Komentovaný přímý přenos z MS byla nejsledovanější šachová akce v ČR i SVK, děkujeme!

Skončil zápas o Mistra světa a víme že Magnus Carlsen je opět nejlepším hráčem. Skončil i přímý komentovaný přenos, který skoro tři týdny běžel na kanále Robert a Petr šachy a kde poprvé jsme my fanoušci měli možnost sledovat živě s českým komentářem. Chci poděkovat za to, že jste vytvořili nejsledovanější šachovou akci roku na Českém i Slovenském internetu a možná i Vás budou zajímat kolik Vás dohromady bylo, jaký dne přilákal nejvíc diváků a kolik se vlastně diváků na tyto přenosy dívalo….Mimochodem, jen číslo 13 970 komentářů mluví za vše a my, tedy Robert a Petr chceme tímto článkem za tak fantastickou diváckou podporu poděkovat….

 

Psal jsem, že jste poslali 13 970 komentářů, celkem přenosy měli na tak konkurenčním prostředí jakým je youtube 91 699 shlédnutí  společně jsme spolu strávili neuvěřitelných a těžko představitelných 30 031 hodin, což je přes 1 800 000 minut a trochu ve srozumitelných číslech, to je 3 roky a 155 dní…

 

Přenosy získali 1988 lajků, tedy další parádní číslo, které tuto akci udělalo pro náš všechny akcí tohoto roku….Popravdě jsme získali i 44 dis-lajků, ale i to je sparávné, ne každému se to muselo líbit a my si vážíme každé reakce, i té negativní…

 

79% diváků bylo z ČR a 20% ze Slovenska, z toho můžů bylo 95% a žen tedy 5%….Jediněčných diváků, tedy lidí kteří se počítají jen jednou bylo 18 100, na kanále je nových 251 odběratelů, a třeba diváků ve věku 15 – 24 let bylo 12% a největší zastoupení měla věková kategorie 35 – 44 let, kde nás bylo 24% diváků.

 

Nejsledovanějším dnem byl TIE BREAK 28.11. a tento den nám youtube napočítal 6356 shlédnutí a 3019 originálních diváků, tedy 3019 lidí se podívalo na tento přenos! V jednu sekundu nás bylo na přenosu 1092 diváků!

 

Ale další čísla, kolik lidí se denně dívalo? 1 kolo vidělo 2573 lidí, 2. kolo vidělo 2133 lidí, 3. kolo 2456 lidí, 4. kolo  2124 lidí, 5.kolo 1856, 6 .kolo 2159 lidí, 7.kolo 1980 a 8 kolo 2186 diváků, 9 kolo 2043 a 10 kolo 2302 diváků, 11 kolo 2304 diváků a 12 kolo 3019 diváků, každý divák se počítá jen jednou, samozřejmě se dívali lidé i v době kdy měli hráči volno a dohromady to dává tak fantastivcké čísla…!

 

Velký dík patří komentátorům, David Kaňovský , Lukáš Vlasák, Tadeáš Kriebel a Robert Cvek to byli ti co Vás tímto přenos provázeli, bavili Vás a prožívali tento přenos se všemi emocemi stejně jako Vy. Velký dík patří sponzorům, kteří umožnili tuto akci pro Vás připravit, byly to peníze soukromé, bez jakékoliv dotace a podpory a když se bavíme o číslech, tak každá taková akce stojí peníze a není to levnou záležitostí, i tady děkuji komentátorům, že opravdu za symbolické peníze šli do toho s námi. Tento rok jsme pro Vás jak s podporou šachových svazů i za peníze sponzorů připravily MČR z Ostravy, Nominanční turnaj na Olympiádu, Olympiádu, MS a tyto akce dohromady mohli stát jako ojeté auto z autobazaru, tedy my jsme nechtěli ojeté auto, ale chtěli jsme pro Vás opravdu kvalitní šachy a kvalitní přenosy….

 

Velký dík patří i technické podpoře Honzovi Jílkovi ale největší dík patří Vám, bez Vás by nikdy tyto přenosy nebyly. Jste to Vy kdo nás žene stále dopředu, pro které toto divadlo tady je a pro které chceme vymýšlet další a další podobné a věřím lepší a lepší šachové akce.

 

Šachy jsou krásná hra, možná životní styl a my jsme opravdu šťastní, že jsme spolu jedna velká rodina….

 

Buďte s námi i nadále, odebírejte nás na youtube, komentujte prosím, buďte přáteli s námi na našem Facebooku…..my to děláme pro Vás a protože nás všechny šachy strašně baví…

 

Děkujeme za to, že jsme mohli být u této šachové akci roku na internetu v ČR a SVK a slibujeme s Robertem, že další a lepší akce se na Vás v příštím roce jen pohrnou….!

 

Děkujeme!!

 

 

 

 

 

5 komentářů u „Komentovaný přímý přenos z MS byla nejsledovanější šachová akce v ČR i SVK, děkujeme!“

 1. Veľké ďakujem. Všetkým. Myslím, že ste za posledný rok urobili pre šach viac ako obidva šachové zväzy za 10 rokov. Boli to dni keď sa človek tešil z roboty domov omnoho viac….

  Odpovědět
 2. Ahoj Petře, krásná práce! Ba přímo skvělá práce! Plno super šachových zážitků při sledování zápasu. Moc Vám fandím a jsem skutečně nadšen jak posouváš youtube kanál Robert a Petr šachy vpřed! Děkuji za vše co děláte! Je to perfektní!

  Odpovědět
 3. Dobry den, také bych se rád připojil s velkým DÍKEM všem co se na přenosech jakkoliv podíleli. Takhle jsem si ještě boj o titul nikdy neužil. Celé bezmála 3 týdny jsem se vyloženě těšil na čtvrtou hodinu odpolední a bavil se šachem. Super komentáře a rozbory partií, fajn psané komenty, většinou k věci, nebo vtipné (minimum haterů), prostě je vidět, že i na netu je možné se chovat a bavit slušně. Takže vám přeju hodně energie do dalších podobných akcí a ještě jednou díky.

  Odpovědět
 4. Pánové smekám pomyslný klobouk. Byl to super přenos a i šachově mi to hodně dalo, protože ty rozbory pozici jsou super a ještě jsem tomu rozumnèl?. Vím jak tento kanál vznikal a kam se neskutečně posunul. Všem patří VELKÉ díky.
  A mimo akci přeji vše nejlepší k dnešnímu svátku všem Ondřejům. Samozřejmě to nejvíce platí tomu našému.

  Odpovědět

Napsat komentář