Ještě je šance Vlčnov C

Dobrý den, dne 16.02.2020 jsme přivítali tým z Boršic a v přátelské atmosféře jsme se chtěli pokusit zabojovat o čelo tabulky a třeba ještě zkusit i tuto soutěž vyhrát. Ovšem nebude to nic jednoduchého.

Na 1. šachovnici jsem hrál já (Honza Moštěk) bílými figurami a v této partii se mi ze zahájení nepodařilo nic získat. Ve střední hře jsem vykryl možnosti soupeře a centralizoval figury. Nakonec se vyměnili skoro všechny figury. Nakonec koncovka věž+jezdec se symetrickou pěšcovou strukturou. Nakonec koncovka přešla do věžovky a remiz.

Na 2. šachovnici hrál černými figurami Jirka Kolouch, které mu se podařilo v zahájení a dále ve střední hře soupeři pokazit pěšcovou strukturu, ovšem pak přišla chyba tah a5, kde vznikla slabina na b6, kterou musel černý neustále krýt. Zápas vypadal dobře a soupeř měl málo času tak nabídl Jirka remiz a soupeř ji přijal.

Na 3. šachovnici hrál Libor Ficenc, kde jeho partii jsem viděl až ke konci, kdy mu vznikl krytý volný pěšec a soupeři slabí pěšci na bílých polích, které musel černý krýt. Nakonec chtěl černý aktivně zaútočit, ale podcenil slabou 7.řadu a slabého krále. Libor to zahrál výborně a partii vyhrál.

Na 4. šachovnici hrál černými figurami Karel Bartoš, kterému ve střední hře vznikla komplikovaná pozice, kde skoro všechno viselo. Černý král zůstal na e8 bílý král v rošádě. Ovšem soupeř udělal chybu a toho Karel využil a začal na soupeřova krále tlačit a vznikla velmi špatně bránitelná hrozba s aktivním jezdcem černého. Nakonec Karel získal lehkou figuru, avšak jeho král byl stále v centru. Nakonec se Karlovi podařilo správně pozici ubránit a svého krále dostat do bezpečí a zaútočit aktivními figurami a s figurou více.

Na 5. šachovnici hrál bílými figurami Jan Javor, který v zahájení nebo na začátku střední hry ztratil pěšce. Jeho soupeř sice neměl vyvinuté figury, ale bílý tam nic neměl. Nakonec Jenda nabídl remiz a soupeř mu ji přijal.

Na 6. šachovnici hrál černými figurami Petr Vávra ml., kterému se nepodařilo dobře rozehrát zahájení. Zůstal mu král v centru v koncovce, který se díky aktivním figurám bílého 2věže a 2střelce nemohl hnout a bílý postupně svou převahu uplatnil a partii vyhrál.

Na 7. šachovnici hrál bílými figurami Jaroslav Hala, jeho partii jsem bohužel skoro neviděl, viděl jsem jen, že jsou opačné rošády a obě pěšcové laviny se rozběhli proti králi. Nakonec partie skončila remízou.

Na 8. šachovnici hrál černými figurami Jaroslav Pavelčík, který měl v koncovce kvalitu méně + dámy, nevím, jak se mu povedlo partii remizovat. Nejspíše se mu povedlo slabého krále bílého vyšachovat.

1 komentář u „Ještě je šance Vlčnov C“

 1. Hodnocení zápasu z pohledu kapitána.

  Tušili jsme, že Boršice přijedou nadupané, mají v týmu hodně dobrých a zkušených hráčů a hlavně na zadních šachovnicích byly favoriti. Nás je málo, museli jsme se obejít , bez omluveného Vlastika Oharka a zaneprázdněného Marka Staně.

  Utkání se vyvíjelo dle předpokladu. Po skončení partií na 5-8 šachovnici vedli hosté 2,5: 1,5 a to ještě můžeme být rádi, že mně a Jarouškovi vzali remízy. Asi proto, že Michalovi Havránkovi se podařilo bez problému s černými vyrovnat a pan Ludvíček stál aktivněji. V tu dobu by si na naše vítězství vsadil málokdo.
  Utkání otočili Libor a Karel, kteří začali přehrávat své zkušené soupeře. Mezitím Honza remizoval .
  Když Libor vyhrál, a Karel byl v lepším postavení, povolil jsem Jirkovi vzít remízu v aktivnějším postavení,
  dohrávku Jirka vyhrál. Naši včerejší hrdinové odčinili remízy s déčkem.

  Již je jasné, že soutěž nevyhrajeme, Polešovice postavily sestavu bez hostujících hráčů Nové Vsi , a prohrály se s Dolním Němčím.

  I tak vítězství těší, děkuji všem našim i soupeřovým hráčům za pěkný zápas.

  Odpovědět

Napsat komentář