Vlčnov A – Zlín B – pohled na zápas, postřehy, perličky, partie.

Zlín určitě překvapil svojí bojovností. Zlín mile překvapil, že zápas nevzdal už před zápasem a protože jsem hrával spoustu roků ve Zlíně, tak měl jsem z tohoto Zlína radost! Naše soupiska byla tak silná, že jiný výsledek než naše výhra by byl obrovský šok a tak jsme si šli zápas pěkně užít. Před zápasem jsme popřáli Robertovi vše nejlepší k narozeninám, které měl v pátek a druhé blahopřání šlo Rosťovi Svobodovi, zpětně k jeho životnímu jubileum. Rosťa je člověk, který pro šachy a pro Zlín udělal strašně moc a byl jsem rád, že jsme měli šanci mu dát láhvinku určitě skvělého vína, vína které jsme vyhrál ve Zlíně na Vánočním bleskovém turnaji. Pobavil Láďa Kokrda, který ač pravidelně jezdí na přednášky do Vlčnova, tentokrát místo do Vlčnova dojel do Hluku, pobavil i Mira Kocián, který je šel vyhlížet a v krutých mrazech se všem ztratil z dohledu, ale nakonec hodně v přátelské atmosféře s malinkým zpožděním jsme zahájili zápas.

Jestli se chcete zeptat, jestli nám to za to stálo, mít dnes na zápase takovou sestavu a ještě velmistra bez váhání říkám ano! Je to neuvěřitelný zážitek, když takový PAN hráč hraje ve Vašem družstvu! Když takový hráč je na Vaší straně a Vy chcete ukázat, že není ve špatné týmu. Je zážitek, když Robert přijde do místnosti a zná každého domácího hráče jménem! Když Vám ukáže bojovnost, vůli vyhrát a třeba taková drobnost, během své partie se procházel, to ano, ale s nikým ani slovo neprohodil, maximální koncentrace na svojí partii! Jestli se mě zeptáte jestli nám to dnes za to stálo, hrát tento zápas s Robertem ve družstvu tak Vám řeknu, že ano a byl to hodně silný zážitek, který v nás bude hodně dlouho!

 

Robert a Rosťa. Mělo to být na jednu branku a i sám Robert mi po partii říkal, že Rosťa hrál skvěle a že nevěří tomu Elu co má Rosťa napsané v soupiskách! Opravdu, Rosťa zaslouží pochvalu a sportovní uznání i od nás, protože dal do partie opravdu hodně z toho co umí a Robert se musel opravdu snažit a zatopit pod kotlem pořádným výkonem aby Rosťu porazil. Prý tam byla jedna nebo dvě malé, opravdu malé nepřesnosti, z pohledu nás obyčejných smrtelníků bych řekl pár normálních tahů, z pohledu Velmistra malinké nepřesnosti a pak už ta koncovka nabrala směr, který jsme čekali. Ale nechci se opakovat, když řeknu že Rosťa skvělý výkon! I když jsem Vlčnovský hráč, měl jsem radost za jeho partii!

 

 

Jára byl favoritem této partie, na druhé straně Ludva hrál moc pěkně a nebudu se pouštět do slovních variant. Partii tady máte, co bych ale vyzdvihl na Járovi byly dvě věci. První, že hraje pro družstvo a to do slova a do písmene! Drží partii tak dlouho při životě a jde do remízy až vidí, že je zápas vyhraný. Druhá pěkná věc a jsem moc rád, že Jára je našim hráčem je ta, že mu nevadí že přichází o bodíky, protože u něj je na prvním místě vítězství v zápase! Tedy abych to napsal jasně, záleží mu víc na tom aby Vlčnov vyhrál než na sobě! 

 

 

Postavím pozici, kterou přesně chci. Vím že Franta je silný hráč a proto jsem nechtěl hrát pozici, kde bych byl ohrožen, ale spíš pozici která nebude daleko od remízy, tedy dle plánu hlavně žádné riziko a kdykoliv můžu remizovat, ale přitom jsem chtěl jít do pozice, která nebude ještě tupá remíza! Chtěl jsem pozici, kde nebude jasný plán, kde nebude jasné, která figurka kam patří a kde nebude lehké odhadnout tahy obou stran. Franta hrál dobře, mohl hrát lépe a po malých nepřesnostech dostávám šanci a partii vyhrávám. Na druhé straně, byl jsem připravený i na variantu remízy, protože taktika mé dnešní partie byla neprohrát a žádné riziko, ale remízy kde opravdu nebude ani drobek šancí na výhru. Přesně takovou pozici mám, Franta podle mě udělá největší chybu že obsadí bezvýznamný volný sloupec a možná to ho stojí nakonec partii. Z mé strany, i tady soupeři blahopřeji pěkné partii!

 

Jestli se ze zeptáte co mě mrzí na tomto zápase, tak hodně mě mrzí, že se Marek nechytl. Marek je hodně silný hráč a hrál famózně v Pardubicích, ale tento rok mu nesedl, nechytl začátek a největší problém že dnes u něj není problém v šachové výkonnosti, ale v hlavě. Nevěří si. Dnešní zápas měl být tím, který jej nakopne a dá mu síly. Když říkám, že je to v hlavě, tak jeden příklad. Toto zahájení jsme důkladně probírali ve Vlčnově a Marek není sám, který moc dobře ví že se tady hraje na zisk tempa takovým divným tahem. Bílý nezahraje f2-f4, ale zahraje f3 napadne jezdce Je4 a po Jg5 zahraje f4, bílý jde Jg5-Je4 a je tady stejná pozice, ale ve které je na tahu bílý a má tedy tempo více. Právě to tempo, které Markovi v partii chybělo a soupeř dál už moc Markovi nedovolí. Můžu blahopřát soupeři a ještě jednou říct, že toto mě na tomto zápase hodně mrzelo!

 

Vladimíra vždycky rád vidím. Dnes bojoval jak lev! I když Peťovi vzal půl bodík, věřím že se na mě Peťa nebude zlobit, když tady poblahopřeji našemu soupeři k pěkné partii! peťa měl šance partii vyhrát, několikrát šel kolem výhry a určitě se na tuto partii podívejte, stojí za to! Oba dva hráči pochvala za pěkné šachy! Peťovi popřeji pevné zdraví! 

 

Karel! Nechtěl bych s ním hrát! Hraje v parádní pohodě a hraje opravdu dobře! Ne nadarmo se ve Vlčnově říká: Bacha na Karla Vlacha! Ale opravdu, jsem strašně rád, že máme ve Vlčnově skvělou partu! I když přišli Karel, Peťa, Milan, Robert,  a to nepočítám Pavla a Peťu,Emila kteří už jsou dávno naší , tak každý zapadl do Vlčnova takovým způsobem, že je to až neuvěřitelné! Na našich zápasech mě baví i to, že tyto lidi zase uvidím, protože to opravdu stojí za to!

 

Honza mi dělá velkou radost! Hodně trénuje, v partiích bojuje a každou partií roste! Mám z jeho druhé výhry obrovskou radost a je to super! Protože nám roste ve Vlčnově silný hráč a stabilní hráč A družstva! 

 

Slovy neumím pospat jak je krásné, že Vlčnov je jedna  velká rodina! Hrál jsem za spousty oddílů, ale doma jsem až tady a jsem rád, že mám to štěstí být u toho s takovými báječnými lidmi z Vlčnova! Dnešní zápas, dnešní den stál opravdu za to a jestli se mě zeptáte, jestli nám to stálo za to, tak Vám řeknu že každý takový den s těmito lidmi je taková pecka energie a pohody, že opravdu je to krásné! Jo mimochodem, vyhráli jsme se Zlínem, jsme první v tabulce ale to nejdůležitější je to, že my jsme VLČNOV!!

5 komentářů u „Vlčnov A – Zlín B – pohled na zápas, postřehy, perličky, partie.“

  1. Partie Kocián-Babula je zatím zrekonstruována na záznamu z onlinů v přechozím článku, rozbor Petr nejspíš dodá zítra.

    Odpovědět
  2. Malinko mě mrzí, že kluci co fotí zápas fotka nikomu nepošlou a pak nejsou v článku, na tom určitě zapracujeme a pak mi nedošla partie Mira Kocián – Milan Babula, která byla zajímavá, minimálně je na on-line, tak kdo chce se na ní může podívat.

    Odpovědět
  3. Petrova slova můžu jen potvrdit. Protože po příchodu do hrací místnosti byl stav 1:1. A z mého pohledu byla jen lepší pozice Karla Vlacha. Bylo však velmi poučné sledovat s jakou vnitřní sílou hrají Vlčnovští hráči v čele s velmistrem. Není to jen o elu, ale o bojovnosti a zkušenostech, protože Zlín bojoval a hodně kousal. DÍKY moc kluci za hezký zážitek !!!

    Odpovědět

Napsat komentář