RP-UH (Vlčnov C – Nivnice A)

 

 

 

Zdravím všechny fanoušky Vlčnova a ostatní nadšence či hráče do šachové hry. Dne 24.11 hráli vlčnovské týmy hned 2 zápasy a to Vlčnov C doma a Vlčnov D venku. V daném článku si popíšeme zápas Vlčnova C, kde jsme se sešli v šachovně ráno v cca 8:45 k nachystání hrací místnosti a přípravu strategie na zápas, kde jsme dostali od kapitána instrukce pokusite se bojovat a nabídky remis konzultovat s kapitánem. Něco málo před 9:00 přijeli naši soupeři z Nivnice a utkání po zapsání sestav mohlo začít.

K dnešnímu zápasu jsme nastoupili bez omluvených Ficence a Bartoše, ale oproti derby v minulém kole, posíleni o Jirku Koloucha a Marka Staňu.

Hosté přijeli bez Ivana Krajsi, včele s Martinem Kohoutkem a Jožkou Mikulčíkem.

Začátek zápasu vypadal v duchu předcházejích utkání . Jarda Pavelčík získal s přehledem 1. bod.

Potom naše mladé pušky, Honza Moštěk a Marek Staňa, potvrdili své kvality a bylo to 3:0, pro nás. To jsem ale netušil, jak se to po tak zdrařilém začátku zápasu celé zamotá.

Pak jsme si vybrali slabší chvilky a Nivnice srovnala na 3:3. Začal jsem to já, pan Soukeník mně chytil koně na kraji šachovnice a partii dovedl zkušeně do vítězného konce.

Na to Vlastik , vedoucí o kvalitu, přišel o dámu a Petr Vávra neudržel horší koncovku a bylo z toho drama.

Vedení nám vrátil ten nejzkušenější, Jarda Hala, který vyhrál nelehkou koncovku. Jirka Kolouch potvrdil naše vítězství remízou s Jožkou Mikulčíkem.

Do dalších zápasů se musíme zlepšit, hlavně trio v čelo se mnou , které prohrálo již podruhé po sobě.

Zápas proběhl v dobré, přátelské pohodě, za což děkuji oběma týmům.

(Moštěk Jan) ještě bych doplnil, a znovu pogratuloval k pěkné partii panu Halovi, jelikož on byl v daném zápase nejlepším hráčem. Zahrál solidní partii a pak výborně koncovku s pěšcem více a aktivnějšími figurami. Daná koncovka se může klidně vložit do materiálů pro učení šachové mládeže!!!

Javor Jan, kapitán C týmu.

3 komentáře u „RP-UH (Vlčnov C – Nivnice A)“

    • Píši v komentáři, Honza ho trochu opravil, že jsme byli zvyklí dávat Nivnici klepec, včera se nám nedařilo, je to sport, jsme rádi za těsné vítězství.

      Kdy vy dáte zprávu, 0:5 vpředu je trochu moc.

      Odpovědět

Napsat komentář