Smutná zpráva pro všechny šachisty – v úterý 11.6.2019 zemřel Svaťa Hastík

Smutná zpráva pro všechny šachisty - v úterý 11.6.2019 zemřel Svaťa Hastík

Některé zprávy se nepíší lehce. O to víc, když naše řady někdo navždy opustí. V úterý večer 11.6.2019 zemřel po dlouhé těžké nemoci náš dlouholetý člen a kamarád Svaťa Hastík.

 

 

Dovolte, abych o našem Svaťovi napsal pár slov. Narodil se 8.2.1947. Celý život žil v České Vsi se svojí manželkou Helenou, se kterou vychoval dceru Lenku. Svaťa Hastík byl členem Šachového klubu Jeseník od šedesátých let a prošel s ním opravdu pořádný kus cesty. Je autorem sepsané historie klubu, která je k dispozici na našich webových stránkách v odkaze zde. Jako stálice klubu se i přes různé krize nezájmu o tento sport výrazně zasloužil o zachování jesenického šachu až do dnešních dnů. Byl klubovou ikonou a jedním z jeho nejdůležitějších pilířů. Po celou dobu pomáhal jako jeden z nejlepších šachistů s rozvojem šachu v našem oddílu. Úspěšně reprezentoval jesenický klub na turnajích jednotlivců i družstev. Byl známý v šachových kruzích po celé republice nejen jako výborný šachista, ale také jako skvělý společník a výborný hráč na kytaru. S velkým úspěchem organizoval za náš šachový klub několik ročníků mezinárodního šachového turnaje JESENÍK OPEN, který se pořádá dodnes a má i díky němu velmi dobrou reputaci. I přes vážnou nemoc, která mu brala mnoho sil, byl do posledních dnů velmi aktivní. V nedávno skončeném ročníku krajského přeboru družstev patřil mezi velmi platné hráče, když na první šachovnici odehrál všechny zápasy a uhrál 4,5 bodu. Výrazně se tak zasloužil o to, že se naše A družstvo se v přeboru zachránilo.

V posledních letech se také velmi těšil ze svých dvou vnoučat, se kterými rád muzicíroval. Svaťa byl obětavý, dobrosrdečný a kamarádský. Bude nám všem velmi chybět.

Poslední rozloučení s naším kamarádem bude v sobotu 15.6.2019 v 11 hodin ve smuteční obřadní síni v Jeseníku – Bukovicích (viz parte které naleznete zde).

Čest jeho památce.

 

Já doplním, že Svaťa hrával za Vlčnov, hrával na prvním stole a byl můj velký vzor! Svaťo, děkuji za to, že jsem tě mohl potkat, budeš mi chybět! Petr 

3 komentáře u „Smutná zpráva pro všechny šachisty – v úterý 11.6.2019 zemřel Svaťa Hastík“

 1. Osud tomu asi chtěl, dnes byl Svaťa v televizi na ČT 1, soutěžil v pořadu AZ kvíz, který se natáčí dopředu.

  Odpovědět
 2. Pro mne to byl velký vzor, začínal jsem hrávat za Vlčnov a Svaťa hrával na první šachovnici, bylo krásné s ním hrát v jednom družstvu. Bylo krásné prožít pár okamžiků s ním. Upřímnou soustrast rodině a přátelům. Petr

  Odpovědět
 3. Jsem smutný z odchodu výborného člověka, Svatě Hastíka.
  Do našeho oddílu přišel na doporučení Jožky Skalky. Jezdil jsem pro něho do Luhačovic, kde bydlela jeho dcera , po zápase se vracel vlakem do Jeseníku, až kolem půlnoci.
  Pozval nás na turnaj do Jeseníku, kde zajistil ubytování i léčebné procedury, pro mne i manželku .
  I po ukončení hostování ve Vlčnově , jsme si volali a přáli k svátkům.
  Svaťo, nikdy na Tebe nezapomenu, bude se za Tebe modlit.
  Jan Javor

  Odpovědět

Napsat komentář