2 liga E – Vlčnov A – Garde Lipovec 5-3

Přepisujeme kroniky Vlčnova, protože silnější družstvo Vlčnov nikdy ve své historii neporazil! Proti nám nastoupil Ján Markoš Elo 2559 a tato partie se hrála na půl minutě hodně dlouho, ale víc k této partii až v článku. Za Lipovec nastoupil i David Pavel Elo 2326, Josef Kratochvíl Elo 2285 a třeba Bělík Dalibor Elo 2255 a Vlčnov a to mě těší, postavil na 7 a 8 šachovnici své odchovance a mluvím tedy o Marek Staňa a Honza Moštěk, kdy Honza si odbyl svojí druholigovou premiéru!  Už víte jak dopadl zápas, ale co takhle vidět partie a přidám k ním můj komentář, a další zajímavosti ze zápasu……

 

 

Pro takové zápasy stojí za to hrát šachy! Pro takové zápasy stálo za to makat a postoupit z ZKP zápas, přes ZKP až druhé druhé ligy! Co si můžeme přát víc, než vidět ve Vlčnově GM Ján Markoše! Teda vím co si přát víc, takový zápas vyhrát! A když k tomu přidáte, že 7 šachovnice odchovanec Marek Staňa a 8 šachovnice odchovanec Honza Moštěk a k tomu to byla Honzova životní premiéra ve 2 lize! Ale postupně, partii po partii….

 

 

Zpěvák Pavel 2339 – Ján Markoš 2562

 

Partie se hrála hodně dlouho na půl minutě. Pavel si nechal dojet čas a hrál s posledními sekundami na tah, nabral bonus 30 sec a opět, těch tahu mohlo být 12? Možná 15 v takové časovce! Ještě před první časovou kontrolou Pavel nabídl remízu, Ján měl udělat tah a měl na něj asi 40 sekund, vstal od partie, šel se podívat na dohrávajíci se partie, vrátil se k partii a nabídku odmítl, tah udělal taky na poslední vteřiny! Nebudu se pouštět do hodnocení této partie, je nad mojí výkonnost, ale po časové kontrole se zdá, že partie drží kolem rovnováhy, dohrávají se poslední dvě partie, vedeme 4-2 a remíza nám stačí na výhru v zápase, druhá hraná partie Karla už je očividně tupá remíza a tak Ján nabízí remízu Pavlovi a ten bere. Vyhráváme překrásný zápas a děkujeme Pavlovi za to, jak bojuje za Vlčnov!! 

 

 

Pavel David 2322 – Milan Babula 2228

Černýma se remíza s Elově lepším hráčem v zápase družstev počítá jako plus. Milana stále malinko trápí zdravíčko a tak chci poděkovat Milanovi, že i když mu není nejlépe, že za nás bojuje. Přeji pevné zdraví Milane a dík!

 

 

 

Buráň Jaroslav 2172 – Kratochvíl Josef 2282.

Teď poslouchejte jaké má Jára poslední tři výsledky. Poráží FM Cagašíka, poráží FM Sabola a poráží FM Kratochvíla! Tři poslední partie a 3 výhry! Tedy soupeři Járy se dnešní partie ani trochu nepovedla a vyhrát partii, kde máte darem dva pěšce víc už se musí a Jára to samozřejmě umí….

Takové dárky Jára s radostí bere:)

Jxc5 ( nejde bxc5 pro Dxb8) a hned padá i pik na a6…..koukněte jak stojí černé figurky v 16 tahu! Všechny na poslední řadě a dva pěšci méně!

 

 

 

Bělík Dalibor 2255 – Koutný Petr 2176

Zahájení se mi nepovede, ta drobnost jestli stojí Jc6 a nebo Jd7 je docela výrazná, protože z Jd7 se dostane Jezdec na Jf6 a bude bránit malou rochádu, ale mám v partii Jc6 a na malou 0-0 můžu zapomenout. Tedy risknu něco, co bych nechtěl moc často opakovat a jediné eso v mé pozici je diagonála Sb7 a hrozba Dc6…..to straší i soupeře a nabízí remízu. Pavel Zpěvák mi řekne ok a beru.

 

 

Karel Vlach 2112 – Fojtík Tomáš 2092

 

Karel nás napíná, v době kdy nám stačí remíza jde do věžové koncovky a tady nám brnká na nervy, protože ta věžovka vypadá všelijak jen je jako lehká a rychlá remíza….nakonec to ale dopadá dobře a vlastně jeho partie rozhodne o tom, že Ján Markoš vzdává boj o to vyhrát tento zápas a nabízí remízu Pavlu Zpěvákovi…..

Že je Karel kouzelník a udrží neudržitelné?

Tady stačí aby černý malinko počítal….pojďte se mnou…dxc3 Dxd7 Vxd7 Vxd7 cxb2 Vb1 a ted ne Vc1 (hned ale klidně Va4) a vzit si pika na a sloupci, pak je plan Vc1( nebo Va1) a po Vd1 a Vxb1 stačí černému natahovat pěšce a5-a4-a3-a2 a je to plus 10….

 

  2. 

Tady stačí podruhé aby soupeř trochu počítal, po docela lehkém Vc2 Vb7 b1D Vxb1 Kxb1 je bílý pomaly a nestíhá rozeběhnout pěšce a i tady to je špatné….

 

Ale jak říkám, je super že Karel hraje za Vlčnov, protože toto udrží jenom on!! Karel určitě pochvalu za bojovnost!

 

Handl Martin 2030 – Dubina Pavel 2065

Pavel hraje poctivé šachy, ale tím že je hraje opravdu do vyčerpání možností, je hraje často dlouho a tím se dostává do situace, že jeho partie často rozhodují zápas! Minule mu to nevyšlo v Kroměříži, dnes mu to vyšlo s Lipovcem! Prožít takovou partii, když víte že je asi rozhodující v zápase je jako vyběhnout rozhlednu po schodech….Ten kdo je na tom jako já, že běh u mě netrvá déle než pár vteřin, protože pak se dusím přívalem kyslíku ví o čem mluvím…Nervy, fandění a pak euforie! To jsou zážitky, to jsou okamžiky, které nejdou koupit, jdou jen prožít a stojí to opravdu za to! Pavle díky! Zdravím Slavičín!

Malá ukázka, kde aktivita je víc! Materiál se nepočítá!

Vxe4…Db1

 

 

 

Staňa Marek 1953 – Sekanina Jiří 2044

Marek hraje parádně tuto ligu. Má 50%, hraje se silnějšími soupeři, získává zkušenosti a pomáhá družstvu! Vždy jsem si přál, aby Vlčnov měl odchovance, tedy hráče co vyrostly ve Vlčnově a mohli hrát 2 ligu a jsem moc rád, že tento zápas nám řekl, že je to možné a dokonce je to reálné a když s pomocí našich odchovanců porazíme Lipovec!  Pak je to pohádka, kde malinkatý oddíl, někde na Valašsku, někde v malé klubovně jednou začal snít o tom, že když se zachrání v okresním přeboru bude hrát 2 ligu…. a ještě s domácími hráči….Sny jsou od toho aby se staly skutečností…..nestačí snít sny, musíte je i prožít…….  

 

 

Chládek Vlastimil  2024 – Moštěk Jan  1780

Honza se dozvěděl v sobotu, tedy den před zápasem že nebude hrát okresní přebor, ale poprvé v životě druhou ligu. S tím že bude hrát na 8 šachovnici, je nemožné se na někoho připravit a ještě věděl že bude mít černé….Ta jeho partie je parádní, náročná a hraná opravdu moc dobře, že jeho soupeř nabízí remízu. Honza má dělat asi 15 tahů za 3 minuty, ano je to s přídavkem, určitě stojí lépe. Kdyby tak měl o 20 minut víc, není o čem přemýšlet a hrál by dál….neměl jsem v sobě tolik síly abych mu řekl hraj dál. Marek mi říkal že remíza je ok, bereme a musím blahopřát k parádní partii a poděkovat za to jak bojoval ve druhé lize! I on je součástí tohoto obrovského úspěchu našeho oddílu a už teď můžu slíbit, že těch příležitostí ve druhé lize na něj čekají tuto sezónu opravdu víc, než si uměl před sezónou představit!

 

 

Co říct, možná ze zákulisí, že v sobotu večer jsme měli nejenom přípravu sálu, ale i týmové sezení. V Klubovně se rozehrával Karel Vlach, Honza Moštěk, Milan Babula, Jára Buráň, Marek Staňa, Marek Kadlčík, Petr Koutný, Ondra Podškubka…….i to dokazuje, jak jsme tento zápas brali vážně.

 

Děkuji všem hráčům, všem hráčům B družstva kteří s námi hráli v jedné místnosti a bylo to tak naplánované naschvál, aby i oni byli v jedné místnosti při takovém zápase, kdy k nám přijel i nejlepší Slovenský hráč, tedy děkuji hráčům B družstva za fandění, za podporu a všem kteří máte rádi Vlčnov mám pro Vás zprávu, že Vlčnov ve 2 lize doma porazil Garde Lipovec!!

 

8 komentářů u „2 liga E – Vlčnov A – Garde Lipovec 5-3“

 1. Velká gratulace A-týmu k senzačnímu výsledku.
  Pěkné partie a k partii Jana Mošťka 21.tah za bílého Jxf5 asi musí brát Jxf5 Sxf5 vzít nejde hrozí mat.
  Moc se mi to za černého nelíbí.

  Odpovědět
  • Ano máš pravdu dělal jsem si rozbor partie, i mi to říkala paní Zpěváková není to nejlepší přežiji to, ale oba 2 jsme měli málo času ale já ještě méně, tak jsem to přehlídl.

   Odpovědět
   • Ta pozice byla náročná pro obě strany, chyby jsou logické a časté v takových pozicích. Málokdo takové pozice zahraje bezchybně….proto ok,

    Odpovědět
 2. Pro mně taky zážitek, hlavně partie na prvním stole byla z jiného světa. Na druhé straně i v lize se dělají chyby.
  Překrytí věže v partii Karla Vlacha jsem viděl hned, šeptal jsem to Markovi Kadlčíkovi, je dobře, že to neviděl soupeř. Nebyl jsem si jistý, jestli tam nemohl zahrát soupeř nějaký tah, jsem rád, že mi to Petr v komentáři potvrdil. Při pohledu do skříně, jsem zjistil, že jste v sobotu dobře trénovali. .., v béčku jsou nějaké prohry, to se doplní.

  Odpovědět
 3. Parádní výkon za který klukům patří velké díky. Ale to Valašské ti Petře nezapomenu. Ještě jednou díky za parádní reprezentaci. Už jednou si pamatuji jak se v šachovém světě všichni ptali kde jsou Havřice. A historie se opakuje a všichni se ptají kde ten Vlčnova vlastně je. Jen tak dále. A za pár let budeme hostit Novoborský?.

  Odpovědět
  • to víš, pocházím z Jeseníků, žil jsem v Londýně a mé rozlišovací schopnosti jestli to je Valašsko a nebo Slovácko zž je mimo mojí realitu:)

   Odpovědět
 4. Zážitek to byl moc pěkný a silný, na druhou stranu bylo hodně drsné vidět jak dostává Vlčnov B nakládačku od Napajedel, to bylo pro opravdu silné jedince:), ale o tom až zítra…

  Odpovědět
 5. Neskutečné se stalo skutečností!Gratuluji ještě jednou celému Áčku-jste borci senzační zážitek.Díky kluci!

  Odpovědět

Napsat komentář