Nominační turnaj – seriál turnajů – na 2 ligu 2018/2019.

 

 

Zajímavé první kolo.

 

 

 

 

Neumím odhadnout favorita.

 

 

 

Los prvního kola, ( bez určení barvy)

Oharek – Kadlčík

Moštěk – Ficenc


vítěz hraje finále o první místo a 5 či 4 body do tabulky. Poražení prvního kola hrají o 3 a č. místo a o 3 či 2. body. Milan má jeden bod. Hraje se zítra od 18:00, on-line by měl běžet, tak držte palce.

 

 

 

Takže první kolo:

Oharek – Kadlčík 

 

 

 

 

 

 

 

Vlastík je papírový favorit, je nasazený jako  hráč číslo 1. dnešního dne a čeká se od něj jednoznačně finále. Marek, ale už má taky zkušenost z druhé ligy a určitě bude bojovat. Na papíře to vypadá jako jasný zápas, s poměrem 70% – 30% pro Vlastíka, ale rozhodne bojovnost a ten, kdo dá do partie více, vyhraje.

 

 

 

 

 

 

 

 

Honza a Libor. Tak tady je to 50-50 a oba dva se poperou o prví finále. Styl obou hráčů je odlišný a možná to bude hra, kdo vydrží déle držet dobrou pozici a kdo ne. Určitě vyrovnaná partie a na tuto partii a tento zápas jsem hodně zvědavý. 

 

 

 

turnaje:

1.turnaj – 16.3.

případný los, kdyby se nikdo další nepřihlásil, bez barvy kamenů ( losuje se až na místě)

Oharek – Kadlčík, Ficenc  – Moštěk, Flekač volno a 1 bod.

2. turnaj – 23.3. volno Libor Ficenc ( získává 1 bod)

3 turnaj – 6.4. volno Vlastík Oharek ( získává 1 bod)

4. turnaj – 13.4. volno Kadlčík Marek ( získává 1 bod)

5 turnaj – 20.4.. volno Honza Moštěk ( získává 1 bod)

6 turnaj – 27.4. – finále nejlepších 4 hráčů.

 

 

 

 

 

 

 – předem odpovím na dotazy – 

 

 • nebudou hrát pořád spolu stejní hráči – ne. Protože nasazená jednička Milan Flekač má první kolo volno a teoreticky bude mít po prvním turnaji jen jeden bod, tedy bude hrát z posledního místa, určitě bude hrát proti vítězi prvního turnaje. Protože v každém kole bude jeden hráč stát, bude se pořadí výrazně měnit a tím se zabrání tomu, že spolu nebudou hrát stále ti stejní hráči. 
 • Když se ale potkají i podruhé stejní hráči, prohodí si barvy. tedy kdo v posledním vzájemné partii měl bílé, bude mít černé.
 • Mentor bude osobní trenér, člověk který bude po celý rok radit, rozebírat a pomáhat danému hráči. Uvidím, kdo do tohoto programu půjde, minimálně počítejte s tím, že do toho půjde IM Milan Babula a Petr Koutný, pokusím se domluvit další dva hráče, tak aby každý z tohoto turnaje mohl po celý rok výkonnostě růst.

 

 

Tento turnaj by měl začít připravovat hráče pro budoucnost Vlčnova, která není vzdálená. Proto popřemýšlejte každý, kdo má své ambice o tom, jestli tento turnaj nehrát. Minimálně mi tady chybí Ondra Podškubka a  Staňa Marek tomu bude asi kolidovat vzdálenost z Brna…….

 

 

 

 

 

 

11 komentářů u „Nominační turnaj – seriál turnajů – na 2 ligu 2018/2019.“

 1. No, dle mě není jasný favorit, budou rozhodovat maličkosti a jsem zvědav kdo to urve……i první kola nejsou favoriti….zápas Libor – Honza není jasné kdo je lepší a zápas Vlastík – Marek, na papíře to vypadá jasněji, ale protože se všichni znají, možná se pokusí překvapit, uvidíme….určitě budeme partie rozebírat , ale jinak, kdo hraje ten si pěkně zahraje a poučí se, kde ho tlačí bota….kde musí přidat:)

  Odpovědět
  • Já to také tak vidím. Honza by měl potvrdit své ambice. Bude to boj.
   Ve druhém zápase je pro mne favorit Vlastik, přeji mu vše nejlepší k sobotnímu svátku, celou sezónu hrál dobře. Lepší umístění Marka, jak na 5.místě by bylo pro mne překvapení. Přeji mu, aby se mu dařilo a překvapil mně.
   Za vítěze tipuji Milana, jen aby si našel čas, když v soutěži odehrál jen 1.zápas.

   Odpovědět
 2. ale vše je o diskuzi, můžeme to třeba udělat jen na 5 turnajů, ale myslím si, že je lepší víc turnajů a mít možnost vynechat a nebo si nezapočítat špatný výsledek než hrát méně, ale počítat si vše, ale možná o tento formát nebude zájem., jo zapomněl jsem říct, že já hrát nebudu, aby byl rovné podmínky:)

  Petr

  Odpovědět
 3. možná zapřemýšlíme nad tím, jestli to neuděláme tak, že ze 7. turnajů se započítají 5 nejlepších, pak by to i šlo, kdybys jich sehrál 5:)…To by mohlo jít, každý má právo vynechat a nebo má právo na to mít špatný den….:)

  Odpovědět
 4. Ahojte jen bych chtěl dopředu napsat, že rozhodně nebudu hrát všechny turnaje vidím to tak že odehraji tak 4. turnaje více asi nebudu stíhat dle školy a i tak ty 4 turnaje nejsou 100 %. Ale nevadí i Vlčnov B potřebuje posílit tak budu hrát tam stabilně v základu…

  Odpovědět

Napsat komentář