Zápas Vlčnov C – Mařatice

Dne 3.3.2019 jsme sehráli na domácí půdě mistrovský zápas s týmem Mařatic. Sestava byla: Kolouch, Podškubka, Oharek, Ondrůšek, Javor, Hala a bratři Kadlčíkovi. Zápas začal tradičně v 9:00 v přátelském duchu. Musím podotknout, že již před zápasem bylo zřejmé, že tým Vlčnova „C“ má jistý postup do vyšší soutěže, a tak hráči Vlčnova mohli hrát s klidnou hlavou.

1. šachovnice

Jako 1. dohrál Petr Kadlčík na 8. desce, který ve 100% lepší pozici nabídl soupeři remíz, který ji ihned přijal, škoda této partie, Peťa hraje poslední dobou celkem slušně, ale asi se zřejmě bál soupeře.

2. šachovnice

Jako 2. skončila partie na 6-té desce, kde Jenda Javor zkušeně přehrál svého soupeře a dal mu krásný mat. Stav byl pro nás tedy 1:5:0,5.

3. šachovnice

Další následovala partie na 1.desce, kde Jirka Kolouch po krásné kombinaci získal střelce zadarmo a soupeři nezbývalo nic jiného, než se vzdát. Nyní jsme vedli 2,5 : 0,5.

4. šachovnice

Jen o chvíli později na 3.desce remizoval Vlastik a opět za lepšího stavu, soupeři jsme asi darovali bod zbytečně, ale slušný výkon.

5. šachovnice

Mezitím dohrává partii i Jenda Ondrůšek na 4.desce kde postupným manévrem k věžce získává čisou figuru a my  máme další bod.

6. šachovnici

No a teď už jen to špatné… Za stavu 3:1 pro nás prohrávám partii já (Ondra), když jsem zvolil v zahájení variantu ruské hry, kterou vůbec neznám a netuším jak se hraje. Na to jsme tedy i doplatil.. soupeř mě už zničil v zahájení a já se musel celou partii jen bránit. Stav tedy 3:2 pro nás.

7. šachovnice

Na 6. desce hrající p. Hala… Partie, kde pan Zifčák, přehlédne 3x mat. Partie kde pan Hala ve výhodě +2 udělá partii během jednoho tahu k -5! První dojem byl takový, že stojí velmi dobře, avšak postupem se pozice zhoršovala, až došlo k tomu, že soupeř svoji partii vyhrál

8. šachovnice

Na 7.desce dohrávající poslední Marek Kadlčík, kde ve věžové koncovce má o pika méně, avšak partie je totálně remizová! Marek neví co má hrát a tak to i vypadá..Soupeř ho zatlačil, Marek zahrál chybu a zápas skončil 4:4.

Je škoda že jsme nevyhráli, protože jsme byli lepší, ale i to se stává. Soutěž vyhráváme a postupujeme do vyšší soutěže! Děkuji všem hráčům C-týmu ! (autor: Ondra Podškubka)

5 komentářů u „Zápas Vlčnov C – Mařatice“

 1. Svůj komentář jsem napsal v neděli, Ondra něco upřesnil, doplnil a přidal fotky. Dík.
  Je zajímavé, že odevzdali body Ti, co jezdí do Mařatic na vánoční turnaj. Asi je mají mařaťané , přečtené.
  Ale potřebujeme i naturálie, regule jsou regule. Dnes v 19…..
  Já jsem byl přesvědčený, že jsem odehrál dobrou partii, ale jen do té chvíle, než jsem i dal do počítače.

  Odpovědět
 2. Dekuji za clanek Ondro,jen upresnim,remiz jsem nenabidl ja,pozice byla lepsi,mel jsem hrat,ale po porade s kapitanem jsem ji vzal.Markova vezovka je prohrana,pokud to souper hraje presne.kazdy zapas je jiny,St.Mesto s nama padlo po boji nejtesnejsim rozdilem,doma s Osvetimany vydrelo remizu.za vytezstvi v okresu jsem mooc rad

  Odpovědět

Napsat komentář