2 liga Vlčnov- Vsetín 3,5-4,5.

 Bylo to těsné, ale na to se historie neptá. Prohráváme a jdeme do bojů o záchranu a Vsetín vyhrává a jde do bojů o postup a tímto článkem jim k tomuto krásnému cíli blahopřejeme. Nám nezbývá nic jiného, než proti Kunovicím a Zlínu bodovat a čím dřív, tím líp. No k zápasu, tvrdý boj, který jsme chtěli vyhrát ale však víte, chtít nestačí. Musíte i vyhrát a to se nám nepodařilo a jak šel zápas? 

 

 1) šachovnice  Mudrák Josef – Viták Pavel

Připadalo mi to a nemám to projeté strojem, protože to nikdy nedělám že Jožka stojí lépe a chápu, že odmítá nabídku remízy, aspoň jsem zaslechl od spoluhráčů, že jí dostal, ale jestli tomu tak opravdu bylo nevím. Na tom moc nezáleží, prostě hratelná živá pozice, kde se Jožka jako první splete a prohrává, touto prohrou byl stav zápasu srovnán na 2,5-2,5 ( mezitím vyhrál Peťa Kapusta, Petr Koutný a remizoval Tomáš Danada, prohrál Jára Buráň)

 

2) Tomáš Danada – Vladimír Bělůnek

No, jak to okomentovat a říct jak to bylo? Byla tam pěšcová koncovka, která se mi zdála za Tomáše prohraná ( určitě se podívejte na partie z on-line), možná v nějakém okamžiku byla za Tomáše lepší? ….no jisté je to, že Tomáš bojoval o remízu a možná protože jeho soupeř neměl větší ambice a nehledal výhru, nakonec partie skončila remízou….ale bylo to na vlásku.

 

3) Milan Babula – Andrej Vereš

Milanovi se partie povedla, teda určitě se něco muselo stát a černému tedy jeho soupeři se někde stala chyba, ale v rozhodujícím postavení a nebo v době, kdy už jsem mohl sledovat zbylé partie, byla jeho partie lepší až následně vyhraná a Milan v bezpečí vyhrává, jen v zápase to znamenalo srovnání na 3,5-3,5 a poslední partii dohrával Honza, kde jeho pozice už byla kritická a asi už neudržitelná.

 

4) Jaroslav Buráň – Stančík Jakub

No, náš remízový král si vzal náš předzápasový proslov asi trochu jinak než byl myšlen a hodně brzo a hodně překvapivě, právě že to bylo hodně brzo a hodně překvapivé , tak prohrává. Co se dá dělat, jsme tým a i takové situace umíme zvládnout, stane se každému že nemá den.

 

5) Petr Kapusta – Dominik Párák

Dominik uhýbá ve Francouzské obraně tam, kde Peťa v rapidu porazil, analyzoval a rozebral Františka Vránu, tedy Dominik uhýbalz možné přípravy až si naběhl na vidle a ty vidle byly hodně ostré a i tři pěšci víc v jeden moment neřešili všechny problémy černého a když musel Dominik dát figuru, pak Peťa si pěšce posbíral a lehce vyhrál. Moc pěkná partie a jsem rád, že se Peťa chytl, hraje krásné šachy a bylo jen otázkou času, kdy to tam začne padat. Opravdu partie, kterou doporučuji si přehrát.

 

6) Petr Koutný – Radek Zádrapa

Radek nezahraje nejlépe zahájení, přidá k tomu pár zbytečných tahů a stojí hůř, v těžké pozici se dělají chyby a Radek se dostává ještě do horší  pozice a můžu si vzít figuru, jen jsem viděl něco co tam nebylo a když se opět přesvědčím, že vidím duchy, raději beru kvalitu a bezpečně vyhrávám. 

 

7) Pavel Dubina – Jan Bosák

Pavlovi to tento rok nejde a kritické je to vždy, když je Pavel v časovce, dnes to bylo o to kritičtější, že Pavel v 38. tahu spadne na čas a asi v pozici, která je minimálně remíz věčným šachem, toto opravdu bolí. Tady přicházíme minimálně o bod za remízu 4-4. No nic, když to nejde…nejde to…

 

8) Honza Moštěk – Zvardoň Petr

Honza hraje pevně, solidně a asi pasívně a o hodně zkušenější jeho soupeř té pasivity využije, kde se zablokuje střed, dámské křídlo a jedině, kde se bude hrát bude královské, jenže černého figurky na toto otevření nejsou připravené a pozice se hroutí. Pro Honzu dobrá zkušenost, kterou věříme zúročí v dalších letech.

 

Podle těchto slov, podle partii které můžete vidět z on-line byl to krásný zápas, kde Vsetín potvrdil lepší formu a zaslouženě vyhrává. Budeme určitě držet palce k možnému boji o postup a nám nezbývá nic jiného, než příště chtíc nechtíc v lokálním derby na plno bodovat s Kunovicemi. Uvidíme co nám přinesou další zápasy.

 

 

TJ Vlčnov   Zbrojovka Vsetín
Mudrák Josef H Z 2263 0 1 2237 Viták Pavel Z
Danada Tomáš C Z 2257 ½ ½ 2211 Bělunek Vladimír H Z
Babula Milan Z 2226 1 0   Vereš Andrej C Z
Buráň Jaroslav Z 2131 0 1 2109 Stančík Jakub Z
Kapusta Petr H 2184 1 0 2108 Parák Dominik Z
Koutný Petr Z 2205 1 0 2023 Zádrapa Radek Z
Dubina Pavel Z 2081 0 1 2059 Bosák Jan Z
Moštěk Jan 1866 0 1 1995 Zvardoň Petr H
  3 ½ 4 ½

 

P Družstvo HS Z + = B Sk V
1 Zbrojovka Vsetín   9 7 2 0 23 44.5 34
2 A64 PROCLIENT Grygov   9 7 1 1 22 48.5 34
3 Slavia Kroměříž B   9 6 2 1 20 43.0 32
4 ŠK GARDE Lipovec   9 6 1 2 19 40.0 23
5 ŠK Staré Město B   9 4 2 3 14 37.5 20
6 SK Podlužan Prušánky z.s.   9 3 4 2 13 39.0 24
7 ŠK Velké Losiny   9 3 1 5 10 33.5 18
8 TJ Vlčnov   9 3 0 6 9 31.5 21
9 ŠK Veselí nad Moravou   9 2 2 5 8 29.0 18
10 ŠK Zlín   9 2 1 6 7 30.0 15
11 SK Prostějov   9 1 2 6 5 27.5 12
12 ŠO Kunovice   9 0 2 7 2 28.0 10

 

 

 

 

 

 

8 komentářů u „2 liga Vlčnov- Vsetín 3,5-4,5.“

 1. Sledoval jsem online přenos až do konce, ačkoliv jsem byl po noční. Z pohledu vsetínských proher: Dominik tentokrát neměl svůj den. Otálel dlouho s rošádou a nakonec si nevšiml, že po 23. a3 mohl dámou ustoupit na b6 a pak nejde vzít na e7, protože by bílý ztratil věž na e1.
  Andrej měl ve 36. tahu zahrát Da6 a získal by pěšce zpátky.
  Radek zbytečně ztratil tempo tahem h3 a pak nechal černého rozehrát, když sebral na e7.
  Děkuji za zprostředkování přenosu, byl to napínavý zápas. Vlčnov je kvalitní družstvo, vždyť jste měli elovou převahu na šesti šachovnicích. Letos vám to nevyšlo, ale v další sezóně budete bojovat o postup.

  Odpovědět
  • Ahoj Petře…dík za komentář….Dominik má tento rok parádní sezónu, ale měl po Sxf3 dát 0-0 a stojí ok a možná lépe, u mě Radek samozřejmě je špatně h3, Sf3 a už i Jb3, i Jxe7, i Sc5, Sa3 a to je asi 6 temp, z toho tak tři jsou kritická, neříkám že to pak nešlo, ale už to bylo těžké a ty tempa šli cítit celou partii. Držím Vsetínu palce, bylo by super, kdyby Vám to vyšlo, my zachráníme tento rok a příští rok budeme ještě silnější…:)

   Dík Petr

   Odpovědět
 2. Ono to má tuto sezónu A tým celé divné. Trošičku si s ním hraje paní ŠTĚSTĚNA. Ale i takové sezóny jsou a musí si tím projít každé mužstvo. Třeba v naší třídě to mají letost Zborovice. Minulý rok boj o první příčku a letost jsou nad propastí sestupu. Ale pevně věřím, že se obě mužstva zachrání a další ročník bude úplně jiný. B tým se taky zvedá a včera byl velmi blízko další výhry. Už se těším na článek od Ondry, protože včera jako jediný prohrál tak měl čas vše sledovat.

  Odpovědět
  • souhlas s Liborem, jdeme ohněm a popelem a ne a ne a nejde to, máme na 2.ligu opravdu velkou sílu, ale neschází se nám to v zápasech, věřím že nás toto tento rok posílí a příští rok budeme hrát úplně opačný konec tabulky….ještě jeden krok a začínáme připravovat družstvo na příští rok…..

   Odpovědět
 3. Karel měl hrát, ale měl úraz na Slovensku a těsně před zápasem se omluvil, takže jsme na poslední chvíli museli Karla, který je nás nejlepší hráč co do úspěšnosti nahradit. Honza získává zkušenosti a je to investice do příštích let. Pavel si musí asi vypít hořkost této sezóny do konce, v poslední pozici musí najít černý tah Dh6 a je to remíza, když ten tah nenajde Pavel vyhraje…..To bylo smolné, stejně jak Pavel v Kroměříží s kvalitou víc ve vyhrané pozici nakonec prohraje….

  No, co bylo to bylo, terazky jdeme na Kunovice a věřím, že to dáme…..

  Petr

  Odpovědět
 4. Zdravím do Vlčnov, chvilkami jsem se v neděli díval na online přenos a máš Peťo formu jako hrom, jinak co jsem viděl tak jsem věřil výhru Pavla Dubiny, škoda toho času. Honza měl špatného střelce ten mu to asi prohrál ?

  Jinak pěkný ostrý zápas ?

  Odpovědět

Napsat komentář