Vlčnov – Jezdci Jundrov – 2 liga – zápas splněných přání.

Prohráváme vysoko 2-6 a přitom si myslím, že jsme získali víc , než bylo ve hře. Hrálo se o 3 body do tabulky a ty získal zaslouženě soupeř, bo byl lepší, ale my jsme chtěli v tomto zápase víc, než 3 body. My jsme chtěli splnit sny, splnit přání a říct klukům děkujeme, za to že jste Vlčnov s námi. Vlastík Oharek s ELEM tisíc sedm set a nějaké drobné si zahrál poprvé v životě druhou ligu a Marek Kadlčík se svým ELEM tisíc a nějaké drobné by si nikdy nezahrál druhou ligu a přeci si jí zahrál. Libor Ficenc se svým národním ELEM tisíc šest set a pár drobných dokonce hrál druhou partii v lize. To jsou okamžiky, kdy výsledek zápasu je druhořadý a jen to, že si tito kluci zahráli druhou ligu je mnohem víc, než pár bodů do tabulky. Proto píši, že to byl zápas splněných přání.

 

 Možná jsem tento zápas malinko kapitánsky poprvé nerozhodl dobře, tlačil jsem prvních pět šachovnic do nekompromisní hry a výsledkem byly dvě porážky na prvních dvou šachovnic, což je jediná trhlinka v jinak zápase, na který jsme čekali spoustu let. Mohli jsme remizovat na prvních dvou šachovnicích, zápas prohrát a splnit si sny a pak by to bylo nebe bez mráčků, na druhé straně, když už o nic nehrajeme, proč si nezahrát a nejít brousit hranu, protože kdo jezdí po hraně, dosáhne víc.

 

 

1 šachovnice

Pavel Zpěvák a Novosadová Novosadová Kristýna . 

Partie se nějak zamotala v Pavlův neprospěch, černá hrála pěkně, přímě a logicky a Pavel z kého pohledu si postavil Sh2, který dostal Berlínskou zeď a byla to  najednou těžší pozice. Ale jak jsem říkal, v zápase nám o nic nešlo a i když Pavel prohrává, nevadí. Pavel odvedl tento rok obrovský kus práce pro Vlčnov a vše je ok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pakosta Miroslav – Babula Milan

Milan ve své francouzské prohrál, ale bojoval a za to patří mé dík. Šlo opravdu jen o to si zahrát šachy, mít ze hry radost a dnes měl větší radost bílý. Při přehrávání partie se mi zdálo, že bílý přemístil rychleji své figury na královské křídlo a učebnicově to tam otevřel, Milanovi figury byly mírně vzdálenější na dámském křídle a když se vrátily zpět do boje, bylo to už těžké. Ale určitě pro milovníky Francouzské obrany zajímavá partie.

 

 

 

 

 

 

 

Buráň Jaroslav – Musil Jiří

Jára dnes do pozice šlapal a zajímavá koncovka. Nakonec remíza, ale i Jára dnes šel do boje a díky za to Járo. 

 

 

 

 

 

 

 

Hošek Martin – Koutný Petr

 

Malinko se mi nepovede zahájení, opět ten grunfeld! Ale dostávám pozici co chci. V oboustranné časovce, máme nestejnobarevné střelce a bylo to asi tam. 31 tah, místo Dd4 a výměně dam, Df5 napadnu věž a napadnu pika na h3, a partie je už hodně blízko výhře. Bylo to o jednom tahu a tu svojí šanci jsem nevyužil, zbytek už soupeř zkušeně ubránil. Před tím jsem stál ale malinko hůře, ale dostal jsem pozici, kterou jsem chtěl. Jenom ten čas, někde kolem 30 tahu mám asi 2 minuty na 10 tahů, i tak to šlo vidět. Ale partie pěkná a oba dva jsme si pěkně zahráli.

 

 

 

 

 

 

 

Dubina Pavel – Marečková Martina

 

Pavel brousil hranu, až se mi zdálo že je malinko za ní, ale nakonec remíza. I tady ale pochvala, Pavel bojoval a jako vždy byl oporou týmu.

 

 

A teď se podíváme na naše žáky. Plníme sny, kde někde v roce 2012 jsme si řekli, že postoupíme do druhé ligy a že si jí všichni zahrají. Bylo to bláznivé, bylo to naivní, ale bylo to krásné. Proč tedy neplnit sny, když máme dost bodl na záchranu! Takže Vlastík a jeho premiéra ve druhé lize. Mimochodem, je to 10 let co mu zemřel táta při zápase Vlčnova A v ZKS západ a za 10 let si Vlastík zahrál druhou ligu! Věřím,   že jeho táta se dnes díval a fandil, bylo to blízko!!

 

35 tah Dc1 a je to plus 4 a výhra! Varianta asi: Dc1 napadnutý Jezdec Jh1, musí bílý De1, černý vezme Dxc2 ( pěšec víc), bílý musí Kg1 ( dámy měnit nemůže má pika méně) a vyhrává h3!! a je to plus 5…..možná jde i Jf4 a asi plus 3 a výhra:)….Ale Vlastík černými do 35 tahu přehrává soupeře , který má ELO 2126!! A bylo to tam!! Super výkon! 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ficenc Libor – Sedláček Petr

Libor pochvala. s hráčem 2090 remíza, paráda.!!

 

 

 

 

 

 

 

Továrek Antonín – Marek Kadlčík

 

Markovi jsem tento zápas a tuto partii hodně přál a fandil jsem mu. Černými, proti na papíře skoro 1000 bodů lepší soupeř, to je premiéra jako hrom! Je jasné, že soupeř to bude hrát klidně i do králů, ale remízu mu nedá a Marek hraje moc dobře, bojuje, maká, pěkně využívá čas a jediná větší chyba je tah f5…pak to asi taky jde, ale už je to těžké a těžší. Na druhé straně Marku super výkon, byl jsem moc rád, že jsi s námi hrál a že jsi druholigový hráč! Kdo v okolí si toto může říct? Není jich moc!

 

Soupeř byl jasně lepší a vyhrál. My jsme si splnili sny a s tím jsme do tohoto zápasu šli. Stálo to za to a jsem za tento zápas moc rád jak se povedl, jak kluci makali a bylo to moc krásné vidět Vlastíka, Libora a Marka v jednom družstvu s Pavlem, Milanem, Járou, se mnou…..to byl pro mně hodně silný okamžik vidět tyto kluky ve druhé lize!

 

 

 

 

3 komentáře u „Vlčnov – Jezdci Jundrov – 2 liga – zápas splněných přání.“

 1. Možná na vysvětlenou.
  Tabulku jsme vyhodnotily, že nemáme šanci na postup, věřím že Morenda si postup pohlídá a před tímto zápasem byla o 3 body před námi, s ohledem na to jaký má Morenda družstvo a jaké možnosti, jsme neviděli šanci na postup ani náhodou a protože 14 bodů je záchrana jistá, tak jsme chtěli si vyzkoušet i ostatní hráče, splnit přání a mít pohodový den….To jsem chtěl napsat pro ty, co naší sestavu nepochopili:)

  Petr

  Odpovědět
 2. Musím s Petrem jen a jen souhlasit. Je neuvěřitelné kam se Vlčnovsky šach za tak krátkou dobu posunul. Je to jako ve snu, že mám tu možnost si zahrát druhou ligu. A o to je to hezčí, když v týmu hrají tak ostříleni borci a kluci o kterým se taková třída nikdy nezdála. A je videt ten rozdíl, ale není takový a příští rok už to bude třeba vyrovnanější. Petře za mě moc díky.

  Odpovědět
 3. K partiím, moje byla zajímavá, kdyby soupeř nevzal c6 pika, ale raději a7 pika, budou to dostihy, já bych měl slabšího a neustále slabého a dokonale blokovaného na c sloupci pěšce a soupeř by měl vždy potenciálně nebezpečného volného krajního a pěšce, kdy pozice asi rovnováha skrz nestejnobarevné střelce, kde aktivita a hrozby jsou nejvíc. Potom u mě jsem ještě viděl doma jeden zajímavý moment, kdy motiv kde nemusím brát hned a pika a vyměnit pěšce, šlo možná nechat pozici stát, malinko víc zpasívnit pozici soupeře a hrát f5,tedy co by se stalo. Stalo by se to, že já bych měl volného f pika a soupeř volného d pika, který byl ale dobře zablokovaný, ale lepší král a lepší figurky by mi mohli dát ještě nějakou šanci.

  Vlastík – dobře hrál, chtělo to ještě dotáhnout, soupeř si moc nevěděl rady. Co bylo pěkné a co jsem dlouho u Vlastíka neviděl, bylo jeho časový náskok, kdy soupeř hodně dlouhou dobu měl výrazně horší čas. Do 35 tahu dle PC stál lépe, ve 35 tahu měl v pozici výhru, škoda, velká škoda že to Vlastík neviděl, mohla to být bomba dne!

  Libor ok, soupeř se bál jeho nástupu na královském křídle a možná to je a možná to není tak nebezpečné, minimálně je to lehký plán, který znamená pro soupeře riziko a to nemá nikdo rád, takže ok.

  Marek hrál dobrou partii, říkal jsem mu, že bych raději vzal na f6 jezdcem a ne střelcem, že bych po Je4 i zahrátl Df5, kdy Df5 přes Je4 vazbí Dd3 a že to to zajímavé a i když to šlo asi i bránit, tak Marek ví, že takové oslabující tahy jako f5 ne, ne, ne. Ale i tady sympatický, dobrý výkon!

  Odpovědět

Napsat komentář