Mistři proti Hráčům po boji 2-1 – simultánka s Vojtou Plátem

Vojta Plát jako bájný Caesar. Přišel – viděl a zvítězil. A doplním i to, že bavil svým komentářem šachové fanoušky! Simultánky, kde hrají Mistři proti Hráčům jsou myšlenkou, kde výhra a prohra není tím nejdůležitějším. Hraje se o pohodu. Hraje se o radost. O zážitky a o vzpomínky. V této akci není poražených. I  včerejší simultánka byla tím důkazem. V článku, který budu sdílet na Novoborským šachovém serveru ukáži partie, výsledky, video a pár drobností. 

Toto je video záznam z přímého přenosu. Nabízí pohled na těžké šachové boje, nabízí pohodu a vtípky. Vojta hrál simultánku proti 23 hráčům a výsledek mluví jasně o tom, že to byl boj a že kdo hrál si dobře zahrál a kdos e díval, ten se bavil. Vojta 12 partií vyhrál – 6 remízoval a 5 prohrál! Respekt k Vojtovi i k hráčům! 

A podíváme se na partie. Začnu pomaličku panem Válkem. Stává se z něj legenda internetu a nechybí na každé pořádné šachové akci, tak tady je jeho partie. 

 

Honza Moštěk vyhrál partii s Vojtou Plátem a teda obrovská a dvojitá gratulace Honzovi a samozřejmě do Vlčnova!

 

Další zajímavá partie je partie Jakuba Kačírka. Už to zahrát si s Vojtou Plátem je zážitek pro spoustu šachistů. Tady je partie Jakuba.

 

Další jméni mi nic neříká. Teda jméno mi říká hodně, ale neumím si toto jméno v roce 2020 správně přiřadit. No to mi ale nic nebrání sem dát i tuto partii.

 

A Vlastně na jménech nezáleží. Ládík 007  a jeho partie. Chci ukázat těmito partiemi, že to byl tvrdý zápas a Vojta opravdu ukázal, že je jeden z nejlepších hráčů u nás!

 

Na všechny partie se můžete podívat na tomto odkazu: https://lichess.org/simul/UGPEIld5

 

Těší nás a tím nás myslím náš tým RaP šachy, který vymýšlí takové akce, že se tato pohodička líbí. Byl to nápad jednoho dopoledne a v době myšlenky jsme ani nevěděli jestli je možné něco takového realizovat. A když jsme přišli na to, že je to možné, pak jsme nevěděli jestli o takovou akci budete mít zájem! Štěpán Žilka v první simultánce hrál proti 100 hráčům. Druhá jeho simultánka měla přes 200 diváků na youtube. Vojta hned první simultánkou přivítal 400 diváků na youtube a včerejší simultánka měla přes 350 diváků na youtube. Zájem o to zahrát si s Velmistry je tak velký, že tvoříme pořadníky a i tak, Vás tato akce baví a máte z ní radost.  Vaše radost je pro nás ta největší odměna. Děkujeme! 

 

Co nás čeká dál? 

11.4.  – by měl proběhnout zápas Vlčnov – Bziny na internetu s živým komentářem

12.4. – se bude hrát zápas CZE-SVK a dnes to vypadá na dvě družstva o 40 hráčů!! ( může být i víc, přihlaste se!!)

13.4. – v 18:00 bude hrát simultánku Robert Cvek a to bude jízda!! 

15.4. – je další simultánka, zatím přemýšlíme s kým:) 

Pak nás čekají poslední dvě simultánky a úplně poslední bude bonusová a to budu hrát já ( Petr Koutný) a komentovat bude Robert Cvek. To bude koncem dubna. Kanál Robert a Petr šachy začíná vymýšlet šachové akce a baví nás to! Uvidíme s čím dalším Vás překvapíme:) 

 

Petr Koutný

 

 

3 komentáře u „Mistři proti Hráčům po boji 2-1 – simultánka s Vojtou Plátem“

 1. Tak legenda Internetu, to je dobré. 🙂 To snad ještě nejsem a ani nebudu. Chtěl poděkovat Vojtovi, že si se mnou včera zahrál, udělal mi velkou radost. Tu kombinaci jsem přehlédl, jinak to bylo spíše remízové postavení. Je nutné vždy kontrolovat první a druhé zlaté pravidlo. Zároveň je ale ta kombinace překrásná a měla by se dostat do učebnic taktiky. 🙂

  Ale pravdou je, že se poslední dobou vtírám na kanál jako vazelína. To bude tím, že vás mám rád a zpříjemňujete mi každý den. 🙂 Šachu zdar.

  Odpovědět
 2. Nevím co bylo dřív, jestli můj nick Oldrich_Duras nebo jsem začal hrát jeho oblíbený Englund gambit. Jisté je, že k mým oblíbeným učebnicím patřila knížka Duras vítězí. Vojtu nemusí porážka mrzet, v simultánkách se mi daří, mimo jiné jsem v Englund gambitu u nás v Pozlovicích porazil Kubu Roubalíka. Musím se ale přiznat, že jsem od partie chtěl asi po 6. tahu utéct a v průběhu partie jsem měl víc štěstí než rozumu. Hlavou se mi honilo jen hlavně neudělat nějakou kravinu. Nakonec to s dvojicí střelců vyšlo.
  Pozdravujte Emila Macuru. Volal mi Pepa Velčovský, že chce Emil udělat sraz dorostenců z roku 1978, co hráli tehdy na Lomonosově unoverzitě v Moskvě. že se na sraz hlásím. Pokud vzpomínám tak tam byl p. Hába s ogárkama Zdenkem i Petrem, Milan Kopčil, Petr Bažant, P. Velčovský… Zdraví dorostenec Mira Krajíček

  Odpovědět
 3. Petře, moc díky za skvělé simultánky. Pod jménem Odrich Duras hraje Mirek Krajíček od nás z Pozlovic…

  Odpovědět

Napsat komentář