ZKP Západ – Vlčnov B – Napajedla B 1,5-6,5.

Zatím to vypadá, že Zlín C a Vlčnov B si hrají svojí vlastní soutěž v soutěži zvané ZKP západ. Obě družstva bez bodu, narozdíl od Zlína je Vlčnov něčím jiným a to není nic krásného, protože Vlčnov zatím dostává od každého na koho se podívá pořádnou nakládačku. Tu poslední dostal tuto neděli od družstva Napajedla B.

 

Vlčnov B je poslední a není to náhoda, protože výsledky tomu odpovídají, pojďte se na to podívat….

 

1 kolo: Vlčnov prohrává s Boršicemi 5-3

2 kolo: Vlčnov prohrává s Malenovicemi 6-2

3 kolo: Vlčnov prohrává s Bojkovicemi 5-3

4 kolo: Vlčnov prohrává s Napajedli 6,5-1,5.

 

K zápasu mým pohledem, který nemusí být objektivní, protože jsem hrál 2 ligu, ale něco co jsem viděl…

 

 1. Hasík Karel – Pálka Bronislav – Broňa obětuje pěšce za inciciativu a když jej Karel ztratí a k tomu zůstává pasivní, o výsledku není pochyb.
 2. Oharek Vlastimil – Bartas Pavel – Vlastíkova Dáma se toulala v zemi nikoho, pěšcových slabin bylo jak poslanců v parlamentu a souhra figur vypadala jako nesouhra, výsledek odpovídal letmému pohledu na partii.
 3. Vychorec Miroslav – Kozojed Vlastislav – snad jediná jiskřička naděje, nevím kde se to stalo, ale tento bod byl příjemným překvapením.
 4. Bartoš Karel – Kolomazník Ladislav – partie se otáčela jak na Brodské pouti kolotoče, ale nic dobrého pro nás z toho nepřišlo, další porážka.
 5. Ondrůšek Jan – Sedláček Roman – když už prohraje Garry, je to znamení, že to ze zápasem není dobré.
 6. Javor Jan – Polášek Libor – remíza v rozhodnutém stavu zápasu, partie byla určitě výživná.
 7. Hala Jaroslav – Blahynka Svatopluk – i tady to nevyšlo a ani jsem si nevšiml, co se stalo.
 8. Kadlčík Marek  – Fridrich Václav – marek mohl vzít figuru a nevzal, mohl postavit vyhranou pěšcovou koncovku a nepostavil a proto prohrál.

 

Mikulášká nadílka bez Anděla, tak bych tento zápas viděl. Tento rok jistí Vlčnov C toto družstvo, ale řekl bych že problém je někde jinde. Jsme poslední zaslouženě, jsme poslední protože jsme se naučili spoléhat na ostatní hráče, na posily a malinko jsme zapomněli, že přijde doba, kde bude odpovědnost i na nás. Možná děláme stejnou chybu v družstvu C, kde stavíme to nejlepší co máme, jen proto abychom zachránili družstvo B, ale to je ten stejný případ.  Čekáme na to, že to někdo za nás vyřeší, že nás zachrání  atentokrát ten někdo je družstvo C.

 

Tak to ale nemá být, má to být o šachách a to mi tady chybí. Oddílový přebor – ne. Trénovat – ne. Blicat v klubovně – ano. Dívat se v klubovně na fotbal – ano. Jestliže v A družstvu jsou maximálně 3 odchovanci, tak se dívejme na B družstvo jako na typický Vlčnov a ten pohled není pěkný. Ano je dynamická doba a nejsme v tom sami, podobné problémy má skoro každý oddíl na kraji. 

 

Možná bych čekal, že kluci vezmou na sebe odpovědnost, že budou bojovat v partiích jako vlčata a ne že budou chodit jako na porážku. Protože toto byla tradiční Slovácká zabijačka, bohužel řezníkem jsme nebyli tentokrát my….

Pohled na zápas kapitána Vlastíka Oharka:

Zápas pravdy Vlčnov B – Napajedla B.
V neděli nás čekal zápas pravdy, kdy se mělo potvrdit , jestli máme ambice na záchranu, nebo jestli po zápase budeme okupovat poslední příčku. Pravda je hořká, takže jsme zápas prohráli jednoznačně 1,5 ku 6,5. Chtěli jsme postavit co nejsilnější sestavu, což se nám zdaleka nepodařilo, protože nám hned 5 hráčů chybělo na nejsilnější sestavu. Marek Staňa a Honza Moštěk byli oba povoláni do A týmu, Libor Ficenc, Milan Flekač a Ondra Podšubka se omluvili z pracovních důvodů, což se nám dost projevilo na síle mužstva.

1 šachovnice: Karel Hasík – Pálka Bronislav. Karla jsme povolali až z Opavy, aby nám pomohl, nakonec to stejně nepomohlo. Partie se rozehrála standardně, Karel měl po 20 tazích o pěšce méně, čas měl o hodně slabší, i když Karel umí časovky bravůrně, ale soupeři malá materiálová výhoda stačila k uplatnění výhry
2 šachovnice : Bartas Pavel – Oharek Vlastimil, soupeř zahrál c4, nedělal dlouho rošádu dělal tlak na mé královské křídlo, já jsem to bránil vcelku jednoduše, nicméně jsem byl v pasivitě , nakonec jsem dámou vykličkoval z dámského křídla na královské a naskytl se mě hodně silný útok. Při rozhodující variantě jsem zvolil zrovna tu variantu, kde se soupeř ubránil, já si nechal málo času a to je moje slabost. Byl jsem krůček od výhry nad silným soupeřem, takže v časovce jsem to pak nezvládl a nakonec se vzdal. Jestli chci porážet silnější hráče, musím si nechat více času na posledních 10 tahů do časové kontroly.

3 šachovnice: Vychorec Miroslav – Kozojed Vlastislav, Mira překvapuje čím dál víc, minule porazil p. Krajsu, včera si vyšlápl na p. Kozojeda, hráči o 300 bodů na elu silnější, jeho pozice jsou pro mě dost nejasné, většinou má materiál méně, ale partie vyhrává, pochvala.

4. šachovnice: Kolomazník Ladislav – Bartoš Karel, pan Kolomazník to neměl s Karlem moc těžké, Karel ztratil pěšce, pak figuru, stál pasivně a toho p. Kolomazník jednoduše využil, takže Karel připsal třetí nulu na naši stranu.

5. šachovnice: Ondrůšek Jan – Sedláček Roman, tuto partii jsem viděl až v pozici kdy Jenda měl o 2 pěšce méně a volného pěšce, a toto se těžko remizuje, takže Jenda Ondrůšek kapituloval.

6. šachovnice: Polášek Libor – Javor Jan, jako poslední dohrával Jenda Javor, zápas byl rozhodnutý, situace na šachovnici rovnocená, takže se hráči dohodli na remíze.

7. šachovnice: Hala Jaroslav – Blahynka Svatopluk, p. Halovi se přestalo poslední dobou dařit, partii jsem neviděl, takže další nula pro naše barvy.

8. šachovnice : Fridrich Václav – Kadlčík Marek, Marek měl v dané situaci lepší pozici, ale něco se zvrtlo a tady naše barvy opět kapitulovali. Marek potřebuje v lepších pozicích lépe zvládat dotahovat partie, to je vždy těžké, protože soupeři v těchto situacích začínají více riskovat, zkoušet různé špeky, a hledají cesty , jak partii ještě otočit.

 

Závěrem: chceme-li dokázat porazit soupeře, kde se hraje o záchranu, nemůže nám hned 5 hráčů chybět, to je už velké oslabení naší sestavy.

 

Fotky tady:

 

TJ Vlčnov B   TJ Fatra-Slavia Napajedla B
Hasík Karel (ZH) 1834 0 1 1933 Pálka Bronislav (ZV)
Oharek Vlastimil (Z) 1754 0 1 1916 Bartas Pavel (ZV)
Vychorec Miroslav (Z) 1593 1 0 1873 Kozojed Vlastislav (ZV)
Bartoš Karel (Z) 1623 0 1 1708 Kolomazník Ladislav (Z)
Ondrůšek Jan 1723 0 1 1700 Sedláček Roman (Z)
Javor Jan 1659 ½ ½ 1598 Polášek Libor (Z)
Hala Jaroslav 1663 0 1 1579 Blahynka Svatopluk (Z)
Kadlčík Marek 1506 0 1 1587 Fridrich Václav (Z)
  :  

16 komentářů u „ZKP Západ – Vlčnov B – Napajedla B 1,5-6,5.“

 1. Ahoj všichni,
  i když to sem tak docela nepatří , chtěl bych se s vámi podělit o radost. V sobotu se konalo v Praze finále Mistrovství České republiky ve hře RUMMIKUB a vítězem kategorie starších žáků se stal Jakub Flekač – Gymnázium Uh.Brod 🙂

  Odpovědět
 2. Ahoj všem,

  prvně něco na pobavení „partie se otáčela jak na Brodské pouti kolotoče“-:))))) taky jsem tak hrál v neděli, naštěstí jsem kolotoč kočíroval já a vyhrál-:)) toto si musím zapamatovat, fakt dobrý-:))

  Tady asi místo dohadování by prospělo si pustit poslední video od Roberta – polská extraliga, kde výstižně popisuje jak řešit problémy, které jsou popsané výše mezi řádky-:( potom navrhuji košt slivovice a zabijačku-:) no a v případě záchrany přikůpit brodský kolotoč-:)

  Zas kdyby jste jenom vyhrávali, tak to by byla jenom velká chvála, která by časem omrzela-:))

  Závěrem politická agitka „BUDE LÍP“

  Odpovědět
  • Ahoj Víťo……dík za komentář……toto není hádání se, toto je snaha o budíček, o probuzení a snažím se vyvrátit staré doby tím, že když dostaneme kotel tak se nic neděje….My jsme Vlčnov a takový kotel musí být důvod k zamyšlení a k reakci……o to se snažím, po takovém výprasku nejde říct…ok….protože bude další a další…..musíme si říct co s tím…..a nechci slyšet slova že na to nemáme, máme na to, ale musíme chtít!! To slovo chce se nám s tím něco dělat mi chybí…..

   Odpovědět
 3. Kluci, jsme kolektiv a svoje názory nikomu nevnucuji, jsem ochoten o problémech s kýmkoli hovořit i podělit se i radost na těchto stránkách, o choulostivějších mimo.
  K vašim komentářům :
  Hala – já nerozhoduji kdo bude hrát , za béčko vůbec, za céčko má hlavní slovo Marek, který vás obvolává a já mu pomáhám s poštou. Kdo měl jak hrát, je diskuze , nikomu nechci vyčítat , že nevyhrál., musel bych začít
  sám zpytovat svědomí,jak píše Petr. Jen opakuješ, to jsem psal já minulý týden, že za dlouhodobou výkonností
  si zaslouží místo v sestavě okresáci , Ty, Baroš, Vávra, Kadlčíci , ale o tom nerozhoduj. to je zase diskuze.

  Marek, Ondra – Ondra byl omluven , že je v práci , ve včerejším příspěvku píše Petr , že jste měli před zápasové soustředění. V 11.hodin přišel fit na zápas, v 9.hodin nebyl schopný nastoupit ? Beru, byl omluven. Toto je svědomí každého z nás. Nikomu nic nevyčítám, je to diskuze.

  Milan- nevěděl jsem , že nastoupil do nové práce, omlouvám se.

  Pro všechny- já nerozhoduji v oddíle o ničem, dle možnosti se snažím pomáhat , je jasné že i upozorňuji na
  chyby, které děláme .

  Odpovědět
   • jo já to spletl, to byl Honza:) mě se plete Honza, Marek, Ondra…..jsou dobří, jsou mladí, chtějí mě porážet a mám je pod jedním slovem – nebezpeční a dobří! Omluva za chybu….

    Odpovědět
  • Myslím, že Jenda nic nepochopil z mého komentáře a co jsem chtěl naznačit. Začíná mě mrzet, že jsem do toho vlez. Myslím, že už to víckrát neudělám.

   Odpovědět
 4. Pokud i já můžu připojit svůj názor, tak v žádném případě nemůžu souhlasit s Jendou. Souhlasím s Petrem s jednou výjimkou, my v letech toho už moc nevylepšíme, máme na to co v partii vyčumíme a co nevyčumíme, na to nemáme. Tréninky a youtube jsou pro mladší a mladé, my to už druhý den zapomeneme. My jsme už jen záloha, v případě potřeby. K Jendovi, v žádném případě se nedá určovat kdo může nebo nemůže nastoupit, nebo kdo by měl vyhrát. Šachy jsou první řadě zábava a takový přístup může spíše znechutit, nebo odradit. Existuje i den blbec, kdy se nedaří. Béčko a to víme už z prvopočátku by mělo být zkušební rampou a poučením z případných proher hlavně pro okresáky, možná v příštím roce, už k tomu nebudou mít příležitost. To co ještě projde v okrese, v žádném případě neprochází v kraji a výš. Preferuji okresáky a já se na ně přijdu podívat. Vichrovi přeji, ať se mu daří i když si myslím, že body mu darovali soupeři svými chybami, ale i to se počítá. Závěrem, je to jen můj názor se kterým nemusíte souhlasit.

  Odpovědět
 5. Ale je to pořád to samé……čekáme kdo to za nás zachrání a neptáme se co my pro to uděláme…….každý kdo hrál tento zápas si musí říct, co on uděla pro to aby hrál lépe a pomohl družstvu….nemá si říkat, ale jo ten a ten nehrál………to je sebereflexe….a cesta jak z toho ven.

  Odpovědět
 6. Je dobře, že KS hrajeme, hráčů máme dost, horší je to s kvalitou. Nemohou , nebo nechtějí ?
  Je chybou, že neposkládáme odpovídající sestavu na soupeře , kterým bychom mohli konkurovat.
  Bojkovice i Napajedla měli po 3 volných hráčích , my ani jednoho. S Jarou Halou si rádi zahrajeme, ale bez řeči pustíme ambiciózní a mladé. Ondra nahlásil již před začátkem, že bude hrát jen za jedno družstvo, Vávra a Petr Kadlčík nehráli ani 1x, Marek hrál ,ale nedařilo se, nevadí. Dobré je, že hraje Honza Moštěk, pro všechny vzor v tréninku. Při přihlašování mužstva do soutěže , jsme měli v plánu , že budou 2. hosté, Macura a Krajsa, nevyšel ani jeden. Druhá verze byla, že budeme hrát se 2. mužstvy RP. Získávat a možnost si zahrát KS, pro toho, kdo chce hrát, možnost hrát každý týden, je lepší.

  Odpovědět
 7. Jednoznačně stojím za Ondrou sestava byla daná-Ondra byl omluven, Milan se dozvěděl v sobotu že musí do práce i v neděli.A práce je obživa rodiny!!!!Ne zábava jako šachy.

  Odpovědět
 8. Snažím se hrát každý zápas. Pracuji jeden den o víkendu,snažím se chodit v pátek abych mohl v neděli hrát.Pokaždé to ovšem nejde, musím pouštět i kolegy ( taky vždy nemůžou ) .Jsem rád že nějakou brigadu jako student mám,proto mi to občas nevychází, ale i přes to většinu zápasů hraji.Tak prosím o pochopení. Obviňování typu.. Že hráč si musí pokaždé udělat volno odmítám . Ondra

  Odpovědět
 9. Šachy jsou jenom zábava a proto vždy bude mít přednost práce, rodina škola a tak to je správné……Takže když se někdo omluví z těchto důvodů, je to absolutně v pořádku….nejsme nevolníci a hrajeme jen když chceme hrát, nechme šachy hrou a ať nám zůstane jako zábava…..ať dopádne zápas jakkoliv.

  Ale i tak to nemění nic na tom, že toto družstvo je asi nejslabší v soutěži a jediná omluva je v tom, že nám schází hráči….ale pojďme se podívat co zrovna já, nebo ty a nebo on uděláme proto aby nám to šlo lépe? Dívejme se na sebe a ne na to že nám schází hráči! Protože jestli nemáme hráče na tuto soutěž, tak jí nehrajme!

  Vše vychází od každého z nás, co uděláme nebo co můžeme udělat v dnešní době pro šachy…….ano je to těžká doba, hektická a je spoustu jiných a důležitějších věcí, ale na druhé straně je tolik informací na internetu, které se dají jen lehce naučit a každý může hrát lépe…..například youtube videa….

  Chce to jen chcít, udělat malinko víc a bude to lepší, ale když budeme stále říkat že ten či ten nehrál a proto jsme prohráli, pak to není sebereflexe, ale výmluva…..vše začíná a končí i každého z nás….a tam hoříme.

  Odpovědět
 10. Ano je to výprask. Na posledních šachovnicích jsme měli 3,5 vyhrát ne prohrát. Pro většinu soupeřových hráčů, jsou to první body v soutěži, Na předu to mají kluci těžké, zde je , většinou, kvalita protivníka vyšší.
  Omluva ? Tu beru jen u Libora, který musí, ale brigádník a sour. podnikatel má rozlosování a je jen na něm, jak si práci naplánuje, jestli chce kolektivu v  zápasech pomoci. Již se známe a víme, jak to chodí.
  Z drtivé porážky jsme smutní, zklamaní, o to horší, že nám ji uštědřilo mužstvo , slabé , jako jsme my.
  Každý z nás si musí sestavit obraz výkonnosti, a ubrat na ambicích,já již jsem si ho sestavil po minulé sezoně.
  I ostatní by se měli držet při zemi. Je umění , porážky přijat, soupeři jsou lepší, dělají pro to víc.

  Odpovědět

Napsat komentář