Boršice C – Vlčnov C – pohled Libora na tento zápas

Není lehké vyhrát v Boršicích a proto mám velkou radost, když můžu napsat že Vlčnov C vyhrálo v Boršicích. Minulý rok jsme zažívali ve Vlčnově euforii z postupu A týmu a B týmu a báli se, že taková šachová horečka se už nemůže opakovat. Tento rok je to ještě větší! Kluci žijí ve Vlčnově šachem! Hrajeme tento rok bez nervů, protože nemusíme vyhrávat soutěže, nemusíme vyhrávat zápasy a nemusíme vyhrávat partie, ale když my tak strašně rádi vyhráváme! Je jedno který hraje tým, pokaždé všichni fandí! Pokaždé všichni čekají na první zprávy o výsledku a když se zápas podaří, tak následuje výbuch radosti! Přesně tomu bylo tak i po zápase, kde naše C družstvo vyhrálo v Boršicích!

Zprávu ze zápasu poslal Libor, 

 

Tuto neděli jel náš C-tým odehrát do Boršic. Jelikož víme, že v této soutěži je to jeden z těžkých soupeřů, tak jsme se snažili postavit co nejlepší sestavu. Vypadl s ní ze zdravotních důvodů však Jirka Kolouch, takže mi nezbývá než mu popřát brzké uzdravení a rychlý návrat za šachovnice. Ale to samé přeji i hráčům Boršic, protože svoji sestavu taky dávali těžko dohromady.

Zápas začal pro naše barvy velmi dobře, když p. Hala zkušeně přehrál mladého žáčka. Za další hodinku vznikla zajímavá koncovka střelec proti jezdci a mnoha pěšci. Ale ani jednomu se nechtěla tato pozice hráti, tak došel Petr Vávra s tím jestli má remiz přijmout. Po obhlídce ostatních partií dostal svolení. Jenže jsem netušil, že svoji partii pokazím. Stál jsem velmi dobře a p. Skalku zatlačil na poslední tři řady. Ale přehlídl jsem, že můžu dostat vydle. I tak mi však bylo večer řečeno, že počítat hlásí výhodu i když mám o kvalitu míň. Ale nejsem počítač(nebo silný hráč), tak jsem chvilku ještě zkoušel šejdit, ale tak zkušený hráč jaký bezesporu p. Skalka je si to pohlídal. Bylo srovnáno.

 

Zároveň s mojí partií skončila partie i Marka Kadlčíka proti p. Stodůlkovi ml. Marek dostal svolení k remíze už při konci partie na šestém stole, ale domácí hráč zkušeně využil časové rezervy. Když viděl jak se to otáčí, tak remiz přijal. Po této partii odjíždělo jedno auto do Vlčnova, aby podpořilo A-tým a zároveň vidělo velmistra Roberta v akci. Takže zbytek popisu partií může být malinko zkreslený. Nevím v jakém pořadí partie končily, ale vezmu to odzadu.

 

Petr Kadlčík zahájil partii velmi dobře a rychle získal figuru. Jenže se nejspíše moc uspokojil a ztráta koncentrace ho stála vrácení materiálu. Sice z mého pohledu měl ještě nějaké šance na výhru, ale ty minul a tak musel tvrdě bojovat o remiz, kterou uhrál.

 

Na pátem stole měl Jenda Javor celou partii co jsem viděl zavřenou pozici. A když jsme odcházeli, tak domácí hráči říkali, že mohl přijít o důležitého pěšce. Ale v neděli nad Jendou opět stáli všichni svatí, protože jak sám říkal stál velmi špatně. Jenže soupeř chtěl nejspíše udělat rychlé tahy, aby Jenda prohrál na čas, ale přehlídl že ztrácí věž. Takže po čtyřicátém tahu už této výhody Jenda uměl využít.

 

Na třetím stole hrál Mira Vychorec proti p. Volčíkovi st. Hrála se sicilská a domácí hráč okamžitě útočil na královském křídle. Náš hráč odolával, tak zkusil p. Volčík obětovat figuru za útok. Ale i tak to bylo málo, protože Mira vše ubránil a tak mohl připsat na naše konto velmi důležitý bod. A na konec první šachovnice. Abych se přiznal, tak tuto partii jsem po očku sledoval, ale vůbec nepochopil. Už zahájení bylo zajímavé a v tomto duchu se nesla celá partie. Podle našeho hráče to byla celou dobu remíza i když v jednom momentu po lepších tazích mohl stát líp. Ale to si určitě bude myslet i domácí hráč. Takže remiz a naše konečné vítězství 5 : 3. Bylo to důležité vítězství, protože jsme udrželi první místo v tabulce a nepřijdeme o něj ani v příštím kole i když máme volno. Všem bych chtěl poděkovat za bojovnost a kolektivní přístup.

Mám radost jak tým funguje a táhne za jeden provaz. Taky bych chtěl poděkovat i M. Žižkovi, že udělal klukům servis v podobě odvozu a taky podpory při zápase.

 

8 komentářů u „Boršice C – Vlčnov C – pohled Libora na tento zápas“

 1. Atmosféra byla super, ale to v Boršicích bývá vždycky. Snad to Vasim hráčům nás B tým v neděli vrátí. To myslím jen tu atmosféru a zázemí. Výsledek by mohl zůstat stejný :-).

  Odpovědět
 2. Gratuluji Vlčnovským šachystům k výhře. I když to tak zpočátku nevypadalo nakonec dost vyrovnané utkání 😀 Celý zápas ve velice příjemné atmosféře – a tak to má být 😉

  Odpovědět
 3. A myslím že i my s kapitánem, Céčko i když někdy se štěstím jede a stoprocentně plní úkol zálohy a z dálky i sychruje „B“ čko.

  Odpovědět
  • C tým nemá za úkol být první, ale můžu slíbit že kdyby náhodou bylo první i po posledním kole, tak bude postupovat do soutěže kde hraje B tým, je to na Vás kluci! Jestli si to chcete rozdat s B týmem příští rok, makejte a všichni si zahrajete o soutěž výš!!
   B tým se musí zachránit sám……má na to.

   Odpovědět
   • Peťo, ťím vzdáleně sychruje jsem v žádném případě nemyslel postup, kdyby se ‚B‘ udrželo, tam by partie štěstěny neuspěly. To jenom kdyby okolnosti béčku nepřàli, tak by mohlo možná céčko nějak zapracovat. Co se týká konfrontace B a C, lepší by byl oddílovÿ přebor.

    Odpovědět
 4. Tak každý má nárok na slabší chvilku. Ale důležitý je výsledek týmu. A to teď jistí stálice. Jsem s týmem obrovsky spokojen.

  Odpovědět
 5. Předseda měl asi špatný den, zisk figury v zahájení, 3- tahový mat ? . Škoda. Ale stává se i lepšim, jedeme dál…..

  Odpovědět

Napsat komentář