkend. Vlčnov opět nezklamal a už hodně vysokou úroveň ještě zvýšil. Víkend byl neskutečně silný (šachový, gurmánský i pitný!) a název Vlčnovský šachový festival si právem zasloužil. Velice rád k vám jezdím právě kvůli příjemné a přátelské atmosféře, hodně mě to vždycky nakopne. A také jsem se rád potkal se spoustou známých. Přeji hodně krásných partií a v nové sezoně vám budu držet palce. A samozřejmě sledovat váš web a trénovat, abych byl příště důstojným soupeřem pro stále se zlepšující hráče Vlčnova.
    Díky moc a už se těším na další akce.
    Vladimír Kokrda

    Odpovědět

Napsat komentář