3. OPEN HŘÍBATA do 12.let, BRNO

V sobotu 5.6 se konal v Brně rapid šachový turnaj pro mladé šachové hráče do 12.let. Náš šachový oddíl TJ Vlčnov reprezentovali hned 2 hráči. Šachový turnaj hrála Ema Kapustová a René Moravec. Turnaj se konal v bowlingovém centru v Brně, kde mají i pěkné zahradní šachy, které naši hráči ve volnu po partiích s radostí využili. Tempo turnaje bylo 2×14 minut a hrálo se 5.kol. V turnaji byli i ceny za jednotlivé věkové kategorie chlapců a dívek.

Ema Kapustová, roč. 2010, 11. let

Emča uhrála 2,5/5 partií, což je solidní výkon 50 %, pro lepší umístění je vždy potřeba získat více než jen polovinu bodů. Ve své věkové kategorii do 11. let v dívkách skončila na pěkné 4.místě a to už se počítá. Celkově skončila na 21.místě z 37 hráčů.

René Moravec,  roč. 2013, 8.let

René uhrál 2/5 partií, což samozřejmě není úplně ideální výsledek, určitě chtěl získat taky aspoň 50 % a po 3. kole to vypadalo velmi nadějně, jelikož měl ze 3 partií 2.body a stačilo už pak jen uhrát 1 výhru ze 2 partií, ale se soupeři na předních šachovnicích a hlavně i starší hráči. kdyby se mu povedl tento 1.bodík navíc ukořistil ve své kategorii by byl na 1.místě. Bohužel to se mu nepovedlo a ve své kategorii chlapci do 8. let skončil na pěkném 4.místě. Celkově skončil na 22.místě z 37 hráčů a hrál za nejmladší kategorii v turnaji!