Fide Open Staré Město (Moštěk Jan)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdravím všechny fanoušky Vlčnova a hráče z Vlčnova blíží se nám FIDE OPEN Staré Město a já na něm budu hrát a beru to, jako přípravný zápas před začátkem sezóny 2019/2020 pro volbu kapitánů našich týmu, do kterého týmu a na jakou pozici mě napíší do sestavy. Napíši krátký článek o daném turnaji a hlavně mých cílech na daném turnaji.

Turnaj ve Starém Městě nám začíná 17.8.2019 a končí 25.8.2019 nehraje se žádné dvojkolo, každý den je na pořadu dne jen 1 partie. Na turnaji budou připraveny online šachovnice, takže se můžete zajet podívat do Starého Města na průběh turnaje buď, osobně nebo s pohodlí domova u počítače. Turnaj je rozdělen na A a B turnaj. V A-turnaji je zatím přihlášeno 55 hráčů a v B-turnaji 29 hráčů. Mezi hráči v A-turnaji jsou 2 hráči s titulem velmistra obzvlášť jsem zvědav na hráče Mirzoeva z Ázerbajdžánu Fide Elo 2481.

 

 

 

 

 

 

 

Něco málo o mně (Honza Moštěk) jsem hráčem Vlčnova a hraji za více týmů Vlčnova. Můj výkonnostní profil Elo Národní: 1842 Fide Elo: 1855, maximální výkonnostní profil Elo Národní: 1842 Fide Elo: 1874. V turnaji jsem prozatím nasazen se startovním číslem 40.

Něco málo o svých plánech a cílech v daném turnaji. Kde se mi upřímně zatím osvědčilo si nedávat, žádný stabilní cíl. Třeba si naplánovat minimální počet bodů nebo umístění, abych třeba skončil lépe než jsem byl nasazen na začátku turnaje atd… Především se budu snažit hrát partie až do konce a hrát o celé body a rychle partie neremizovat. Ovšem jak jsem již tady zjistil někdy to remíza musí být, jelikož když chcete hrát na výhru remizovou partii můžete ji spíše prohrát, což se mi už taky stalo. Remíza v partii není přece vůbec nic špatného oba hráči hráli partii stejně dobře, dobře se vyspali, makali za šachovnicí a je jedno jakou má výkonnost. Já beru turnaj, jako přípravu na nadcházející sezónu, kde po rozboru partií s trenérem najdeme největší nedostatky, které se nejvíce pokují v mých partiích, abychom to před začátkem sezóny ještě zkusili dohnat. Já budu osobně spokojen, i-když budu +- na nule a budu po turnaji na svém. Ale samozřejmě takový malý cíl mám, ale když se nepovede tak se nic neděje. Chtěl bych se pokusit zabojovat o performance (výkonnost) přes 2000 Elo a samozřejmě zabojovat o metu 1900 Elo, což je spíše takový velmi optimistický cíl, ale uvidíme. Držte palce a posílejte ty nejlepší tahy na dálku do mé hlavy!!!

Ještě před koncem článku bych se rád zeptal v startovní listině B-turnaje je přihlášen pan Rybníkář František a zajímá mě jestli je to pan Rybníkář, který chodí k nám do Vlčnova na tréninky.

2 komentáře u „Fide Open Staré Město (Moštěk Jan)“

  1. Viděl jsem tu první. Takovou chybu udělat v zahájení….to bys měl vidět i bleskovce!
    Další 2 partie už jsou zatím OK. Není důvod hrát teoreticky prohranou partii X tahů (60 nebo 100) tahů, ale pokud možno CO NEJDÉLE téměř vyrovnanou partii s lepším soupeřem. A hlavně nebýt posraný z vyšší ELA soupeře! Viz třetí partie. To vyšší elo ti to musí dokázat, tj. v první partii jsi mu dal bod zdarma. Ale když jsem se díval na partie GM AZERA, tak někteří jeho soupeři mu zahráli jako kdyby měli elo 1000. Naprostá ignorace základů vývinu.

    Odpovědět

Napsat komentář