Trénink na 24 minut – 8 diagramů.

Bude to jako jarní přeháňka, bude příjemná, bude krásná a když si jí vychutnáte, tak něco ve Vás zanechá, teda tím něco nemyslím jarní chřipku, ale budou tady lehké, slovem lehké myslím opravdu lehké diagramy, které by jste mohli louskat jako násobilku. Ale v tom je tento trénink, který by Vám neměl zabrat více než 24 minut tím krásným tréninkem, hned se přesvědčíte že šachy umíte hrát,potrénujete propočty a něco pro sebe uděláte, takže proč to nezkusit?

 

Původně to bylo 5 diagramů, malinko jsem to upravil na 8 kousků. Jinak toto by měla být průměrná denní dávka každého z nás na každý den, tedy když se chceme zlepšit. Tímto tréninkem jste si splnili tedy 1 denní dávku a zbývá Vám už jen 364 dalších:)

 

 

1 diagram: na tahu bílý

 

2) na tahu bílý, černý hrozí Vxh2 Kxh2 Dh4 Kg3 Sh4 a mat je na cestě…..tedy musíte být rychlejší

 

3) na tahu černý, který lehce vyhraje po tazích: Dh7 a nebo Dxg4, ale černý našel kombinaci, kterou stojí za to vidět:), vidíte jí? Nebo-li mat 5 tahem.

 

4 toto je klasika, je dobré jí znát, jde často použít v partiích….proto na tento diagram opravdu pozor a zapamatujte si jej, na tahu černý… a měli by jste jej vidět do 3 sekund…..když ne, dobře si jej zapamatuj te, opravdu klasika a často se vyskytuje v partiích!

 

5) na závěr, takový pěkný kousek…

 

6) a což tak bonus? Kdo není unavený, tak další kousek, na tahu bílý…

 

7) už opravdu pro odvážné….já nevím proč já, ale jsem blízko, hodně blízko a ten poslední tah se seknu…..musím se nad sebou zamyslet….snad budete lepší než já:)

 

8) a závěr lehoučký, stejně už jste unavení….

 

 

 

 

Tak co, šlo to? Za každý komentář dík, protože právě komentáře mi říkají, co chcete číst, co chcete vidět a jestli máte zájem o diagramy. Mimochodem, příští týden, ve čtvrtek určitě v 20:05 turnaj na Kurniku, ale o tom bude článek malinko později.

 

 

 

 

 

 

11 komentářů u „Trénink na 24 minut – 8 diagramů.“

 1. Zatím nikdo nepsal řešení. Tak napíšu alespoň první tahy. Snad to budu mít dobře.
  1 Ve8 2 Vg8 3 Vh1 4 Dg2 5 V×e4 6 D×c6 7 V×h3 8 Dh7+

  Odpovědět
  • Ano podle mě tam mat je, ale je fakt těžší než ty ostatní není to jen na 5 tahů, ale více tahů, ale zase ty tahy nejsou tak složité jsou skoro vynuceny ne vždy šachem, ale nějakou hrozbou…

   Odpovědět
   • Tak to nevím. Nějaký mat tam je, ale při přesném bránění mi vychází rovina. Tak jsem zvědavý na řešení.

    Odpovědět
    • Podle mého názoru je tam jen vyrovnání, na mat má černý příliš málo figur: 1… Vxh3 2. Df1 (jediný tah, který neprohrává, jinak by černý dříve nebo později matoval) Vg3+ 3. Kf2 Vxf3+ 4. Kxf3 Dxf1+ dále například 5. Ke4 De1+ 6. Kd3 Dg3+ 7. Ke2 Dxg4+ s remízovou pozicí.

     Odpovědět
     • Ale v tom 7.diagramu podle toho jak to petr zadával je na tahu bílý, kde máte psáno, že je na tahu černý???

     • Tak kdyby byl na tahu bílý je tam prvním tahem okamžitě výhoda. Proto si myslím, že v tom diagramu je na tahu černý, protože je na tom pozičně i materialove hůř a jde o to jak najít cestu k rovině.

     • Kdyby byl na tahu bílý, tak po 1.c8=D je to jednoduše totál vyhrané a výše zmíněný motiv už nefunguje.

  • Tyto diagramy jsou parádní pozoruhodně má P.Koutný stejné diagramy v jiné knížce než já možná je to ta samé jen já ji mám rusky a oni ji přeložili do angličtiny, je to na metodu DATEL výborné proto nebudu napovídat, protože tyto diagramy mám už za sebou dokonce si pamatuji, že tu 6-tku jsem ukazoval klukům na tréninku ta je z nich nejlepší…

   Odpovědět

Napsat komentář