Vlčnov A – Francova Lhota – tak lehké to ale nebylo!

Těžký zápas, možná podle výsledku to vypadá jasně, ale hrálo se poměrně dlouho a partie se rozhodovaly kolem první časové kontroly. Historie se ale nebude ptát na to, jakou porci štěstí jsme měli a kolikrát nám musel soupeř pomoct abychom vyhráli takovýmto výsledkem, který a to musím říct je pro Francovu Lhotu až příliš krutý. Soupeř malinko doplatil, že zadní šachovnice , teda své nejlepší hráče ze zadních šachovnic nechávají doma a my když si takticky pohlídáme první dvě šachovnice soupeře, které byly z našeho pohledu nejnebezpečnější, pak už máme zápas pod kontrolou. Vyhráváme poměrně vysoko a první místo se nám líbí!

 

Milan Babula – Bolacký Jiří

Milan prochází kolem výhry, nakonec remíza, která měla příchuť výhry v zápase, protože taktika byla jasná, udržet přední šachovnice soupeře a rozhodnout ve středu soupisek, kde máme na tuto soutěž opravdu velkou sílu a tam se snažíme rozhodovat zápasy.

 

 

 

Buráň Jaroslav – Vrátný Radim

Partie plná respektů, který vede do rychlé remízy. První úkol ale máme splněn. Soupeře jsme udrželi na prvních šachovnicích a věříme si, že rozhodneme zápas na dalsích stolech.

 

 

 

 

 

Dubina Pavel – Zwardoň Petr

Pavel zatlačí soupeře po d sloupci a na poli d6, soupeř se zbytečně oslabí na královském křídle a toho Pavel pěkně využívá. Pěkná výhra Pavla a klid do našich řad, jdeme dle plánu.

 

 

 

Koutný Petr – Hrtánek Jiří

Můj soupeř hraje hodně měkkce a nemám problém vyrovnat hru, možná bohužel víc tam nemám a vznikne nudná hra, kde se budou figurky převalovat a pozice zůstává statická, soupeř nabízí remízu a já čekám na tah, který se soupeři nepovede. Dočkal jsem se a soupeř zahraje z mírné nepozornosti dva slabší tahy a partie končí. Toto jsou těžké a nudné koncovky, ale i ty se někdy musí hrát až do krve, teda když se hraje pro družstvo.

 

 

Partyš Petr – Kubáček Lubomír

Peťa hraje aktivněji a má mírně lepší pozici, soupeř pasívně čeká a pasívní pozice jsou pozice, kde udělat chybu není těžké, to se stane a soupeř přichází o kvalitu, zbytek už není těžké vyhrát. taktika zápasu nám začíná až moc lehce vycházet.

 

 

 

Vlach Karel – Filák Josef

Karel hraje dobře, získá materiál a vypadá to na lehký bod, soupeř ale začíná zlobit a Karel taky, protože i když je pozice stále vyhraná, není vidět jak Karel chce vyhrát. No nebudu to protahovat, Karel tu cestu najde a vyhrává, ale na druhou stranu, na to že měl Karel v zahájení o jednoho pěsce a potom ve střední hře o dva pěsce víc, tak věřte nebo ne ale toto byla nejdelší partie dne! I tak pochvala Karlovi za bojovnost a bod.

 

 

Hasík Karel  – Tyleček Drahomír

Karel hodně riskuje v zahájení, moc zdravě to nevypadalo, soupeř první nabídku remízy odmítá, druhou už bere a my jsme spokojeni, ta pozice nebyla zdravá a zápas je náš.

 

 

 

 

 

 

Flekač Milan – Smetana Rozstislav

Milanovi to všichni přáli, ten den prostě musel přijít a přišel dnes a Milan vyhrál! Paráda Milane!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Partie máte k dispouici z on-line, omlouvám se, za chvíli odjíždím do Švýcarska a nestíhám je dát na internet dnes.

 

Zápas to byl těžký a pěkný, protože každý zápas který vyhrajete se musí líbit. Držíme si první místo, všichni víme o co hrajeme a půjdeme zápas od zápasu, krok za krokem abychom dělali dobré jméno Vlčnovu!

 

 

1 komentář u „Vlčnov A – Francova Lhota – tak lehké to ale nebylo!“

  1. VLČNOV JEDE! Snad si to ale nebude číst někdo z Francovy Lhoty, ze zkomolených jmen by asi nebyli moc nadšení.

    Odpovědět

Napsat komentář