Reg UH – Vlčnov C – Mařatice 5.5-2.5

Mařatice byly po dvou kolech na prvním místě a tedy jestli Vlčnov chce a nebo musí vyhrát tuto soutěž a postoupit, musel tento zápas bezpodmínečně zvládnout a zvládl. Jen pohledem na sestavu Vlčnova C prvním pohledem vidíte, že tento zápas bral opravdu vážně, třeba jen taková poznámka, že Vlčnov C nastoupil asi v lepší sestavě než minulý týden o soutěž výš. Vlčnov tento zápas vyhrává a je to další krůček k cílu, který na tento rok má….Dále o zápase píše Jenda Javor.

 

Z pověření kapitána , zasílám své postřehy ze zápasu 3.kola RP.


 
Mařetice k nám přijely se 100 % bodovým ziskem z úvodních dvou kol , v očekávané silné sestavě. Také náš kapitán se snažil poskládat to nejlepší. Na poslední chvíli musel udělat jednu změnu v nominované sestavě, ze zdravotních důvodů se omluvil Petr Kadlčík, za kterého jsem nastoupil já. Po rozumném uvážení jsme změnili hrací místnost, kterou Marek s Ondrou, už v sobotu řádně nachystali.
1. šachovnice Kolouch Jiří 1/2 Holík Miroslav
Jirka mně po zápase říkal, že měl v jeden moment, dle počítače , +5, dohrával se střelcem více , soupeř měl za něho 3.pěšce
—————————————————————————————————————————————
2. šachovnice Flekač Milan 1/2 Marek Jiří
Milan postavil s černými, tradičně, silnou obranu , zdálo se mně , že má v koncovce mírnou aktivitu, již za rozhodnutého stavu dal rozumnou remízu
—————————————————————————————————————————————
3. šachovnice Oharek Vlastimil 1 : 0 Pícha Zdeněk
Vlastik podal z nás dnes nejlepší výkon. Od začátku byl aktivní , stupňoval převahu a za stavu 3,5 získal rozhodující bod. Gratuluji !
——————————————————————————————————————————————
4.šachovnice Podškůbka Ondřej 1/2 Petrášek Zdeněk
Ondra chtěl oplatit silnému soupeři porážku z posledního vzájemnému zápasu, nedodařilo se , nevadí, dobrá půlka s černými.
———————————————————————————————————————————————
5.šachovnice Ficenc Libor 1/2 Veselý Ladislav
Zdálo se mně, že Libor stojí lépe, ale musela se tam vloudit nějaká chybička.
——————————————————————————————————————————————-
6.šachovnice Ondrůšek Jan 1/2 Novotný Jan
Honza vyšel ze zahájení dost pasivně, dobře se bránil a ubránil , remizu dával společně s Milanem za rozhodnutého stavu ve vyrovnané pozici
————————————————————
7. šachovnice Javor Jan 1 : 0 Zifčák Josef
V zahájení jsem uhrál dobrou pozici, soupeř musel hrát bez rošády, ale zase jsem si neodpustil nepřesnost, mohl jsem přijít o kvatitu, pritihráč toho nevyužil , po několika tazích jsem ho umatoval.Pan Zifčák dělal rozhodčího, za což mu děkuji.
————————————————————————————————————————————————–
8. šachovnice Kadlčík Marek 1 : 0 Panáček Ondřej
Marek mně po zápase hlásil, že mu Ondra ukázal, jak mohl prohrát, ani mně se moc nelíbilo, jak to táhal, ale důležitý bod , když dal mat koněm uprostřed šachovnice. Gratuluji.


 
——————————————————————————————————————————————————–
Utkání nebylo tak jednoznačné, jak by se zdálo , dle výsledku, někeré partie mohly dopadnout jinak.
Děkuji klukům z Mařatic za pěkný a férový zápas.
Javor Jan


 

TJ Vlčnov C   Mařatice
Kolouch Jiří (ZH) 1877 ½ ½ 1684 Holík Miroslav (Z)
Flekač Milan (ZV) 1898 ½ ½ 1809 Marek Jiří (ZH)
Oharek Vlastimil (ZV) 1754 1 0 1689 Pícha Zdeněk (Z)
Podškubka Ondřej (Z) 1770 ½ ½ 1753 Petrášek Zdeněk (Z)
Ficenc Libor (Z) 1655 ½ ½ 1636 Veselý Ladislav (Z)
Ondrůšek Jan (Z) 1723 ½ ½ 1575 Novotný Jan (Z)
Javor Jan (Z) 1659 1 0 1441 Zifčák Josef (Z)
Kadlčík Marek 1506 1 0 1435 Panáček Ondřej (Z)
  :  

Výsledky kola

Domácí 3.kolo Hosté
ŠO Kunovice C TJ Velehrad
ŠK Staré Město F 4 4 ŠK Dolní Němčí B
SK Boršice C 5 3 TJ Orel Nivnice A
TJ Vlčnov C Mařatice

Tabulka

Poř. Družstvo V R P Body Skóre Partie
1. ŠK Dolní Němčí B 2 1 0 7 15.5 12
2. Mařatice 2 0 1 6 12.5 6
3. TJ Vlčnov C 2 0 0 6 10.5 5
4. ŠK Staré Město F 1 1 1 4 13.5 10
5. ŠO Kunovice C 1 1 1 4 11.5 9
6. SK Boršice C 1 0 2 3 11.0 4
7. TJ Orel Nivnice A 0 1 2 1 8.5 5
8. TJ Velehrad 0 1 1 1 6.5 5
9. KK-ŠK Osvětimany 0 1 1 1 6.5 4

 

 

 

 

 

 

 

10 komentářů u „Reg UH – Vlčnov C – Mařatice 5.5-2.5“

 1. Jaro, vidíme to stejně, to samé píši v komentáři. Přijel jsi později, Markovu partii jsi viděl , až to měl lepší .

  Odpovědět
 2. Pokud se můžu i já jako přihlížející náhradník, připojit komentářem a svým názorem na zápas, ale ne tekutým. Myslím, že to byl bez ohledu na pozice velmi zajímavý a napínavý zápas, ale pod kontrolou Vlčnova.
  Pozice pokud se nedokážou tak jsou k ničemu, počítá se jen výsledek. A teď konkrétně, partie Ondry, Libora ani Jendy jsem neviděl. Takže se zaměřím na to co jsem viděl. První dvě šachovnice Jirka i Milan stoprocentně plnili očekávání a drželi pozice ne prohrané, až do doby, kdy byl zápas rozhodnutý. Jirka sice s figurou navíc, ale proti 2 nebo 3 pěšcům. Milan v zabetonované pozici černého, bez vidiny aktivity nebo průlomu, ale to samé platilo i soupeři, který nenašel cestu průlomu a zaútočení, takže obě remízy. Hrdiny zápasu se stali Vlastik a Marek. Vlastik ve věžovkách perfektně využil pozice a získal postupně pěšce a pak i celou figuru a bylo vymalováno. Marek se mě líbil odvážnou aktivní hrou černými i s rizikem obnaženého krále a pak krásným matem uprostřed šachovnice koňským dvou spřežením. Když k tomu přidám bod Jendy Javora, tak bylo vymalováno, zbývající hráči i s Jendou Ondrůškem, mohli nabízet remízy. pochvala i Ondrůškovi, že bojoval, až byl zápas rozhodnutý. Ještě zopakuji, že je to jen názor se kterým nemusíte souhlasit

  Odpovědět
 3. Vy víte, že je skříni sucho, dokonce jste někdo pokazili i zámek, proto mně hecujete. Fanoušci a vařiči kafé dres nenosí, ale půlčík už tam je, byl jsem v šachovně uklízet / špačky/ a umyt nádobí. Hlavně, aby i k sobě jste byli tak přísní /Ondra/

  Odpovědět
 4. Musim se zastat Pana Javora,dekuju,ze me zastoupil.nemel v planu hrat,takze dres si nevzal.jako omluvenku,jsem tam vcera neco nechal.

  Odpovědět
 5. Náhradník je přece taky součást týmu i fotbalista musí mít dres když je na střídačce, pokuta je jasná;)

  Odpovědět
  • souhlasím:) Jenda by měl přijet na trénink na praseti a v každé ruce držet demijon:)…snad to bude stačit….:)

   Odpovědět
 6. Důkaz jsem přidal i na fotografii. Jediné co Jendu omlouvá, že nebyl nasazen, ale pohotově zaskočil. Nic však nebrání tomu, aby to donesl :-).

  Odpovědět
 7. Tak,Tak… Mohli jsme i prohrát,ale my vyhráli 😉 Jen bych chtěl u pana Javora vytknout,že neměl dres ( on ví, co následuje) 😀

  Odpovědět

Napsat komentář