Musíte mít štěstí, musí Vám sednout den na šachy a musíte mít dobrý los, pak máte šanci vyhrát turnaj. Tento rok se to podařilo mě a i když přijelo malinko méně hráčů, než minulý rok, tedy přesněji 78 hráčů, oproti minulému roku kde hrálo 98 hráčů, tak i tak to byl krásný turnaj, který byl poprvé se zápočtem na FIDE rapid, který jsme přenášeli na 8. online šachovnicích a kde ceny byly pro každého, jak už je zvykem ve Vlčnově. Pojďte se se mnou podívat na tento turnaj mým pohledem, ukáži výsledky, pořadí a i nějaká partie tady bude.

Tedy mrkeneme na pořadí prvních 5. hráčů.

5 13   Zpevakova Jana CZE 2052 ŠK Staré Město 7,0 43,5 34,0 2026

A na výsledky vítěze, tedy mne Petra Koutného….

Rok narození 1978

Kolo Šach. St.č.   Jméno Rtg FED Klub/Místo Body Výsl.
9 1 8   Abel Peter 2216 SVK Sk Kupele Piestany 7,0 w ½

K tomuto výsledku jak jsem psal, potřebujete i štěstí, protože hned v prvním kole s Ondrou Podškubkou jsem totálně prohraný a partii nakonec vyhrávám…..

1. partie Podškubka – Koutný

Zahraji b4 a stačí asi zahrát Vc6, kde nemůžu bxa3 pro Vxc4 a2 a Vxa4….ale Ondra vzal axb4 a malinko podcenil že Sc4 kryje pole a6 a už toho pěšce nezastavil tedy zastavil, ale za cenu figury.

2 .Koutný Petr – Hrubša Marian

Tady se mi to ale povedlo a proti Kapitánovi ze Skalice, partii končím v této pozici tahem Dh5+ Jg6 a Dg6.

a Partii, kterou Vám tady chci ukázat, je proti skvělému člověku, určitě lepšímu hráči než jsem já Davidu Holemáři, protože to byla partie opravdu na vlásku….

Takže asi po 25 letech co hraji tento turnaj si sedlo štěstíčko i na mne a vyhrál jsem tento turnaj. Je krásný pocit, když vyhraje Vlčnovský turnaj hráč Vlčnova a když jsem to byl dokonce já, tak ten pocit je opravdu super. Tento rok mám asi nejlpší šachový rok, v rapidech jsem vyhrál turnaj FOFO cup, rapid v Bzinách, rapid Medlovice a i rapid ve Vlčnově….bylo to na FIDE zápočet, tak rapid FIDE se podívá přes 2300….Snad to nebude jen RAPID Elo, nu uvidíme…..

Jinak samozřejmě tento turnaj je tradiční turnaj, kde se potkávají lidi, kde se hrají krásné šachy a kde je skvělá atmosféra. Ještě trošku v nás byly Vánoce, hodně přátelství a velký kopec pohody. Přijelo spoustu lidí ze Slovenska, zmíním kamarády ze Skalice a když se podíváte na soupisku, tak té značky SVK je tam opravdu dost. Věřím tomu, že každý kdo přijel si tento turnaj užil, každý vyhrál cenu a velké dík patří lidem co se o turnaj starali, Peťa Kadlčík, Marek Kadlčík, Jenda Javor, Mira Žižka, Josef Kůžela, Marek Staňa a další…..

Tak příští rok, určitě ahojte opět ve Vlčnově…..

Petr

PS: partie z on-line přenosu jsou na této adrese:

takže stránka chess result, kde máte los na každé kolo ( nasazení hráčů), pořadí po každém kole ( rank list after) a hned po tím je Partie – 72 partii ke ztažení.

7 komentářů u „Štěpánský Vlčnovský turnaj vyhrává Petr Koutný, výsledky, partie a zhodnocení turnaje.“

1. Gratuluji Petříku k vítězství, paráda, mám radost.

Akorát ta třetí podmínka z první věty (mít dobrý los) je neplatná,
    odehrál jsi celý nasazený vršek 🙂

Odpovědět
  2. Ahoj, až do sedmého kola jsem sledoval on-line a držel ti palce. Pak jsem musel odjet.
    Upřímně řečeno jsem tě ale během první partie už „odepsal“ a než jsem si došel pro kafe, tak tam svítilo 0-1! Bojovný výkon.
    A posílám do Vlčnova hodně šachové energie v roce 2019.