Jedna nedůležitá zpráva

Měl jsem spoustu snů a spoustu snů se mi splnilo zažít. Některé se nepovedly a některé se nepovedou ale to je život. Přeci nemůžeme mít všechno. Rozhodl jsem se, proto přestat snít svůj sen o šachových turnajích a partiích. Chtěl bych skončit aktivní hraní šachů. Cítím se starší  starší, nestačím na nastupující generaci a jako by mě dnes víc bavily šachové videa a články, než moje partie.

Protože pořádáme a pořádám MČR Amatérů ve Vlčnově, takový pěkný rapid turnaj, půjdu si zahrát tento turnaj a nebude to rozlučka ze svobodou, ale budu to brát jako rozlučku s šachovou kariérou, která sice nebyla nijak oslňující a spíš vůbec nebyla zajímavá. Na druhé straně, skončit se má ještě v nejlepším a co může být lepší než turnaj ve Vlčnově. 

 

Budu dál dělat co mě baví. Budu aktivní na internetu, na youtube. Budu věnovat víc času rodině a všemu, na co jsem neměl tolik času a uvidíme. Můj děda když měl 40 let kouřil denně 100 cigaret a jednoho dnes si řekl dost. Nikdo tomu nevěřil, ale v životě potom nevykouřil ani jednu. Já si říkám, hrával jsem ročně stovky partií a pokusím se prožít příběh mého dědy. 

 

Určitě když se podívám zpátky, tak to není úplně špatný pohled. Vyhrál jsem se Zlínem ZKP a druhou ligu, s Vlčnovem ZKS, ZKP a druhou ligu. Vyhrál jsem Přebor Města Vsetína a snad třikrát jsem byl přeborníkem Zlínskéhop kraje v bleskovém šachu. Jak říkám, možná toho šlo dokázat víc, ale je to tak jak to je.

 

Tak jo, uvidíme se za pár dní ve Vlčnově!

 

Petr Koutný

 

4 komentáře u „Jedna nedůležitá zpráva“

 1. Ahoj Petře, souhlasím s názorem pana Čekala a také bych si přál, abys pokračoval v první lize v soutěži družstev.
  Fandím Vám (Vlčnovu) už od počátku a věřím, že budete v první lize perfektní tým. Velmi si Tě vážím jako skvělého člověka a nikdy nezapomenu jak si mě před pěti lety pomohl. Pevně doufám, že alespoň u soutěže družstev nadále zůstaneš! První liga není pro Tebe nic neznámého – ještě dnes si živě pamatuji na Tvé zápasy odehrané za Zlín. Teď si na tom herně o hodně lépe než před lety. Přeji hezké prázdniny a užívejte je s rodinkou plnými doušky. Roman

  Odpovědět
 2. Neblázni,takto nasratý je každý z nás po blbom turnaji ,ale príde jeseň a ligy a všetko je za hlavou 🙂 A na k****ov sa vykašli,sú všade,a každom okrese rovnomerne roztrúsení.

  GoGo

  Odpovědět
 3. Peťo, co blbneš? Dle tipovací soutěže jsi zapadl do kolonky-úspěšného absolvování turnaje. Co se týče stáří, musíš to dělat jako moje generace, která je o generaci starší než Tvoje, t.j. prostě si počkáš až mladší zestárnou.

  Odpovědět
 4. Ahoj Petře, pod bezprostředním vlivem negativních emocí činíš ukvapená rozhodnutí. Samozřejmě, že šach
  „na naší úrovni“ není středobodem vesmíru. Je to „jen“ koníček. Zdá se mi ale, že pro tebe se staly šachové duely otázkou „života a smrti.“ Takovýto přístup je chybný. Svazuje tě přílišná nervozita, snaha uspět za každou cenu a samotná radost ze hry se vytrácí. Dostaví se zákonitý výsledek v podobě křeče a série proher. Má rada zní, po odehrání Vlčnovského rapidu se do konce prázdnin vyprdni na turnaje ve vážném šachu. Ušetřený čas věnuj rodině, tím načerpáš pozitivní energii. V říjnu se začni věnovat soutěži družstev. Vlci na tebe spoléhají. V kolektivu stejně naladěných jedinců zažiješ více legrace a nehrozí ti depky jako v podzemní garáži zkurveného hotelu Don Giovany. Jinak ve čtyřiceti nejsi vůbec starý a na nějakou „nastupující generaci“ se můžeš zvysoka vysrat. Oproti tobě dokázali zatím hovno.
  PS. Držím palce dceři a ať ji po operaci dlouho nebolí pusa.

  S pozdravem Zdeněk

  Odpovědět

Napsat komentář