Vlčnov B – Bojkovice 4-4

index111

Vlčnov B asi byl favoritem tohoto zápasu a mohl potvrdit dobrý vstup do soutěže a kdyby vyhrál tak i bodový zisk mohl dávat pohodu do bojů o záchranu. Zápas skončil 4-4 a pojďme se dnes slovně podívat jak tento zápas probíhal. Partie, které potvrdí moje slova tady budou zítra. Možná trošku bude překvapivé, když řeknu že si myslím, že Bojkovice mohli chtít ze zápasu víc než jeden bod a pro Vlčnov tento zápas byl dalším varováním, že takto to dál nepůjde!

 

Partyš – Prchla – 1-0

img_2593

Peťa zahrál druhou po sobě pěknou partii a určitě bude v nominaci o hráče měsíce. Co říct k partii? Pěkná! Oběť figury, která ani nebyla obětí, protože nešla přijmout a potom už jen mnoho cest, které vedly k výhře. Hodně přesvědčivě, hodně pěkně a hodně dobře. Pěkná partie, určitě doporučím si jí zítra přehrát!

Kolouch – Koutný – 0 – 1

 

img_2586

Soupeři se nepovedlo ´plně přesně zahájení, vysvobozuje se ztrátou jednoho pěšce, v časovce přehlíží druhého a je tady věžovka se dvěma pěšci víc a jen otázka jestli to dokáži vyhrát. I přes snahu soupeře získávám bod ale věžovka v této partii nebyla tou hlavní příčinou porážky, chyby a bylo jich víc než udržela pozice se staly mnohem dříve.

 

Flekač – Vaňhara- 1/2

 

img_2596

Solidní partie, solidní remíza. Konec partie jezdcová koncovka, která vedla do korektní remízy. Partie na které jsme u Milana zvyklý.

 

Zapletal – Oharek 1-0

 

img_2589

Naše jedna ze dvou porážek. Soupeř podle mě byl jeden z nejlepších hráčů Bojkovic a hned jej dostal Vlastík, který má na to nějaké štěstí. Ale Vlastíkův problém je někde jinde než ve štěstí na hráče. Je to zahájení, kde udělá malé chybičky a soupeři toho dokáží využívat. V Partii uvidíte, že soupeř to hraje lehce a čím to hraje soupeř lehčeji, tím Vlastík hraje křečovitěji a ta křeč u něj zůstává. Soupeř vyhrál zaslouženě a sehrál moc pěknou partií!

 

Podškubka – Valeš – 1/2

 

img_2585

Honza partii blical až se doblical  prohrané koncovky. Bylo docela utrpení sledovat jeho pozici, kdy ostatní hráči byli ještě v zahájení a Ondra začal přemýšlet. Ono, ještě že tak, protože soupeř měl tmu a Ondra konečně zapnul a dovedl partii do remízy, ale jak se to povedlo zremizovat to ví jen Ondra a pan Valeš, protože tady uteklo Bojkovicím vítězství v zápase a pro nás, či pro Ondru tato partie musí být varováním. Dobrá remíza, ale takto ne!

 

Vaňhara – Moštěk 1/2

honza

Korektní remíz, pěkně ubráněná pozice. Honza hraje solidní šachy, to je dobrý základ pro výkonnostní růst. Remiz byla zasloužená a podle postavení na šachovnici i očekávána. Dobrý partie.

Ondrůšek – Plášek 1/2

img_2584

Gary se zeptal, jestli může nabídnout remízu. Vývoj zápasu nám vyhovoval a byli jsme pro. Co se mě ale na Garymu líbí je jeho bojovnost a obětavost pro tým. Tohle to je vlastnost, kterou si cením a pro ostatní hráče, zejména pro borce z Vlčnov D by měl být vzorem. Gary je v mém hledáčku a brzo dostane šanci v A týmu.

 

Javor – Prachař 0-1

 

img_2590

Javor se trápí, jde to vidět kdy neudrží lepší pozice a i dnes si myslím, že mohl hrát na výhru, remíza stačila družstvu k výhře a nakonec prohrál a jeho bod znamenal bod pro Bojkovice. Je to škoda, protože Jenda umí hrát lepší šachy, než dnes hraje! Ale musí chtít a musí pracovat!

 

Hodnocení zápasu z mého pohledu, je ten že Bojkovice si možná zasloužily více než jeden bod a my jako Vlčnov B to stále není ono. V takové sestavě musíme chtít víc než jeden bod a jestli má být toto družstvo přípravou hráčů pro Vlčnov A, tak opravdu nevím kdo si říká o to aby hrál za Vlčnov A. Ale šetřme slzami, až tu budou partie a ukázka bojovnosti Vlčnova D, tak pak si popláčeme. Dnes je to jen povzdech, ale dobře končí první měsíc soutěží a doufám že toto byl měsíc na to abychom se rozehráli a snad druhý měsíc bude o mnohem lepší, protože koho bych zatím mohl pochválit je Peťa Partyš a Gary a Milan, jinak od všech čekám mnohem víc!

 

Partie už zítra tady na webu!

 

bůdy

 

 

7 komentářů u „Vlčnov B – Bojkovice 4-4“

 1. Tak i já něco přidám. Zase na mou obhajobu co se týče k nedělnímu zápasu, byl jsem, jakože náhradník, jelikož nebyli hráči a šel jsem hrát rád, na druhou stranu opravdu na opačné rošády a kombinační hru jsem nebyl připraven vzhledem k indispozici z předchozího dne, ale věřím, že i v takovýchto indispozicích jsem schopem v pohodě bez rizika remizovat a to i se silnějším hráčem, šlo to za mě hrát samozřejmě útočněji, což jsou opačné rošády na druhou stranu jsem věřil Peťovi Partyšovi, který to zahrál parádně a v koncovce i druhému Petrovi. A jinak je pravda, že trénuji, teď je to těžší jak se rozjela zase škola, ale snažím se tomu dát aspoň tu hodinku a doufám, že jde aspoň vidět, že nehraji prostě úplně blbé tahy bez významu či že celou partii neudělám rošádu a pak dostanu mat. Prostě zabojujem a udržíme se v pohodě máme dobře našlápnuto myslím…

  Odpovědět
 2. Sice jsem ještě neměl možnost zasáhnout, ale plně sdílím názor Petra. Tento rok nejde C a D týmu o nic, tak proč si věci nezkusit. I když prohraji, tak bych hrál do holých králů. Může se to někdy hodit. Je začátek sezóny, tak se zkusme nad tím zamyslet.

  Odpovědět
 3. Tak i já něco přidám. Zase na mou obhajobu co se týče k nedělnímu zápasu, byl jsem, jakože náhradník, jelikož nebyli hráči a šel jsem hrát rád, na druhou stranu opravdu na opačné rošády a kombinační hru jsem nebyl připraven vzhledem k indispozici z předchozího dne, ale věřím, že i v takovýchto indispozicích jsem schopem v pohodě bez rizika remizovat a to i se silnějším hráčem, šlo to za mě hrát samozřejmě útočněji, což jsou opačné rošády na druhou stranu jsem věřil Peťovi Partyšovi, který to zahrál parádně a v koncovce i druhému Petrovi. A jinak je pravda, že trénuji, teď je to těžší jak se rozjela zase škola, ale snažím se tomu dát aspoň tu hodinku a doufám, že jde aspoň vidět, že nehraji prostě úplně blbé tahy bez významu či že celou partii neudělám rošádu a pak dostanu mat. Prostě zabojujem a udržíme se v pohodě máme dobře našlápnuto myslím…

  Odpovědět
 4. Můj názor, můžeme prohrát, je to jen hra, ale musíme tam dát všechno co umíme, musíme se rvát o každý tah. Když vidím, jak vypouštíme partie, pak je mi líto Milana, že tam sedí až do konce a bojuje za ostatní. Buďme tým a makejme, klidně prohrajme, soupeř může být lepší ale po boji!! Nechceme postoupit, ale naučme se bojovat!
  Když tam já sedím a makám 70 tahů, tak proč Déčko dává remiz za 18 tahů?? Když tam MIlan sedí 5 hodin tak proč má Ondra odehraných 40 tahů za 5 minut a je v prohrané koncovce? Pojďme trochu makat jako tým! Všichni za jendoho a jeden za všechny!

  Odpovědět
 5. Ahojte,hral jsem to prilis rychle.. Nezodpovedne vuci tymu. V patek to vemu. Mrzi me partie pana Javora. Ten byl jasně prohraný, pak byl zase vyhraný a pak to bylo asi remizove.skoda

  Odpovědět

Napsat komentář