Dunajská Streda B – Skalica A 2-6 Slovenská 3 liga 1 kolo.

Vyhráváme poměrně krutě 6-2 a první kolo se nám podařilo potvrdit roli favorita. Vyhrává Sosna, Kapusta, Koutný, Stánec,  Fogl  a Londin. Ale zápas jak píši dopadl až moc krutě pro domácí, Honzovi se na první nelíbí pozice a nabízí remiz a soupeř nebere a nakonec prohraje. Soupeř Peti Kapusty stojí na výhru, ale když stojíte moc dobře/skoro na výhru je potřeba nasadit ty nejlepší tahy a zlomit soupeře a to se nestalo a soupeř začal hrát hodně podezřele, že z pozice s kvalitou více šel do věžovky s pěšcem méně a i když tam byly jasné remízové postavení i toto soupeř prohrál a když vyhrajete pozici, kde máte dva pěšce méně a soupeři zazvoní telefón, pak zápas nemůže dopadnout jinak. Ale hráli jsme dobře, čekali jsme na šance a zaslouženě i tak vyhráli. Přináším zajímavé pohledy na mojí partii, výsledek družstva a celou mojí partii. Skalica dnes dobrý!

 

 

 

První zajímavý a možná rozhodující pozice partie. Když se cokoliv vezme na e4, bude stát černý hůř a proto volím variantu, která bude s pešcem méně pro černého ( jsem černý), ale podívejte se na figury bílého, jak budou blokovány a pasívní, věřil jsem že to bude zajímavá pozice, kde pěšce kterého má bílý navíc můžu kdykoliv dobrat a tím možná můžu mít šanci stát lépe.

 

rozhodl jsem se pro tah  h6  exf5 hxg5 fxg6 e4…..Ten tah e4 byla myšlenka tahu h6. Podívejte se na figury bílého. Sg2 je zazděn pěšci d5+e4, Jd2 je zazděn stejnými pěšci a dokonce mám silného Sg7! Ano mám pěšce zatím méně, ale toho pěšce můžu dobrat kdykoliv, třeba tahy Je7-Jxg6 a nebo Sd4 a Kg7. Dokonce Va3 nestojí zrovna nejlépe….

 

Jako další ESO mám převahu pěšců v centru, tedy majorita a na tu se má hrát……Určitě tahem h6 vznikla zajímavá pozice, možná mírně lepší pro černého, ale mírně lepší pozice potřebují dobré tahy a i když se ve dvou tazích unáhlím a zahraji mírně nepřesně, dostaneme se do další zajímavé pozice….

 

 

Co se mezitím stalo? Mimochodem, partie je připravena na Vaše přehrání. Vyměnil jsem Sb6xJe3, tady uz jsem nechtěl připustit tah g4 a Jf5 ( uvidíte v rozboru partie) a tato pozice je taky zajímavá. Jde o figury, slabé pole a slabé pěšce. Je7 je tah, který se mi líbí a celá pozice je o tom, že Jezdec musí makat aby byl lepší než Sg2, když se mi to podaří, pak to bude dobré. Je7 a myšlenky jsou takové: První cesta je Je7-Jxg6-Je5-Jf3 a nebo Jd3 a druhá je ještě lepší, Je7-Jf5 a chci napadat Je3 a Jg3 a podpořit tuto figuru po f sloupci, třeba Vf8……..

 

Výsledky družstva:

 

1. Kolo Datum kola 2017/10/08
Šach. 1   ŠK Dunajská Streda B 12   ŠK Skalica 2 : 6
1.1  
  Takacs, Laszlo
IM
  Sosna, Jan
0 – 1
1.2 FM
  Cibulka, Vladimir
 
  Kapusta, Petr
0 – 1
1.3  
  Rachela, Jozef
 
  Koutny, Petr
0 – 1
1.4  
  Matis, Tibor
 
  Kucharek, Jaroslav
1 – 0
1.5  
  Bugar, Peter
 
  Stanec, Stanislav
0 – 1
1.6  
  Viczencz, Peter
 
  Vogl, Zdenek
0 – 1
1.7  
  Mezes, Kristof
 
  Londin, Martin
0 – 1
1.8  
  Minarik, Jozef
 
  Planka, Peter
1 – 0

 

 

3 komentáře u „Dunajská Streda B – Skalica A 2-6 Slovenská 3 liga 1 kolo.“

 1. Díky za komentár a analýzu tvojej partie. Celkom jednoznačne si ho prehral.Pri všetkej skromnosti sme favorit
  na postup číslo 1. Súperi sa na nás budú chcieť vytiahnúť, lebo nemajú čo stratiť. My sme zasa pod tlakom, že musíme zbierať body. Mame natoľko kvalitné a skúsené družstvo, že dokážeme vyhrať aj zjavne prehraté partie.Je nás tam osem. Vždy sa každému každá partia nevydarý, ale viem že ostatný zabojujú.
  Držím Vlčnovu palce proti Brnu. Nemusíte vyhrať 6:2.Môžete aj menej. Poteší ma správa, že ste vyhrali.
  Mimochom bavili ste sa že aj ŠK Skalica chystá web? Po zostupe skalický šach neskutočne ožíva. Na tom máš aj ty veľkú zásluhu.
  Maroš

  Odpovědět
  • Ahoj, díky za komentář, vždy od tebe potěší:)

   Já věřím že Skalica postoupí, je to tým lidí co ví co chtějí a přesně jak píšeš, není to o jedincích a já jsem rád, že můžu hrát v tomto družstvu, protože toto družstvo šlape opravdu jako tým ( nebo jako Vlčnov)
   🙂

   Odpovědět
 2. Dlouho tady nebyly aprtie na přehrávání, tedy stále po staru. Klikem na jakýkoliv tah se objeví diagram a pak pohodlně přehráváte a můžete číst komentář. Je docela pohodlné si diagram někam posunout a číst a přehrávat. To píši protože, tady budou jak se budou hrát soutěže další a další partie na přehrávání, tak ˇat nám a Vám to funguje:)
  Petr

  Odpovědět

Napsat komentář