Vlčnov – Zlín, 2 liga poslední kolo.

Cílem Vlčnova je aby jsme dobře reprezentovali obec Vlčnov a daří se nám to, protože hrajeme jako opravdoví vlci. Cílem posledního zápasu pro nás bylo vyzkoušet odchovance a zjistit jak na tom jsou, protože chceme jít cestou Vsetína, chceme si vychovávat naše hráče, teda nám nevadí že naší talenti jsou věkově mírně odrostlí, ale tam kde někteří končí, tam my ve Vlčnově začínáme a pro nás je i třicetiletý borec co má rád šachy výzva, z něj udělat stabilního hráče druhé ligy. No nic, pojďme se podívat na tento zápas, přidám snad i partie.

 

 

Byl to boj, nikdo nechce prohrát a kluci do sebe šli pořádně zostra. Zápas na papíře vypadal jako jasná záležitost, když řeknu že to bylo 3,5-3,5 a dohrávala se poslední partie, doslova a do písmene na minutě a na této minutě závisel osud Zlína v této lize, pak po právu si Zlín soutěž zachránil.

 

TJ Vlčnov   ŠK Zlín
Mudrák Josef H Z 2246 ½ ½ 2234 Kula Dominik H Z
Kapusta Petr H 2171 1 0 2144 Krejča Jakub H Z
Moštěk Jan 1859 0 1 2104 Malčánek Jan H
Flekač Milan 1959 ½ ½ 2131 Bednařík Josef Z
Ficenc Libor 1915 ½ ½ 2122 Šenkýř Martin Z
Oharek Vlastimil 1764 ½ ½ 2060 Hodovský Jiří Z
Kadlčík Marek 1237 ½ ½ 1962 Kocián Miroslav Z
Podškubka Ondřej 1694 0 1 1887 Hronek Martin
 
 1. šachovnice nenaznačuje tomu, že by měl začít boj o vše, ale nám na první šachovnici vyhovovala remíza a Zlínu taky, tady ale mírumilovné partie končí. 

Mudrák Josef H ZKula Dominik H Z

 

 2) Krejča Jakub – Petr Kapusta  – tak tototo je první ukázka, jak tvrdě se hrály šachy. Toto je přesně partie, která ukazuje proč je Peťa silný hráč a proč jsme rádi, že hraje za Vlčnov. Jakub mohl mít šance, které ale v komplikované pozici nenašel a Peťa měl přesně partii, kterou umí hrát. Tam kde je kompenzace, dynamika a aktivita tam je Peťa Kapusta.

 

3) Moštěk Jan – Malčánek Jan – Honza hraje solidně a lepší se každý rok, jakmile přidá aktivitu bude to hodně silný hráč. Toto je přesně to co Honza potřebuje, takové partie si musí odehrát a i prohrát, aby byl tím, čím chceme všichni ve Vlčnově aby byl. Jinak toto byla rozhodující partie, za stavu 3,5-3,5 a dohrávala se na minutě, Pochvala pro oba borce, bylo pěkné této partii fandit!

 

4) Bednařík Jan – Milan Flekač , čekáte nudnou remízu? Vlčnov hraje vždy na maximum, i tato partie to ukáže, Najdorf a tvrdý boj, remíza byla vítězstvím pro oba hráče.

 

5) Ficenc Libor – Šenkýř Martin 

Libor pochvala a to obrovská. Sice to byl závin jako od babičky, byla to ukázková betonárna, ale na druhé straně krásný výsledek se silným a zkušeným Martinem Šenkýřem. Mám z Libora velkou radost za tuto partii a hlavně jak makal u partie, opravdu poctivý výkon  a jsem za něj rád! 

 

Jirka Hodovský – Oharek Vlastimil 

 

Krásný, Vlastík má pěšce víc a Jirka kompenzaci, nabídka remízy Jirka když nechtěl riskovat asi musel přijmout a i tady pro Vlastíka pochvala, takto rád vidím Vlastíka, poctivý výkon, poctivé šachy a velká spokojenost! 

 

7) Kadlčík Marek – Kocián Miroslav

Marek, ty jo…!! Paráda, mám z takové partie, z takového výkonu, kdy Marek makal obrovskou radost. Pro tyto okamžiky hraji ve Vlčnově, když vidím jak kluci dávají do hry vše a ještě víc a jsem za i tuto partii , za Marka hodně šťastný. Díky Marku!!

 

8) Hronek Martin – Podškubka Ondřej 

 

Ondra si vyzkoušel typickou pozici proti Izolovanému pěšci. Kolik jsem podobných partií prohrál já? Naposledy minulý měsíc na Slovensku. Prostě tento pěšec je nepříjemný ve střední hře a ten útok je nepříjemný a obrana je těžká, Ondra dělal co uměl, ale hrát tyto pozice je opravdu těžké a i Ondra zaslouží pochvalu. 

 

 

Takže gratulujeme Zlínu k záchraně, vybojoval si to a jde to vidět z těchto partií. Gratuluji našim hráčům za dnešní výkon. Kluci, byl jsem dnes hodně šťastný Vás vidět ve 2. lize a skoro jsem měl slzi v očích, když jsem viděl jak makáte, jak bojujete a jakou máte radost z Vašich výsledků. Děkuji Vám!! 

10 komentářů u „Vlčnov – Zlín, 2 liga poslední kolo.“

 1. Krásný den. Jak si tak ctu vidím, ze spekulace mudrců vypluly napovrh. V první radě nevim a nechci ani krivdit, ale pan RoOmel by se mohl představit celým jménem a nemlet jen o tom ze zapas byl ovlivněny. (Jestli se jmenujete ReOmel tak mě těší, případně se omlouvám ze neznam tuto přezdívku). Myslím ze by to povýšilo konverzaci.
  Abych se přidal k vyjádření. Myslím, ze to jak si Vlčnov postavil družstvo je jen a jen jejich věc a to ze postavili odchovance je pouze plus pro ne. Já když kapitanuji družstvo, tak volim stejnou taktiku.
  Dále nehledet, proč tedy nehráli za Starak pánové Bazantovi, Pan Vrána atd… Já jen tak spekuluji nebylo to prodané? Hmhmhm Veselí počítalo ze Vlčnov Zlin porazí a tak tedy 4,5-3,5 staci k záchraně. Sakra jaka náhoda ze? Ne samozřejmě sranda, to by si mohl myslet pan ReOmel… Hraje se do posledního kola a dopadlo to jak dopadlo…
  Navíc Zlin hrál proti záloze Vlcnova a nemohl téměř ani vyhrát… Nakonec 4,5-3,5 a to se dostávalo v 15 hodin… no pane Omel myslím, ze byste měl jít dělat vědce a nebo do politiky, tam jim presne toto jde na jedničku ?
  To ze se soutěž dostávala poslední kolo je jen o to horší, ale soutěž trvá 11 kol a družstvo si to musí uhrát i v jiných kolech. A bohužel spadnout někdo musí.
  Jinak obrovská gratulace Vsetinu!!! Skvělá jízda soutěži.

  Přeji pěkné dny a hlavně radost ze šachu! ?

  Omlouvám se za háčky a čárky… píšu narychlo ?

  Odpovědět
 2. Tak budu reagovat jako člověk, který stavěl soupisku na tento zápas. Prvně Veselí mělo 11 zápasů na to se zachránit a nemuselo by se spoléhat jen na poslední zápas. Potom, to že Staré Město hodně nepřekvapivě nasadí na tento zápas náhradníky, nikomu nevadí ale v pořádku, pojďme se podívat proč takovou soupisku postavil Vlčnov.

  Koutný, Dubina, Vlach, Kičmer – jsme nechtěli stavět do zápasu proti Zlínu, když tito hráči hrávali několik let za Zlín. Tito hráči nechtěli hrát proti Zlínu právě proto, aby jejich výsledek ať by byl jakýkoliv nebyl brán jako ovlivnění zápasu. Tomáš Danada hrál v Německu a Milan Babula byl v Třinci. Postavil jsem potom sestavu, která byla ne proto abych pomohl Zlínu, ale abych postavil sestavu která může hrát. Kdybych chtěl pomoct Zlínu, nepostavím Mudráka a Kapustu a zápas bude jednoznačný, ale dopadl po boji 3,5-4,5 a mám čisté svědomí.

  A poslední reakce, psal jsem že Veselí spadlo protože v 11 kolech uhrálo málo bodů, není to naše vina. Ale hlavně chci říct, že důvod proč Vlčnov hraje 2.ligu je aby dostali příležitost domácí hráči, aby si vyzkoušeli tuto ligu a aby dorostli do této ligy, kdybych nepostavil tento rok odchovance, neměla by pro nás tato soutěž smysl a dělali jsme to minulý rok, udělali tento rok. Bohužel jsme se zachránili moc pozdě, kdybychoms e zachránili dříve, hráli by tito hráči mnohem víc zápasů.

  A úplně poslední, hrajeme za Vlčnov, staráme se o naše družstvo a naše strategie je čistá už dva roky, nestaráme se o ostatní oddíly, je nám jedno kdo spadne a kdo postoupí, každý si to musí uhrát sám, dáváme když můžeme příležitost domácím hráčům aby vyrostli a mohli hrát tuto soutěž, každá partie co můžou hrát je pro nás důvodem hrát tuto soutěž znovu a znovu a postavili bychom takovou soupisku proti komukoliv, že to byl Zlín byla náhoda.

  Nikomu nic nedlužíme, nemůžeme za sestup Veselí, nemůžete nás za to vinit a soupisku jsme postavili pro dobro Vlčnova, ne pro dobro Zlína a i včera jsme chtěli vyhrát, porážka mě mrzí.

  Petr

  Odpovědět
  • Ano, soutěž je o 11 kolech a každý má svůj výsledek ve svých rukou, ale rozhodnutí je definitivní až po posledním kole. Beru na vědomí, že jste chtěli včera vyhrát a proto jste hráli s nejslabší sestavou.

   Odpovědět
 3. Zdravím všechny a blahopřeji Zlínu i Vlčnovu udržení druhé ligy. Co se týká sestav, tak podle mě jsou na soupisce daní hráči a vždy záleží na kapitánovi jak si sestavu poskládá. Ostatní sice mohou protestovat a nesouhlasit, ale stejně s tím nic nenadělají. Jak psal Petr, tak postup či sestup většinou nezáleží na jednom zápasu, ale na výkonu v celé sezóně. Přeji všem krásné jarní dny !

  Odpovědět
 4. Tak s tímto nemůžu souhlasit. To je pohled třetí strany. Taky se mi nezdá, když celou sezónu hraje mužstvo s průměrným týmem a na derby nasadí to nejsilnější i když o nic nejde. Ale co týče ovlivnění nemůže být ani řeč, protože Zlín bojoval na minutě o své bytí a nebytí v této soutěži. Pokud máte na mysli elovou soupisku, tak to tak může vypadat, ale když se podívám zpět, tak tým Prostějova měl taky elově slabší sestavu a přesto s Vlčnovem vyhrál.
  Proto si myslím, že to včera hráči Zlína měli velmi těžké, když proti nim nastoupila rezerva, která se chce ukázat, že na to taky má.

  Odpovědět
  • No zkuste se zeptat, jak tuto soupisku vidí ve Veselí nad Moravou. Nehrálo 6 lidí, kteří za sezonu odehráli alespoň 7 partií. Pokud by 4 z nich nastoupili, nikdo by ani nepomyslel…… Průběh zápasu je pak již nepodstatný.

   Odpovědět
   • To nevím jak se na to dívají ve Veselí nad Moravou. Chápu však, že se nechce nikomu sestupovat. Ale můžu se taky zamyslet nad tím, že kdyby to Zlínu nevyšlo, taky by se mohli dívat na soupisku Starého Města, taky tím samým pohledem. Ono je to hrozně proměnlivé a záleží na úhlu pohledu. Dovedu si taky představit jak by to Zlín bral, kdyby si to včera neuhrál. Vždyť proti nim elově nastoupilo slabší družstvo. To už by bylo ve Veselí nad Moravou v pohodě? Toto všechno jsou jen čisté spekulace. A Vlčnovu fandím, protože se mi líbí jejich přístup jako ve Vsetíně. Těm gratuluji, protože celou sezónu makali a předstihli tými od kterých bych postup více čekal.

    Odpovědět
    • Za 10 kol odehráli hráči „náhradníci-odchovanci“ Vlčnova 7 partií, v posledním kole 6 partií – to přece nemůže být nikomu divné :-).
     Co je nečekaného na sestavě Starého Města v posledním kole? Aha, už to vidím-zopakovali sestavu z prvního kola, přestože každé kolo měli jinou, to je opravdu nečekané po 10 kolech. To by se jim mělo zakázat.
     Akorát nevím, co si mám představit pod spojením „přístup jako ve Vsetíně“? Tady vidím s přimhouřením oka 6 odchovanců oddílu, prvního na 11.místě soupisky. Takže nákup celého družstva je ten vsetínský přístup? To bychom Vsetínu moc křivdili. No fandění je fandění…

     Odpovědět
     • Omlouvám se, ale přesný počet domácích hráčů Vsetína nevím. Předpokládal jsem vyšší číslo. Co se týče dalších věcí, tak když sleduji Vlčnov tak každý rok dává možnost svým hráčům, když už je rozhodnuto. Jen jsem myslel, že s takovou sestavou budou mít taky záchranářské starosti. Proto asi i taková čísla jak uvádíte. A co se Starého Města, tak je pravdou, že měli míň lidí na soupisce. Ale já to jen bral s ohledem na pohled Zlína. Taky by se dala postavit silnější sestava. Ale v žádném případě jsem nechtěl něco srovnávat. Jen ten pohled. Vždycky se dá na to dívat z více úhlů. Ale sezóna byla delší a myslím si, že to nebylo jen o jednom zápase.

 5. Sestava Vlčnova byla příležitostí pro náhradníky, ale i velmi vstřícným krokem pro záchranu Zlína. Je rozdíl odehrát zápas v takové sestavě když o nic nejde jako loni nebo letos, kdy to přímo ovlivňuje pořadí na sestupových místech.

  Odpovědět

Napsat komentář