Páteční ranní diagram

Končíme diagramy, končíme pracovní týden, napište jestli se diagramy líbily a můžeme dát ještě jeden týden….je to na Vás….Dnešní diagram je pěkný v jedné věci, tedy na něm se ukázala moje slabina a možná ne jenom moje slabina, ale slabina náš všech…..Vidíme variantu, ale zahodíme jí protože se nám nezdá příliš dobrá, ale chce to malinko překonat sám sebe a vidět o jeden tah dále a pak to vše vychází….Ten jeden tah navíc, to je rozdíl mezi dobrým hráčem a výborným hráčem a každý ten jeden tah navíc může vidět….stačí chtít a malinko víc si máknout……Tak co, máknete?

 

 

Na tahu bílý

 

 

Než napíšete komentář, věřte že první tah není Je7……..:)

11 komentářů u „Páteční ranní diagram“

 1. Ahoj Peťo

  pro mne jsou uveřejněné diagramy v současné době nad moje šachové schopnosti-:((( tudíž ztráta motivace něco dál řešit-:((

  Na druhé straně musím pochválit poslední video od Roberta, či do Žilky, kde je to super o komentované-ukázané, i Já jsem pochopil co v té partii mistr zamýšlel-:))) no snad to částečně dokáži zrealizovat i v nedělním mistráku-:)

  Odpovědět
  • Dík za komentář, diagramy byly těžší, ale byl v tom důvod, aby si člověk zkusil jít přes své limity…..Partie na youtube od Štěpána a Roberta jsou samozřejmě super….podle mě když tito dva něco na youtube ukazují, je to špička a nevím co se tomu u nás v ČR vyrovná……mám z toho radost, že ten kanál je a je takový jaký je……Podle reakcí od spousty lidí, těm lidem přináší radost a to je krásné…

   Odpovědět
 2. Černý má po 3.Va7 dvě možnosti, Je6 nebo Je8. Když Je6, tak černý odevzdá kvalitu po 4.Je7, protože na Vg7 je 5.Jxd5 se ziskem figury.
  Když 3…Je8, tak asi 4.Dxd5 (4.Je7 už není tak silné) ale dle mého názoru za bílého po 3…Je8 kvalita získat nejde.

  Odpovědět
   • Černý má po 3.Va7 dvě možnosti, Je6 nebo Je8. Když Je6, tak černý odevzdá kvalitu po 4.Je7, protože na Vg7 je 5.Jxd5 se ziskem figury.
    Když 3…Je8, tak asi 4.Dxd5 (4.Je7 už není tak silné) ale dle mého názoru za bílého po 3…Je8 kvalita získat nejde.

    Odpovědět
 3. není to ono…..jde to líp:) …minimálně na zisk kvality….začátek , tedy první a druhý a třetí tah je ok….pak ale hledej zisk kvality…to je moje nápověda:)

  Odpovědět
 4. Já jsem v diagramu našel maximálně zisk pěšce, jediný nápad je 1.b4, aby to nešlo vzít kvůli axb4 2.axb4 Sxb4 3.Va7 s velkým útokem, ale černý může Sf8 a pak jsem došel k názoru, že po 2.Jd4 Vg7 (šlo by i 2.bxa5 bxa5 3.Vfb1) bílý vezme na c3 a má výhodu…

  Odpovědět

Napsat komentář