Poslední pátek v měsíci – šachový trénink ve Vlčnově!

 

 Zvu každého kdo si bude chtít pěkně potrénovat na tento pátek do Vlčnova. Minulý rok jsme měli podobné tréninky a byly pravidelně v první pátek v měsíci, tento rok pro změnu budou tyto pravidelné tréninky poslední pátek v měsíci a začneme tento pátek, teda 27.10.2017 v 19:00….co Vás čeká?

 

60 minutový test z taktiky – každých 5 minut se objeví na obrazovce diagram, po 5 minutách zmizí a bude nový, zasoutěžíme si v tom, kdo bude mít nejvíc diagramů v tento čas správně. Tedy maximálně vyřešíte 12 diagramů a budu zvědav, jaké bude Vaše maximum. V tomto tréninku se učíte nejenom taktiku, soustředění a koncentraci, ale i hru v časové tísni, kdy se musíte rozhodnout v omezeném čase pro nějakou variantu. Věřím, že toto je hodně dobrý trénink.

 

60 minut pro Vaše partie – kdo si přinese partii, dostane do do 10 minut na to, aby jí nám přehrál a vysvětlil, my pak dostaneme 10 minut na to, abychom autora potrápily a nebo aby on nás přesvědčil, že měl partii pod kontrolou. Tedy tady se budeme učit analyzovat partie a hlavně vidět naše partie pohledem jiných hráčů, uvidíme že je toho mnohem víc při partii, než si dokážeme představit.

 

60 minut – můžeme se podívat na nějaké zahájení, počítám že kdyby ano tak by to byl “ Sosnův Šíp – Colleho systém“ a nebo si dáme opět 60 minut taktiky, dle zájmu a výdrže.

 

Konec v 22:00

 

Všichni jsou vítáni, kdo přijde určitě pěkně potrénuje! Sebou určitě tužku a papír, dobrou náladu a když budete chtít i vaší partii.

 

 

 

 

 

2 komentáře u „Poslední pátek v měsíci – šachový trénink ve Vlčnově!“

  1. Ahojte všem kdo budete mít čas se zůčastnit tohoto tréninku tak jen vřele doporučuji, protože si pořádně máknete… Já až skončím s tréninkem cca něco po 20:00 tak se taky zajdu podívat na hráče jak se trápí při diagramech já už to budu mít jen jako odpočinek…

    Odpovědět

Napsat komentář