1. Lysá, 2. Pardubice, 3. Nový Bor

Tým Výstaviště Lysé nad Labem si extraligový titul zajistil už po 10. kole z 11. V posledním dějství na Velikonoční neděli se ale ještě rozhodovalo o dalších medailích.

Největší trhákem byl souboj mezi ŠK ZIKUDA Turnov a 1. Novoborským ŠK, který na trojkolo nepřijel v nejlepší formě. Novému Boru se nakonec podařilo uhrát alespoň zápasovou remízu, kterou si zajistili bronzovou medaili.

Kapitán 1. Novoborského ŠK Petr Boleslav sleduje svůj tým v zápase se Zikudou Turnov

 

 

GASCO Pardubice vyzval Siesta Solution Unichess A, v klidu si pohlídal výhru 4,5-3,5 a Pardubice mohly oslavit stříbrné medaile.

Zhodnocení za Siesta Solution Unichess A Janem Bartošem: „Siesta Solution Unichess A vjížděl do závěrečného trojkola ve středním pelotonu, s odstupem za medailovými adepty. Právě s těmi hrál ve všech 3 zápasech, bodovat se nepodařilo. V zápase s Turnovem vyhořela zadní řada, jinak to byly velmi čestné prohry, s řadou skvělých individuálních výkonů – např. Vanova partie s Navarou.

7. místo v Extralize je náš nový rekord. Se štěstím to mohlo dopadnout i lépe, ale jen o maličko.

Přední šachovnice v zápase GASCO Pardubice – Siesta Solution Unichess A

Výstaviště Lysá nad Labem měla titul jistý už před posledním kolem, proti Labortechu Ostrava se ale trápili, i přes obrovskou elovou převahu zvítězili jen těsně 4,5-3,5.

Zápas Výstaviště Lysá nad Labem – Labortech Ostrava

Siesta Solution Unichess B vyzval Slavoj Poruba, na spodku tabulky už o nic nešlo, o sestupujících už také bylo jasno. Ostraváci outsidera bez problémů porazili 5,5-2,5.

Zhodnocení celé sezóny kapitánem Slavoje Poruba Petrem Dostálem: „Naše očekávání v letošní sezóně byla samozřejmě vyšší než konečné umístění. Přes řadu problémů, které nás provázely během soutěže jsem nakonec spokojený, protože ohrožení sestupu jsme eliminovali již v 9. kole. V 10. kole předvedená bojovná hra proti mistru republiky Lysé již plnila to, co jsme chtěli hrát celou sezónu.

Celkově se našemu oddílu letošní soutěžní ročník povedl, postoupili jsme do 1. ligy, budeme mít tedy zastoupení ve všech úrovních soutěží v České republice. Takže to byla úspěšná sezóna.

Za Siesta Solution Unichess B zhodnotil sezónu Jan Bartoš: „Siesta Solution Unichess  B si i do trojkola přijel hlavně zahrát. Zajímavý okamžik přineslo 10. kolo, kdy proti nám nastoupil Labortech v jedné ze svých nejsilnějších sestav v sezóně a my jsme odehráli na oplátku jeden ze svých nejlepších zápasů, výsledkem byla jen nejtěsnější prohra.

Sestup z Extraligy nás nijak nepřekvapil, už se těšíme na případný návrat!

Partie Kilián Slovák – Piotr Bobras skončila vítězstvím černého

Beskydská šachová škola vyzvala Moravskou Slavii Brno, která si v této sezóně připsala rekordních 5 remíz, což se naposledy povedlo Třinci v sezóně 2003/2004 ještě v dvoubodovém systému. Zápas skončil vítězstvím domácích 5-3.

Zhodnocení sezóny za Beskydskou šachovou školu kapitánem Pavlem Benčem: „Bral jsem jako povinnost první zápas vyhrát, což se podařilo, i když to nebyl jednoduchý zápas. Výhrou jsme byli v boji o 5. místo, což je náš cíl skončit v první polovině tabulky. Včera jsme porazili Duras, tím pádem i po skončení ostatních zápasů, jsme nezávisle na dnešním výsledku pátí, což beru jako úspěšnou sezónu.

Co se týče individuální výkonů bych chtěl vyzdvihnout Igora Rausise a Sergeie Azarova, který porazil i Davida Navaru. Mám radost, že se prosadili víceméně všichni hráči v soupisce, v posledních kolech nastoupila i Kristýna Novosadová.

První dvě šachovnice v zápase BŠS – Moravská Slavia Brno

Slavoj Český Těšín proti Durasu Brno se v posledním extraligovém zápase snažil ještě urvat nějaké body. Brněnský tým soupeřům nic nedaroval a zvítězil jasně 6-2.

Zhodnocení trojkola i sezóny Cyrilem Ponížilem za Duras Brno: „Před závěrečným trojkolem jsme byli již prakticky zachráněni a naším cílem bylo porvat se o páté místo. Bohužel jsme v prestižním brněnském derby nedotáhli vyhraný zápas do konce a v sobotu jsme v bojovném zápase těsně prohráli proti domácímu týmu. Chuť jsme si spravili vítězstvím proti Českému Těšínu, což vzhledem k ostatním výsledkům pro nás znamená výborné 6. místo, což je naše nejlepší umístění. Jsme hrdí i na to, že jsme v této sezóně nejlepším brněnským týmem. Za trojkolo si pochvalu zaslouží Martin Červený a srdcař Neklan Vyskočil, který uhrál 3 body ze 3 partií.

Partie Piotr Piesik (Český Těšín) – Cyril Ponížil (Duras) skončila remízou

Lysá nad Labem získala první extraligový titul

Zhodnocení sezóny za Lysou nad Labem Petrem Saecklem: „Po deseti letech snažení se nám konečně povedlo získat titul v extralize. Letos jsme paradoxně trochu oslabili o Jirku Štočka a Honzu Krejčího, nahradili je Alexei Kislinski a Tamir Nabaty, kteří zapadli do sestavy a odehráli skoro všechny partie, což se ukázalo jako rozhodující faktor. Jsme moc rádi, že jsme si titul uhráli sami a Nový Bor porazili.

Do posledního trojkola jsme přijížděli jako favorité, což naše výsledky potvrdily a díky výsledkům Turnova a Pardubic jsme získali titul už po desátém kole. Moc nás mrzí, že na posledním trojkole nebyl přítomen pan Jansa, který je kapitánem našeho družstva a který z důvodu nemoci sledoval partie online.

Stříbrnou medaili získal tým GASCO Pardubice (vpravo předseda svazu Viktor Novotný, vlevo Miss 2009 Aneta Vignerová)

Zhodnocení za GASCO Pardubice Martinem Petrem: „Jsme nadšení, že se nám podařilo porazit Nový Bor. Závěrečné trojkolo bylo velmi napínavé, díky tomu, že nám v posledním kole pomohl Turnov, jsme se vyhoupli na stříbrné medaile, což je super.

Bronzovou medaili získal tým 1. Novoborský ŠK

Fotogalerie od Břetislava Eichlera

1 komentář u „1. Lysá, 2. Pardubice, 3. Nový Bor“

  1. Ty židličky z dob minulého režimu, ty ubrusy které připomínají dětský tábor mého mládí a ty stoly, no k tomu ta tělocvična…koukám, koukám reprezentační prostory pro vrchol extraligy…termín se taky povedl – Velikonoční víkend…to by člověk nevymyslel:)

    Odpovědět

Napsat komentář