Ranní trénink

 

Tento diagram jsem počítal dnes ráno, 20 minut a hlava mi vařila…..nakonec jsem jej dal, zkusíte to?? Je to taktika, takže propočty, údery a nakonec jde o to vybrat a být si jistý v té nejlepší variantě pro Vás……! Dá někdo komentář? Na tahu černý…

 

To jsem tedy zvědav:) Nepoužívejte PC, zkuste se vymačkat jako citrón, protože když se mačká citrón, dostanete z něj to nejlepší a to platí o i šachách, když se vymáčknete v tréninku na maximum, dostanete pak v partii ze sebe to nejlepší!

 

 

8 komentářů u „Ranní trénink“

 1. Ahoj, tak pokud černý zahraje Vc8 pak exf6, teď otázka co zahraje černý, jestli zdvojí věže tedy Vcc2 a bude hrozit matem. Přijde f7+ král musí na Kh7 a f8 a nasazuji jezdce s šachem. Kg8 a jdu Db7 a vyměním ji za 2 věžky. Asi nezdvojovat po exf6 hned věžky a bude tam nějaký mezi tah. De4 hrozí mat také nejde…

  Odpovědět
 2. Ok 🙂 Já tam dlouho hledal nějaký zisk, ale nic jsem nenašel, tak jsem si zvolil plán, jak bych to tedy hrál asi já, „takové propočty vidím“ , ale ve včerejší partii, kde můžu získat figuru víc, to nevidím 🙂

  Odpovědět
  • Tak Ondro to není tím, že jsi to neviděl, ale podle mě ztátou koncentrace (možná), to mi říká aspoň trenér se mě ptá, když jsem něo neviděl a on to hnedka uvidí se mě zeptá nad čím jsem přemýšlel a jestli jsem třeba předtím neodešel od šachovnice nebo se s někým bavil a hnedka můžeš ztratit koncentraci a udělat tah ze setrvačnosti a nic moc nepočítat. Tak co nepamauješ si to 🙂 náhodou.

   Odpovědět
 3. Ondro super!! Právě to je řešení!! Počítal jsem dlouho Vxg2, počítal jsem Dg6 a dát věž, počítal jsem vše co šlo a až pak mi došlo, že je to o pochopení toho, že vyhrát – útočit – pak platí poučka – že kvantita je víc než kvalita – tedy radší víc figurek než pár dobrých…..

  je to poučka z fotbalu, když dostaneš míč, a když se sám rozeběhneš sám na polovinu soupeře, asi o míč přijdeš, ale když s tebou poběží cele drusžtvo, možná dáš gol…..

  Přesně o tom byl tento diagram, nezbláznit se propočty s obětmi a přidat do boje další figuru….

  Možná trochi na triky, ale hodně poučné:)

  Super, Ondro!

  Odpovědět
 4. Ahoj, je to těžký, respektive tam nevidím žádný zisk, jen mě napadá Vc8 (uhnout z vazby) s myšlenkou c2 a pak braní na g2 (později).

  Odpovědět

Napsat komentář