Olympiáda v Batumi skončila, pohled na Český tým mužů – Robert Cvek

 

Tento článek jsem chtěl napsat dříve, vlastně hned po skončení olympiády, ale nezbyl mi čas. I nyní je to psáno horkou jehlou. Chtěl bych vám napsat svůj názor.

Pokud bych měl jedním slovem hodnotit vystoupení našeho týmu, pak: výborné! Ano, za mě je to čistá jednička. Samozřejmě škoda posledního zápasu, protože jsme mohli dokonce skončit šestí. Nicméně toto není to hlavní kritérium o které se opírám.

Pro mě není vůbec jedno JAK se k výsledku naši borci dostali. To je pro mě, jako šachového fanouška nejdůležitější. Pokud bych bral nějaké dotace a podobně, pak bych měl pohled trochu jiný.

 

 

 

 

 

 

Naši hráči sehráli několik fantastických utkání. Nezapomenutelný je zápas s Čínou…nejlepší tým jsme přehráli 3:1. Krásné boje byly také s Indií a Ázerbájdžánem. Oba zápasy jsme sice prohráli, ale po tvrdém boji. Nezapomenu na zápas s Izraelem, kde Zbyněk nakonec vydoloval remízu, stejně je nezapomenutelná partie Davida s Borisem. Z pozice, kde se snášel remízový mrak se „najednou“ vy-bleskla výhra.  

Nezapomenu na zápas s Iranem. To byl velmi tvrdý boj až do polední chvíle, hlavně pak krásná partie od Viktora Lázničky. Každý hráč našeho týmu měl skvělé chvilky. Jirka Štoček zabil Wei Yiho…to byla partie, která nezestárne. Takto se porážejí kandidáti mistra, ale hráče 2700+? Nezapomenu na krásné partie Peti Michalíka (jinak Peťo gratuluji!! ? Dokázal jsi být  velmi platným členem našeho týmu). Jak vyhrál poslední dvě partie a hlavně jak užmoulal exmistra světa. Nádherná koncovka. A také další nezapomenutelný zápas s Ukrajinou….

Všichni krásně a příkladně bojovali a v těžkých chvílích dokázali naši chlapci zapnout. Opět nezapomenutelný zápas ČR – Chile. Kdy David šokoval komentátora (v té době mě) jak neskutečně otočil partii.

Nezapomenu na partie Zbyňka Hráčka. Poslední loučení, ale se vší parádou…nádherné koncovky Zbyňo! Španělský tým bude asi na příštím soustředění pilovat koncovky ? (Možná jim přijede přednášet Štěpán ? )

A také bych chtěl moc poděkovat kapitánovi Vlastimilu Jansovi. Byl to jeho tým, jeho výběr hráčů. Je to jeho výsledek coby kapitána, který za tým odpovídá. Tleskám, velmi vydařené loučení s kapitánskou páskou.

Prostě…podtrženo a sečteno toto byla O L Y M P I Á D A se vším parádou, takové boje, takové napínavé chvilky…jako šachista za to moc a moc děkuji.

Navíc jsem velmi rád, že jsme to s Petrem Koutným a Honzou Jílkem (Honzo díky moc! Jeho práce nejde tak vidět, ale veškerá technika, to je jeho práce — mnoho a mnoho hodin….) dokázali. Na YouTube Robert a Petr šachy běžela ta největší porce šachového masa jaká kdy byla. A to masíčko bylo nejlépe udělané jak šlo, a nešlo tak o komentátory, ale právě o nádherné partie našich borců. Ale samozřejmě, děkuji moc a moc skvělým komentátorům! Ps.: I nejlepší komentátor světa těžko bude komentovat nudnou dvaceti tahovou partii… A samozřejmě děkuji Česko Slovenským svazům za finanční podporu! Bez finančního přispění by to běžet nemohlo…

A rozhodně nekončíme. Moc děkujeme za podporu, toto bylo to správné nakopnutí, abychom jeli dále v podobných akcích. Nyní čile připravujeme komentování na MS. Prostě jedem s medem ?

A tak to je můj pohled. Proto je to za mě výborné, protože to byly zážitky na celý život.

 

 

 

2 komentáře u „Olympiáda v Batumi skončila, pohled na Český tým mužů – Robert Cvek“

  1. Dík Juraj, jsem rád že se akce líbila, ta další tu bude za chviličku a to zápas o Mistra Světa……tak to bude taky jízda 🙂

    Odpovědět
  2. chalani, bolo to skvelééééééééééé….ba priam famóooooooozne…..tým, že sa do toho vložili chalani ( komentátori ) z Čiech aj Slovenska, a že to bolo o Našich borcoch a Našich Amazónkach, do toho vnieslo veľmi veľký veľký kus emócií, národnej hrdosti, spolupatričnosti, vzájomnej empatii a fandenia jeden druhému….Aj o tomto bol tento seriál prenosov….Ja som neskutočne rád, že sa neudial zápas CR vs SVK na tejto Olympiáde, aj keď by to takto vyšlo, myslím si, že to by bola bomba komentovať…nie Robo?……..:) Alebo škoda?…….Ťažko povedať, ale každopádne ako šachfanda za mňa osobne vrelá vďaka za skvelo odvedenú prácu, a Peťovi za super ideu…..Osobne som rád, že to vyšlo takto ako to vyšlo…..Však Mišo ( Vrba )…….:)

    Odpovědět

Napsat komentář