Jeden krásný na trénink

Na tahu bílý, máte šach a jste ve vyhrané pozici, ptám se propočítáte všechny nabízené varianty a vyberete si tu nejlepší a nebo jinak, najdete proč je jen jedna varianta možná a vede k výhře a proč ty zbylé dvě jsou pro bílého špatné? Jeden diagram a tolik legrace: Nabízím tedy tahy: f3 a nebo Df3 a nebo Kh4. ( kdo chce přijít na řešení, neotevírejte si článek)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dám sem ten diagram ještě jednou, pro ty co to chtějí malinko větší a i pro ty co ještě nechtějí znát správnou odpověď a chtějí si potrénovat:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale je to krásné, myšlenka dnešního tréninku je v krásné větě: 

 

I soupeř má právo na tah! Tedy, musíme si pamatovat že soupeř má právo na život, na hrozby a musíme mít neustále pozor před tím, co chce hrát soupeř!! Toto je nejlepší cesta jak se zbavit přehlédnutí, vlastních chyb a porážek, za které si můžeme jen my sami!!

 

 

 

 

Tak co? Snad jste nedopadli jako já? Viděl jsem remízu po Df3 a říkal si, ok tedy f3 a nebo Kh4 a je to jedno, který tah zahraji a až pak jsem zjistil, že po f3 je mat De1!! A opět jsem si sypal popel na hlavu a říkal si: 

 

“ Kolikrát si mám opakovat, že jedno je jen kolečko u trakaře“ 

 

Tedy správná odpověd je Kh4, kdo chce může napsat varianty do komentáře, proč nešlo Df3?

 

2 komentáře u „Jeden krásný na trénink“

  1. pozor jestli není přesnější Df3 a hned Dg7+ Vxg7 a Vh3 a pat, protože když to přehodíš a dáš hned Vxh3 pak gxh3 Dg7 a Kh2 sice dobereš věž, ale stále máš o pika méně a musíš bojovat….myšlenka správná, jen možná malinko pozor na správné pořadí tahu a nebo se mýlím? V každém případě díky za variantu!! Petr

    Odpovědět

Napsat komentář