Turnaj kandidátů 2018 – on-line 10.3.-28.3.2018 ( 15:00)

 

 

 

O

55 komentářů u „Turnaj kandidátů 2018 – on-line 10.3.-28.3.2018 ( 15:00)“

 1. Před posledním kolem je tedy situace poměrně jasná: pokud chce mít Caruana jistotu zápasu o mistra světa, musí v posledním kole zvítězit. Má však černé figury s Griščukem, což rozhodně nebude jednoduché. Pointou je fakt, že prvním pomocným hodnocením je vzájemný zápas, který hraje do karet Karjakinovi. To však stále není vše! Teoretickou naději má také i Mamedjarov, hrající černými s Kramnikem! A úplně teoreticky ještě i Ding, ale to je hodně málo pravděpodobné. Jsem opravdu hodně zvědavý, jakou taktiku do posledního kola všichni tito hráči zvolí!

  Odpovědět
  • Vypadá to, že Caruana bude s největší pravděpodobností vítězem turnaje, protože tu pozici (průběžně po 53. tahu) by už opravdu prohrát neměl a stačí mu i remíza.

   Odpovědět
 2. Tak a je to tady Caruana má hodně blízko si zahrát o titul mistra světa, ale to měl i u minulého kandidátského zápasu. Tak posledními bojovníky o titul jsou Karjakin a Mamedyarov, nikdy jiný do toho nemůže již promluvit… Ale velmi může těmto hráčům pomoci hlavně Ruskému spolubojovníkovi poslední soupeř Caruany Grischuk….

  Odpovědět
 3. Kramnik to hraje……takový start a došel dech…..možná je opravdu už na TOP šachy “ starý “ a nemá šanci proti mládí……možná….na druhé straně Karjakin se dere nahoru………ještě bych ho neodepisoval….

  Odpovědět
  • To je další z partie, kterou nechápu. To bych snad i já remizoval :-). Ale na druhou stranu to je zajímavější.

   Odpovědět
 4. Krásná partie od Grischuka, obětuje figuru jde do toho má tam +4 nevidí. Dle mě nejkrásnější partie dnešního kola. Caruana se štěstím. Aron pěkně.

  Odpovědět
 5. Díval jsem se na komentář Svidlera a podle něj to Kramnik hodně vypustil, tedy to asi dle něj už nevyhraje a to je překvapení! pak turnaj nabírá na zajímavosti……

  Odpovědět
  • Peťo to je daleko, třeba kdyby Caruana zahrál ve 27. tahu Vxc2 tak nebylo co řešit,… je to ještě daleko zbývá 10 kol..

   Odpovědět
 6. Karjakin vypadá na úplně “ out „……ten to už psychicky nedá…..Kramnika určitě doženou, věkem nevydrží…aspoň to bude zajímavé….:)

  Odpovědět
 7. Dnes jsem zvědav na Kramnika, teda netipuji je za vítěze, ale vede a sem zvědav jak si s tímto poradí…..mohl by to i vyhrát…..a může i propadnout pořadím…..těším se na jeho hru:)

  Odpovědět
 8. 13.3.2018 je volný den a hraje se 14.3.2018 zase od 15:00, ale i tak doporučuji si partie přehrát, možná rozebrat:) a možná potrénovat:)

  Odpovědět
  • +1 jak vidíte není zas tak moc, pc to vyhraje, ale musíš hrát přesné tahy to člověk nedá a když se druhý dobře brání tak časem ten co má výhodu udělá 1 slabší tah a pak jsi zase na 0.00. Podle mě +1 ještě nemusí být taková výhoda když ta pozice není jednoduchá a to nebyla. Kdyby byla koncovka kde je málo figur a není žádná komplikace pak +1 takový velmistři dotáhnout spřehledem. Záleží od pozice…

   Odpovědět
    • To bych upřímně neřekl hraješ partii třeba už 3 hodky a dostaneš se do pozice, která je hodně komplikovaná tam kde závisí na jednom tahu a když prostě ten tah neuděláš což nemusíš když je to komplikované a hnedka se ta výhoda vytratí hlavně když pc počítá třeba 50 tahů dopředu a nakonci varianty to vidí tak člověk může v určité fázi propočet ukončet protože to neodpovídá jeho stylu nebo se mu zdá, že to není ono… Takže si nemyslím že u komplikovaných pozic je to tak jasné, jak to zde píšete…

     Odpovědět
     • TOP GM, hráč 2800 Elo, je opravdu +1
      95% výhra……oni hrají jak stroje….proto jsou 2800+

   • Z části máš Honzovpravdu sledoval jsem partii online, kde měl Caruana jen jeden možný tah.. A vždycky ho zahrál .. Časové rozmezí bylo 3 minuty versus 45 minut..nakonec to skončilo remízou, ale pěkný zápas na sicilku..však si ji přehrajte a možná mi dáte za pravdu..Ondra

    Odpovědět
 9. Tak dnes masakr Kramnika, a odnesl to můj kůň Aronian….Kramnik možná odepisovaný zatím hraje parádně a možná to bude překvapení a černý kůň turnaje! Dnes, to bylo ale maso……au

  Odpovědět
  • Tak těch kol je ještě hodně. Ale je pravda, že chytit začátek je potřeba. I když už se mnohokrát stalo, že závěr patří mistrům. Proto bych se ještě neodvážil hodnotit. Je to však od začátku zajímavé.

   Odpovědět
 10. Výhoda je člověk u toho nemusí sedět celý čas, přijde klidně před osmou a začíná to být zajímavé:)

  Odpovědět
 11. Mě i z pohledu těchto stránek zajímá jaká bude konečná čtenost tohoto článku, tipuji přes 2000 shlédnutí a 100 komentářů, tak uvidíme…..a mimochodem, nepodceňujme Kramnika, je to liška a umí ……

  Odpovědět
 12. Nemám mezi účastníky turnaje svého oblíbence, budu fandit dobrému šachu, přeji si co nejméně remíz.
  Robert favorizuje Mamedyarova, Cvek má přehled, přikláním se k němu, Mamedyarova tipuji za soupeře Magnuse o mistra světa.

  Odpovědět
 13. Tak výborný vstup Caruany, každý bod se bude počítat….bude hodně remíz a každý výhra má velký význam, tedy dnes velký plus pro něj! Jinak ale parádní šachy, toto je lepší než Ordinace v Růžové zahradě:) a nebo trápení Zlína ve fotbale v Teplicích:)

  Odpovědět
 14. Já mám oblíbence Grischuka. Myslím si, že je Carlsena schopný porazit,ale nevím jestli zvládne vyhrát turnaj kandidátů. Každopádně mu budu fandit.

  Odpovědět
 15. Tak já ze této sorty mám oblíbence Karjakina, Aroniana a Mamedyarova je teďka otázka koho si vybrat. Minule jsem fandil Karjakinovi a postoupil, že by znovat 😉 nyní dáme změnu, budu fandit Mamedyarovi líbilo se mi jak hrál v tom posledním turnaji, kde hrál velmi dobře i Giri. Takže Mamedyarov má zajímavou hru…

  Odpovědět
  • Mě se Karjakin nelíbí, že „prý“ minule do něj „Rusko“ investovalo „prý“ 1 000 000USD, jde jim víc o Rusko než o šachy a tentokrát tomu bylo stejně…..To jsou za prvé nerovné podmínky vůči ostatním, ale ok ale za druhé je to míchání politiky se sportem a od toho vždy radši ruky pryč…..proto u mě Karjakin určitě ne. Přál bych to Aronianovi, jeho poslední životní šance vyhrát titul Mistra Světa….

   Odpovědět
 16. Tak samozřejmě, to je dnes tady jen na ukázku a pro informaci, že od 10/3 každý den on-line přenos….jen jsem chtěl, aby jste o tom věděli, protože to bude jeden z největších turnajů tohoto roku!

  Petr

  Odpovědět

Napsat komentář