Nominační turnaj 2018 +4 kolo on-line a rozbory+foto+partie

 

 

 

 

 

 

Honza  15bodů a bod za poslední kolo – 16 bodů

Milan – 13 bodů, ale turnaj ještě jeden bude hrát, tedy hraje až o 5 bodů

Vlastík – 13 bodů a ještě bude hrát o 5 bodů….

 

Libor – 12 bodů a turnaj a body ještě získá, teoreticky až 5 bodů
Marek – 7 bodů….

 

Kdo vyhraje příští turnaj, vyhrál turnaj, kdyby vyhrál turnaj Libor a Milan byl na druhém místě, byl by rozstřel, protože mají oba stejný počet bodů, případný rozstřel o první místo by se hrál v sobotu, před oslavou na zakončení sezóny. Tedy poslední kolo rozhodne a to bude hned příští pátek!! 

bude hrát…..Marek – Milan a Vlastík Libor…barvy teď z hlavy nevím…ale vím, že vítez bere vše….

 

 

 

 

 

Partie Vlastík -Marek, kde velkým favoritem byl Vlastík a po chybě Marka partii vyhrává, ale Marek udělal velký pokrok za poslední rok a hrál moc dobře a byl po dlouhou dobu Vlastíkovi rovnocenným protihráčem. Hrálo se do posledních vteřin partie a to jsou partie, které dávají obou hráčům ten potřebný impuls ke zlepšení. Každá partie hraná na krev, na doraz je tou správnou medicínou, která z nás má vyhnat bacily a dát energii na lepší hru. Partie obou dvou hráčů moc dobrá a oba hráči zaslouží pochvalu. Toto přesně jsem čekal od tohoto turnaje, kde kluci budou hrát na krev, vymačkají se a to je zlepší. Když se zlepší pár hráčů, zlepší se celý oddíl a o to tady jde…..

 

 

 

2 turnaj, máme jen jednu partii ze semifinále, ta první  v ní spadl přenos. Takže partie  Vlastíka Oharka a Milana Flekače, kde podle mě největší chyba byla od Vlastíka strategie této partie, kdy jít s Milanem do koncovky, je opravdu to poslední co bych chtěl s Milanem hrát já a nejenom já. Milan je opravdu “ mistr “ koncovek a stále je se co od něj učit:)

 

 

 

 

 

 

 

Honza přehlíží figuru, stane se ale i tak je to i pro něj škola, protože ano stane se, ale nesmí se stávat. Dnes to moc nevadí, ztracené body jdou dohnat hned v druhém dnešním kole a nebo v příštím kole, ale ponaučení že žádný tah se nesmí vypustit tady je a to je taky cesta ke zlepšení. Libor dostal šanci jít do finále a uvidíme jak se Libor s touto šancí popere. Turnaj je od prvních kol moc zajímavý a pro oddíl je to jen dobře. Opravdu stačí málo, stačí aby se pár hráčů zlepšilo a máme lepší celý oddíl. 

 

 

 

 

49 komentářů u „Nominační turnaj 2018 +4 kolo on-line a rozbory+foto+partie“

 1. tak Vlastík je vyhraný a pořadí bude:

  1) Honza Moštěk – 15 bodů
  1) Milan Flekač 13 bodů
  2) Vlastík Oharek 13 bodů
  3) Libor Ficenc – 12 bodů
  4) Marek – 7 bodů….
  ——————————————————-
  poslední kolo stojí Honza a získává bod, tedy skončí turnaj na 16 bodů a protože se hraje o 5 bodů, 4 body a 3 body, Tak Milan, Vlastík, Libor mají šanci vyhrát turnaj, za jistých okolností i Honza….tedy poslední kolo bude super napínavé!!

  Odpovědět
 2. a je po napětí, Libor dává figuru a je to hned v začátku prohrané, škoda ale i to je škola a toto se nesmí stávat ve druhé lize……Honza by to měl vyhrát, ale pak se tabulka hodně zkomplikuje….budu psát pravděpodobné pořadí před posledním kole…

  Honza 15 nebo 16 bodů a bod za poslední kolo – 17 bodů
  Milan – 13 bodů, ale turnaj ještě jeden bude hrát, tedy hraje až o 5 bodů
  Libor – 12 bodů a turnaj a body ještě získá, teoreticky až 5 bodů
  Vlastík – dnes 12 nebo 13 bodů a ještě bude hrát o 5 bodů….

  tedy, poslední kolo bude super!

  Odpovědět
 3. Napínavé je to hned první kolo, Milan možná nepříjde a tedy dnes by byl poslední ( zdravotní důvody, ale čekat nemůžeme) a pak by se pořadí hodně, ale hodně změnilo, tedy Vlastík by postoupil přímo do finále a vše by bylo zase otevřené, no nic, dali jsme Milanovi 30 minut čekací dobu, bez zapnutých hodin a uvidíme…..druhá partie je pro oba dva hráče napínavá, jde už o hodne,dnes je předposlední turnaj a kdy jindy si šance vylepšit, než dnes??

  Odpovědět
 4. Velká škoda, že tu není naše koncovka s Liborem, určitě by stála za rozbor. A pokud bude Libor v těchto výkonech pokračovat, může turnaj vyhrát.

  Odpovědět
 5. Tak dnes, Milan vyhrál, druhý Honza, třetí tipuji Libor a čtvrtý Marek…potom když to bude pravda, pořadí bude…

  Milan – 11 bodů ( na pomocné první místo – dva vítězné turnaje)
  Honza – 11 bodů ( ale čeká ho jedno nehrající kolo)
  Libor – 9 bodů
  Vlastík – 8 bodů
  Marek – 6 bodů
  ————————————-

  příští los: stojí Marek…… a los:

  Milan – Vlastík
  Honza – Libor

  Odpovědět
  • S odstupem času mě mrzí mé rozhodnutí. Neměl jsem lámat remizovou pozici, ale zkusit to ve druhé partii. Velmi dobrá zkušenost a jsem za ní rád. Příště to snad vyjde a učitele porazim?

   Odpovědět
 6. Libor udělal nemožný tah, tedy partie pokračuje dál, ale on-line už ne:(……ale nevadí, ještě dnes budou další dvě partie on-line……

  Odpovědět
 7. ale partie Milan – Libor je určitě nejlepší partie zatím tohoto turnaje, je to i psychologická bitva, kdy Libor šel změřit síly do koncovky, tedy tam kde bývá Milan nejlepší a tedy snaží se ukázat, že se nebojí…uvidíme….

  Odpovědět
 8. A hned první výsledek, Marek je o figuru méně, partie nebude dlouhá…..uvidíme co bude v koncovce….s Milanem

  Odpovědět
 9. Tak dnes dvě překvapení, to první že Libor šel dobrovolně do koncovky s Milanem a ta druhá, že Honza nabídl remízu s cílem ušetřit síly a vyhrát v rapid partii s Markem a marek to odmítl……

  Odpovědět
 10. Dnes začneme možná nejočekávanějším soubojem – Milan a Libor a i druhý souboj bude zajímavý, tedy Marek a Honza….dnes to bude hodně,ale hodně zajímavé….

  Odpovědět
 11. tipnu dnešní výsledky a napíši pořadí po dvou turnajů…..Milan Flekač vyhrává tento turnaj, druhý je Honza Moštěk, Vlastík stojí na výhru a počítám že bude na 3. místě a 4. bude dnes Marek. Bude se hrát po velikonocích a tak tabulka vypadá takto:

  Pořadí pod dvo turnajích, kde v prvním kole měl volno Milan, ve druhém kole měl volno Libor a příště má volno Vlastík.

  1) Honza Moštěk 7 bodů
  2) Vlastík 7 bodů
  3) Milan Flekač 6 bodů
  4) Libor 6 bodů
  5) Marek 4 body….

  los na příští kolo:

  Moštěk – Kadlčík
  Flekač – Ficenc ( barvy bude losovat Milan)

  Odpovědět
  • To jsem tedy dostal po pauze. Snad mi vyjde příprava. Ale jak jsem dnes viděl tak Milan umí překvapit hned v zahájení.

   Odpovědět
  • Da4i Db3 první volba PC, partie hodně blízko rovnováze, prý malinko ( cca 0,4) lepší černý…..nabízí Dxb3 Jxb3 Kb7:)…ale jestli se to dá vyhrát a nebo jestli se to dá prohrát já opravdu nevím:)

   Odpovědět
 12. Tak první kolo Milan poráží v koncovce Vlastíka, škoda že jste neviděli partii Marka s Honzou, protože Marek dle PC udělal 5 nejlepších tahů po sobě a měl tam vynucenou remízu, neviděl…pak po dalších tazích obětovalvěž a měl tam cestu kde po dvou možností byla výhra a po jedné divoká věžovka, ale Marek to tam zazdil a prohrál…..bylo to hodně blízko…..

  Tak teď tedy finále a boj o třetí místo. Uvidíme co udělá druhá vzájemná partie Vlastíka s Markem….

  Odpovědět
 13. partie Marek – Honza spadla na přenosu, tedy rozeberu jí hned po kole, partie Milan s Vlastíkem jde on line…

  Odpovědět
 14. Milan dle předpokladů rychle do koncovky, Milan je určitě nejlepší hráč koncovek ve Vlčnově, Marek a Honza….uvidíme kdo využije svých pozičních předností víc……

  Odpovědět
  • dnes to bude hodně zajímavé, minimálně Milan a Vlastík:) a i Marek s Honzou není jasný výsledek…..my máme tu výhodu, že to máme jako v divadle…..sedneme, popijeme, pojíme a budeme se dívat na pot ostatních:)…to mám na šachách taky rád:)

   Odpovědět
 15. Přesně tak Víťo-Libor včera hvězda večera.Hrál to jak mistr. Já musím víc trénovat nebo musím s Vláďou vypít ještě moc sliovice. Každopádně díky za fandění a ukažte se ve Vlčnově.

  Odpovědět
 16. Tak….Libor – první místo a 5 bodů do tabulky a knížka k tomu jako cena, Vlastík druhé místo a 4 body do tabulky, hraje se o 3 a 4 místo…..Libor byl dnes nejlepší a doufám, že bude hon na Libora:)

  Odpovědět
 17. Libor teď zlobí, zapomíná dávat figurky do hry…..!!!! Na to jsem alergický!!! …….Vlastík musí čarovat, ale toto je hřích od Libora…….!
  a Marek druhá moc dobrá partie, s Honzou a pěkný tah a5!! To je pro něj obrovská škola a jsem za marka moc rád, že hraje takové tahy!!!

  Odpovědět
 18. Tak Libor dle PC + 3 tedy výhra:)……..jejda kluci co mi to děláte? Já chci vidět krev a pot, jako všichni a Libor má co nabídnout:) i on by se mohl potit……:)

  Odpovědět
  • Ahoj Peťo, no budu muset přes týden potrénovat zahájení, vychladit pivko a ve čtvrtek se přihlásit na ten kurnikový turnaj, aby to zas nějaký klučina z Kunovic nevyhrál-:)

   Odpovědět
 19. Ahoj, ted se dívám na partii Marka a Vlastika a zjistil jsem ze nejde kibic-:)) Jinak drzim palce černému-:)

  Odpovědět
 20. Tak první “ překvapení “ Libor vyhrává nad Honzou první kolo, kdy Honza přehlíží figuru!!
  Ale to jsou výhody tohoto turnaje….

  a) kluci si zahrají, každá nová partie je cesta ke zlepšení
  b) ukáže se dlouhodobě, kdo je lepší a nebude to náhoda
  c) každému to ukáže zrcadlo, jak na tom doopravdy je a bude jen na něm, co s tím udělá…..i to dnešní přehlídnutí Honzi, může nakonec Honzovi pomoct a nakoupnout jej k ještě lepší výkonnosti, než má dnes….
  d) je 6 turnajů, jde o dlouhodobější výkonnost, má to smysl
  e) v oddíle se neblicá a maká se, i to je plus

  Odpovědět
 21. Ahojte,
  souběžně sleduji na PC Turnaj kandidátů i Nominační turnaj. Upřímně řečeno, víc se těším na ten váš!
  S Markem jsem vypil nejvíc slivovic, tudíž fandím jemu!

  Odpovědět

Napsat komentář