Poděkování ŠSČR, Garde Lipovci, SK Podlužan Prušánkám

ŠSČR pozastavil včera večer šachové soutěže od extraligy po druhou ligu s doporučením na krajské šachové svazy o zvážení situace a pokračování v nižších soutěžích. Včera odpoledne TJ Vlčnov udělal možná nejtěžší rozhodnutí vůbec. Před tím, než se rozhodlo o odložení soutěží jsme veřejně řekli, že zdraví našich hráčů je na prvním místě a že nenastoupíme k žádnému šachovému zápasu tento víkend. Cena za toto rozhodnutí mohly být kontumace a možný nepostup do první ligy, sestup v ZKS západ a pokuty, které jsou například v druhé lize 8 000 Kč za nenastoupení k zápasu. Cena zdraví našich hráčů  a jejich rodin nám byla vzácnější. Děkuji tímto článkem i Lipovci a Prušánkám, kteří veřejně řekli, že k zápasům taky nenastoupí. Děkuji za odvahu. 

Prušánky

Dobrý den všem, vážení šachoví přátelé,
jménem SK Podlužan Prušánky z.s bych Vám tímto chtěla oznámit, že SK Podlužan Prušánky v rámci ochrany zdraví hráčů neodehraje domácí nedělní zápas 2. ligy sk.E proti družstvu Zlína.
A to i přesto, že vyhlášený nouzový stav definuje hranici pro sportovní akce 30 a více lidí. Nicméně, toto opatření chápeme jako logický, zodpovědný a správný krok za současné situace.

Děkuji za pochopení a těším se na brzké setkání nad šachovnicí za příznivějších (standardních) okolností.

Oficiální stanovisko o ukončení či pokračování (přesunutí hracího termínu) soutěže družstev ze strany Šachového Svazu ČR očekáváme každým okamžikem.

S pozdravem a přáním klidných dnů

Ing. Taťána Šeráková

 

Lipovec

Dobrý večer všem, jménem Lipovce se připojuji k rozhodnutí Vlčnova zrušit víkendové zápasy družstev. V aktuální situaci je zdraví samozřejmě na prvním místě. Současně předpokládáme, že stejně jako další sportovní svazy, také šachový svaz ukončí nebo případně přeruší rozehrané soutěže družstev.Pavel David,Garde Lipovec

 

Na šachovnicích soupeři, po partiích kamarádi a družstva, které umí táhnout za jeden provaz! Děkuji za odvahu. Děkuji za názor. Děkuji za to, že jste riskovali stejně jako my. Sice děkuji a těším se, jak Vás příště porazíme a nebo Vy nás, ale dnes jsme vyhráli. I malé riziko, které by postihlo jenom jediného člověka  a změnilo mu život, je luxus který stojí za odvahu riskovat a děkuji ještě jednou Lipovci a Prušánkám, samozřejmě Šachovému svazu České republiky a samozřejmě Markovi Kadlčíkovi a Petrovi Kadlčíkovi za podporu a ochotu risknout Vlčnovské šachové sny a přijít o ně. Díky tomuto kroku, který jsme společně včera udělali, víme že zdraví je víc než jedna šachová partie. Víme, že oddíly umí držet za jeden provaz a umíme bojovat za svojí pravdu. 

 

Petr Koutný

2 komentáře u „Poděkování ŠSČR, Garde Lipovci, SK Podlužan Prušánkám“

  1. VV ŠSZK po vyhlášení nouzového stavu přerušuje s okamžitou platností všechny soutěže družstev řízené ŠSZK do odvolání a ruší všechny mládežnické turnaje minimálně po dobu trvání nouzového stavu.

    10.kolo soutěží družstev (ZKS a RS), které připadá na neděli 15.3.2020, se tudíž neuskuteční.

    za VV ŠSZK 12.3.2020

    Jiří Ondra

    Odpovědět

Napsat komentář