Dohraje se 2 liga. E nebo nedohraje?

Aktuálně 5 oddílu odmítlo dohrávat tuto soutěž. Šest oddílu by jí chtělo dohrát a teď záleží na STK aby rozhodla. Tajné a nepotvrzené ale zajímavé informace jdou z extraligy a tam údajně většina oddílů odmítá dohrát extraligu. Neříká se to veřejně, ale jde o peníze…Bude se šetřit  a nejvíc v extralize…

Teď je vše v rukách STK a protože pět oddílů odmítlo hrát, podle mě nebude se dohrávat druhá liga. Nebude se dohrávat ani extraliga a ani první liga a i když se tady vše zakryje různými důvody, tak ten největší důvod jsou peníze. Ekonomika je přidušená a sponzoři první co vypustí je sponzoring do sportu. To poslední co dnes sponzory zajímá je sponzoring šachu. Města, která dotují šachy budou taky šetřit a tak ty příští roky nebudou jednoduché a možná uvidíme škatule hýbejte se  a šachové soutěže můžou projít poměrně silným zemětřesením.

 

Budu tedy předbíhat a tvrdím, že se soutěže nedohrají. Co ale pak dál? Bude to těžké rozhodování a nikomu jej nezávidím. Půjde o to si vybrat nejmenší zlo. Nejmenší zlo je ale vždy zlo a někoho se dotkne a někomu ublíží. Až čas ukáže, jestli STK vybralo správně…

 

Na stole pak podle mě budou jen možnosti uznat soutěž a nebi jí vynulovat…

 

 1. Když soutěž uznáte jak je, je tady křivda pro oddíly které padají a mohly se zachránit. Těžko takovým oddílům řeknete, že je to mimořádná situace. Takový Ořechov investoval hodně peněz do druhé ligy a poslední dvě kola měl možná lehčí soupeře. Ta záchrana je reálná! A odsoudit je k zestupu je rozhodnutí, které bude těžko pochopitelné minimálně v Ořechově. To stejné s postupem. Vlčnov by postoupil, ale nebyl by to slavný postup. Nebyl by to postup plný radosti. Lipovec by mohl protestovat, že to není spravedlivé, protože i oni ještě měli šanci. 
 2. Vynuluje se soutěž – zedy budeme hrát ve stejném složení i příští rok. Ořechov, Lokomotiva a Kuřim budou spokojeni. Vlčnov to bude hodně bolet. Poctivě hrál 9 kol a poctivě vedl ligu. Z vyšší moci se vynuluje soutěž. Je to jako by jste někomu ukradli ročník. Ono to jde ale skrz všechny soutěže. Když nikdo nespadne z druhé ligy, nikdo do ní nepostoupí. Co potom Kunovice? Které platili dva oddíly a mají dva oddíly na postupu? Jedno jim postupuje do 2.ligy a jedno do ZKP? Ono tady nejde jenom o Vlčnov, ale i o vyšší soutěže a nižší soutěže! Opravdu nezávidím nikomu toto rozhodování.

 

Neříkejte prosím, že Vlčnovu vyhovuje nedohrání soutěže. Opravdu nevyhovuje. Za prvé, dnes nevím jestli budeme mít peníze na mužstvo v první lize. Za druhé se může soutěž vynulovat a bude nás to bolet. Vlčnov chtěl soutěže dohrát, nemůže je dohrát a jakkoliv to dopadne, nebude to dobré rozhodnutí. Podobné starosti budou ale všude. Peníze nebudou, oddíly s domácími hráči a odchovanci budou mít konečně výhodu a oddíly založené na penězích od sponzorů, jako třeba Vlčnov můžou a nebo nemusí mít problémy. Každá legrace něco stojí. Řekněme si, extraliga je dnes kolem 500 000Kč a to bojujete o záchranu a asi i spadnete. První liga aby jste se mohli zachránit je kolem 80 -100 000 Kč a i tady musíte počítat, protože to je jenom první liga. Máte k tomu i oddíl B a C a D a to rozhodnutí jestli krvácet každý rok a nebo raději hrát nižší soutěž bude rozhodnutí spoustu oddílu. 2.liga když jí chcete vyhrát počítejte minimálně s 50 000Kč a když k tomu dáte celé družstvo, i tady máte rozpočet na oddíl, který musíte pokrýt a nesmíte finančně vykrvácet.  

 

Peníze to bude hlavním tématem a faktorem, které soutěže hrát příští rok. Čekám stěhování družstev podobné jako bylo stěhování národů. 

 

Věřím, že Vlčnov i příští roky bude umět pokrýt svoje náklady. Už dnes pracujeme na rozpočtu a samozřejmě sponzorech. 

3 komentáře u „Dohraje se 2 liga. E nebo nedohraje?“

 1. Ja bych rad upozornil, ze rada nizsich soutezi uz se dohrala a jsou tam jasne postupy a castecne i sestupy. Co by mne prislo jako vrchol nespravedlnosti je, pokud by kvuli anulovani letosnich soutezi druzstva z jiz skoncenych soutezi (ci uz postupujici ze soutezi neskoncenych) nakonec nepostoupila.

  Odpovědět
 2. Dobrý den,
  jednoznačně se přikláním k dohrání soutěže . Nechápu družstva , které soutěž dohrát nechtějí ( když budu tipovat, tak je na 90% uhodnu). Jediné spravodlivé je dohrání a schovávat se za roušku pseudo COVID – 19
  je směšné. Příklad Běloruska a Švédska mě dává plně za pravdu. Ke příkladu : od začátku roku onemocnělo 45000 osob chřipkou, na Covid -19 cca 7000 osob. Počet zemřelých chřipkou se raději neuvádí. Ale určitě bude vyšší než na COVID-19. A tak zástancům nedohraní bych doporučoval navrhnout konec všech sportovních soutěží do roku 2050.

  Odpovědět
  • Dobrý den
   Já osobně souhlasím s dohráním soutěží. Pro řídící orgány soutěží je to jednoznačná cesta. Svaz by mohl například určit termíny pro dohrání, ale neměl by nikoho nutit zápasy sehrát. tím by přesunul problémy na jednotlivé oddíly. Nastoupí, nenastoupí, každopádně domácí musí poslat zápis. Zda nepřijeli hosté, nebo jen polovina, nebo zda nastoupilo méně domácích hráčů atd. Samozřejmě s příslušnými kontumacemi. Ty by ale řídící orgán nepokutoval. Pak by záleželo na jednotlivých oddílech, jak se k tomu postaví a hlavně, že si to vyřeší mezi sebou.( případný sestup nebo nepostup). Vypadá to divně, možná by někdo zbytečně promrhal neděli nebo sobotu, ale co už. Vlk by se nažral a koza by zůstala celá. Jinak se povedou dlouhé a zbytečné diskuse.

   Odpovědět

Napsat komentář