2.liga pohled hráče a rozhodčího zelenáče

Nová šachová sezóna začala a Vlčnov si poprvé zahrál ve druhé lize. Náš první sok, VSK Univerzita, k nám přicestoval až z dalekého Brna. Pro jejich tým to byl také první zápas ve druhé lize, takže to byl souboj nováčků.

Pro Vlčnovjany neobvykle druhá liga začíná až od 10 hodin, takže my co si rádi přispíme máme dost času se i před partií nasnídat. Nově jsme také nehráli v přísálí KSK ve Vlčnově, ale v horním salonku, kde tak nedoléhají zvuky z nácviku Vlčnovjanku. Po příjezdu soupeřů jsme zjistili, že mnozi jejich hráči nejspíš nechtěli jezdit tak daleko a dojeli velmi oslabení. I tak byl tento zápas poměrně náročný.

Jako první jsem dohrál já na poslední šachovnici. Rozehrál jsem hezkou pozici, kterou jsem ovšem (nejspíš z nerozehranosti) lehce zkazil a soupeřka naráz stála líp. Tuto chybu mi ovšem v zápětí vrátila stejnou mincí. Uběhlo dalších pár tahů a já udělal hrubku a už se zdálo, že to prohraji, ale soupeřka mi opět nabídla výhru podceněním tlaku na krále. Staňa – Vaculíková 1-0

Další partie skončila na třetím stole, kde si mě soupeř zavolal s reklamací opakování tahu. Rozhodčím jsem už rok, ale stalo se mi poprvé, že se hráči nedomluvili a došlo to až na reklamaci. Buráň – Lakatoš 1/2-1/2
Chvíli na to skončila partie na šestém stole, kde Karel Vlach udělal chybku při výměnách na dámském křídle a soupeř mu vyklouzl s věčným šachem. Rokos – Vlach 1/2-1/2

Poté skončila partie i na druhém stole. Pan Babula získa figuru za 3 pěšce, ale kvůli časové tísni by asi přesné pokračování nevymyslel a tak přijal remiz. Babula – Hladík 1/2-1/2

Milan Babula se necítil zcela zdráv a i přes to bojoval za Vlčnov

 

Trochu klidu do nás vložil Pavel Dubina, kdy soupeř po dlouhém přemýšlení vzal dámou věž na b1 a byl nemile ovšem úsměvně překvapen matem, který následoval. Předpokládám, že každý po upozornění tento mat na diagramu najdou. Dubina – Pelikán 1-0

Po remíze Pavla Zpěváka na prvním stole dohrávali Petrové Kičmer a Koutný. Obě partie byly před časovou kontrolovou v těžké časovce. Petr Kičmer potáhl, nabídl remiz a zmáčl hodiny. Soupeř ovšem si mě hned nechal přivolat jestli je to správný postup, protože on nemá čas poradit se s kapitánem. Remízu nakonec přijal. Petr Koutný si po rozpačitém začátku soupeře v časovce vychutnal tlakem na opožděného pěšce.

Takže nakonec Vlčnov vítězí 5.5-2.5 nad VSK Univerzita Brno.

Jako hráč jsem si svou premiéru ve druhé lize užil, jako rozhodčí jsem byl překvapen, že jsem byl volán stejně často jako za celou minulou sezonu. Děkuji všem hráčům Vlčnova i fanouškům, kteří se přišli podívat nebo nás podporovali na webu. Za 3 týdny k nám přijíždí opět brněnský tým, tak snad opět zabojujem.

http://labenn.rajce.idnes.cz/Vlcnov-UniBrno/

3 komentáře u „2.liga pohled hráče a rozhodčího zelenáče“

 1. K zápasu z mého pohledu.

  Děkuji všem za pěkný zápas a věřím, že jsme si užili den, kdy jsme vstoupily do kronik Vlčnova a Vlčnovského šachu, protože to byl opravdu historický první zápas ve druhé lize a ještě byk vítězný.

  I když sestava byla známá asi měsíc dopředu, tak před zápase Karel měl důležité osobní záležitosti a nechtěl hrát, nakonec jsem jej přemluvil, ale s vědomím že psychika není zrovna připravená na šachy. Milan Babula přijel nemocný a i to nepomůže výkonu.

  K zápasu, Marek Staňa pochvala za bod, příště bude lepší aby tolik obratů(zvratů v partii nebylo:) Pavel Dubina ukázal přesně to co od něj čekám/e. Karel jak jsem psal, měl za sebou spoustu osobních vyřizování a jeho partii hodnotím s tímto pohledem jako dobrou. Peťa Kičmer dával remízu na výhru zápasu, jeho nabídku soupeř nemohl nepřijmout. Já jsem přes kočkopes v zahájení vyhrál. Jára Buráň dobrá remíza, ale bojovnosti bude příště určitě víc. Milan měl figuru za pár pěšců, a remíza ok a Pavel prý nevyužil všechny své šance, ale prvníd esku podržel a remízoval až byl zápas v našé režii, takže výborný taktický výkon.

  Dík za pěkný zápas, Petr

  Odpovědět
 2. Komentář k mé partii: proč jsem nezahrál Vaxa4? Bohužel v tom jsou mimošachové věci, celá partie podle toho vypadala, chyb tam bylo víc (např. Jxb3) pozici po 29. … Vxb2 jsem viděl ihned po otevření b sloupce, což myslím je hrubá chyba, vzniklou koncovku si může ohodnotit každý, za mě jde jen o to kolik tahů černý přežije, (poznámka hodnoceno bez počítače)

  Odpovědět

Napsat komentář