Zpět do reality

Tuto neděli odehrál náš C-tým sedmé kolo regionálního přeboru. Jelikož nás čekal jeden z těžších soupeřů. I když v tabulce Staré Město G není vysoko, ale dávají přednost mládeži, tak je to pochopitelné. Jenže tentokrát tomu zas tak nebylo. Ale tak jsem věřil, že je to soupeř hratelný. Po náležitém uvítání se mohlo začít. Po první obchůzce šachovnic jsem myslel, že je to na ručník. Hráči Starého Města ukázali našim hráčům, jak je důležité umět zahájení. Ale pojďme se podívat na jednotlivé šachovnice.

Kolouch Jiří – Omelka Roman

Jirka držel hrozně dlouho vyrovnanou pozici. Jenže dohrával jako poslední a pokud náš tým chtěl uhrát celkovou remiz, tak musel zvítězit. Soupeř si byl toho jistý a tak vyčkával. A když náš hráč musel, tak nezbylo než pozici otevřít. A to se vymstilo. Ale i tak bych chtěl Jirkovi poděkovat za bojovnost a týmového ducha.

Horsák Antonín – Ondrůšek Jan

Tady p. Horsák od prvních tahů zatlačil našeho hráče do defenzívy. Kde následně obětoval figuru za tlak pěšce na osmé řadě. Což nezbylo než, aby náš hráč velmi rychle kapituloval. Tady se ukázala velká zkušenost p. Horsáka a slabší chvilka Jendy Ondrůška.

Ficenc Libor – Macháček Lukáš

Jelikož jsem si říkal, že mladí hráči Starého Města zahájení znají, tak jsem chtěl překvapit. Jenže jsem měl hrát malinko jinak. I tak jsme se dostali do zajímavé pozice, kde jsme museli oba tvořit po svém. Nevím, kde jsem udělal chybičku, ale přenechal jsem iniciativu soupeři, který mě zatlačil. I tak jsem měl statečnou obranu. Soupeř mi nabídl remiz, ale když byl výsledek zápasu špatný, tak nezbylo než pokračovat. Jenže se blížila časová kontrola a mnoho tahů chybělo v partiáři, tak jsem nenašel přesnou obranu a musel jsem vzdát.

Trubačík Pavel – Vychorec Miroslav

Tady se ukázala nekoncentrovanost našeho hráče. Jak jsem zaslechl, tak si myslel, že stojí po zahájení dobře, ale po pár tazích byl prohraný. Takže se plně ukázala znalost zahájení. Takže velmi rychle prohráváme.

Kadlčík Marek – Babula Vlastimil

Náš hráč se musel tvrdě připravit na mladého talenta. Má být po kom a tímto bych chtěl alespoň tatínka mladého talenta pozdravit. Marek hrál velmi dobře. Jen v časové tísni (po 40 tahu mu zbyla 1 vteřina na hodinách) nenašel nejlepší pokračování a tak partie přešla do věžové koncovky, která už byla za rozhodnutého stavu zbytečná a tak podepsali remiz.

Lapčík Petr – Javor Jan

V této partii se hráli vyrovnané šachy. Jenže soupeř měl nejspíše respekt z našeho hráče a tak mu nechal přebrat otěže partie, které Jenda uměl využít a korigoval naši prohru.

Kadlčík Petr – Zelnitius Albert

Petr měl dnes svůj den a od prvních tahů zatlačil soupeře. Krále mu držel v centru a sám si pěkně vyvíjel figurky, které měli pěknou souhru a tak pořád něco hrozilo. Proto nebylo lehké najít správné tahy. Pěkná výhra našeho hráče, ale v celkovém sčítání to bylo málo.

Trubačík Zbyněk – Hala Jaroslav

Tuto partii jsem moc nestihl sledovat. Ale vím, že v zahájení soupeř malinko zatlačil našeho hráče. Ale nejzávažnější bylo, že tam zůstala figura ve vazbě a přišel o ni. Potom už v dané pozici nebyl problém dotáhnout tuto partii do vítězného konce.

Závěr:
Co mi jako kapitánovi zbývá říci na konec po takovém utkání. Že nás soupeř vrátil zpět na zem a uvedl do reality. Je potřeba začít tvrdě trénovat a nejlépe zahájením. Dále bych chtěl vyzvednout hráče, co bodovali ( Jenda Javor a Petr Kadlčík) a taky Jirku Koloucha s Markem Kadlčíkem, že se snažili do poslední možnosti se zápasem něco udělat. První místo ještě není ztraceno, tak musíme ještě poslední dvě kola bojovat. První Kunovice jsou silný tým, ale mají hrát s Dolním Němčím a Boršicemi, tak se stát může cokoliv.

3 komentáře u „Zpět do reality“

  1. Jelikož nejde komentář vložit p. Halovi, tak to dávám za něho.
    Soupeř mě v zahájení nezatlačil, ale já ho totálně zkazil, respektive vůbec nezačal. Soupeř mi nabídl Španělku, ale já nevím proč, přestože ji normálně hraji, jsem začal improvizovat a už v 7 tahu jsem to mohl vzdát, protože to bylo už jen trápení. Mrzí mě to, občas se mi to stává a doufám, že mám na dlouho vybráno. S panem Trubačíkem, pokud se ještě někdy potkáme, se těším na odvetu. Hala Jaroslav.

    Odpovědět

Napsat komentář